Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[cctv] Sterowanie po kablu koncentrycznym (COAXIAL), samsung SCD-2080

kenubi 17 Wrz 2012 14:58 2523 9
  • #1 17 Wrz 2012 14:58
    kenubi
    Poziom 10  

Zamówione mam kamery SCD-2080R i inne samsunga.
    Mają one własne Menu/OSD, nasze stare kamery nie miały bajerów (kilka DIP i tyle).
    Rejestrator jest też Samsunga SHR-7162 i ma on sterowanie PTZ po RS485.
    W instrukcji rejestratora nie doszukałem się wzmianki o jakimś np. Pelco-C itp.

Jak dostać się do OSD kamer? Są jakieś tańsze konwertery? Znalazłem (praktycznie niedostępne) DCR-105 ( http://dmax.pl/n33_przenosne-urzadzenie-serwisowe-dcr-105 ) oraz PIH-7000SSP. Jeden za coś 700 netto a drugi za 300.
    Za 300 może by dało radę, za 700 odpada.

Nie są to kamery obrotowe. Może odpuścić sobie - na ustawieniach fabrycznych zawsze będzie dobrze?
    Dzwoniłem po sklepach i większość panienek nawet nie wiedziała o czym ja.. a panowie też jakoś mętnie.

Mógłby ktos trochę to opisać? np. jak działają strefy (ustawione w kamerze) w takich kamerach tj. np. generują alarm? I ogólnie jak to zjeść i do czego przydatne. Google tu bezradne, rzuca tysiącami linków sklepów z ofertami.

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Wrz 2012 21:50
    matko
    Poziom 13  

Aby wejść do menu tej kamery nie jest potrzebny żaden dodatkowy pulpit. Wystarczy skorzystać z Joysticka zabudowanego w kamerze. Opcja sterowania po kablu koncentrycznym umożliwia wykonanie tego samego ale na odległość.

Odnośnie nastaw fabrycznych. Zazwyczaj to co ustawił domyślnie producent nadaje się do większości instalacji. Jeśli są jakieś problemy np. z balansem bieli lub złą ekspozycją to wtedy warto wejść do menu i poszperać w ustawieniach.

Powiem szczerze, że producenci zasypują nas mnóstwem gadżetów a... 90% kamer i tak pracuje na ustawieniach fabrycznych bo instalatorom nie chce się w nich grzebać.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Wrz 2012 19:49
    iZabezpieczenia
    Poziom 13  

Co do kamery, to jeśli mnie pamięć nie myli, funkcjonuje w niej Pelco Coaxitron. Możliwość dostania się do menu kamery bez użycia zdalnego kontrolera zapewnia joystick umieszczony przy diodach niedaleko obiektywu.

0
  • #4 20 Wrz 2012 12:21
    Speed76
    Poziom 13  

Witam,

Kolego do kamer Samsunga masz dwa rodzaje sterowników menu.
    SPC-300 do kamer z procesorem W5, A1, SV-5 oraz SCX-RD100 tylko do serii kamer z procesorem A1, model starszy.

Natomiast jeżeli stosujesz połączenie kamer po kablu UTP i stosujesz konwertery pasywne to urządzenie może stać się bezużyteczne, sam tym handluję i mam to przetestowane.

Odradzam kupowanie tego bo tak jak wspomnieli poprzednicy masz joy w kamerze, a większość instalatorów montuje kamery na ustawieniach fabrycznych.
    Po drugie Samsung wprowadził serię rejestratorów SRD-xxxDC gdzie właśnie komunikacja z kamerą może odbywać się za pomocą protokołu PELCO Coaxitrion (nie mylić z PELCO-C) za pomocą przewodu koncentrycznego.

To tyle.

0
  • #5 20 Wrz 2012 12:22
    kenubi
    Poziom 10  

OK, dziękuję. Kamery jakoś ciągle do mnie nie mogą dojechać, ale zakładam że tak jest. Ciekawy jestem czy w SCO-2080R (zewnętrzna, nie _SCD_) też jest dostęp bez specjalistycznych narzędzi. Przyjadą - to obejrzę.

Nadal jestem ciekawy tylko jak można wykorzystać wbudowane w kamerę funkcje np. stref/wykrywania ruchu. Przesyła kamera sygnał (po Pelco-C) do rejestratora (pomijam że na rejestratorze można zdublować funkcję)? Ma to jakieś praktyczne zastosowanie?

[edit]
    Heh, pisaliśmy w tym samym czasie. OK , Pelco-C to nie to samo. Dzięki za bardziej szczegółowe dane, rejestratora nie będziemy zmieniać (kosztował ze 6k netto). To w takim razie daję sobie spokój z tym tematem. Poprawię Joyem ew. ustawienia i nie będę kombinował. Temat jutro zamknę.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Wrz 2012 12:32
    Speed76
    Poziom 13  

Kamera SCO nie jest kamerą zewnętrzną mimo iż instalatorzy ją montują w warunkach zewnętrznych. Karta katalogowa mówi że kamera ma szczelność na poziomie chyba IP65, ale zakres temp. pracy to od -10 do + 40.

Sama funkcja detekcji ruchu w kamerze jest tylko czystą jej funkcją która może być wyświetlana na obrazie, detekcja z rejestratora już nie jest tak rozbudowana.

Kamery o których wspomniałeś nie posiadają wyjść alarmowych tak więc funkcje tej detekcji są czysto tylko obrazowe, np kierunek przejścia, alarm w wyznaczonych strefach, maski prywatności itp. Połączenie RS po PELCO pozwala tyle na wchodzenie do ich menu.

0
  • #7 21 Wrz 2012 10:09
    kenubi
    Poziom 10  

dziękuję, pisze w spec. IP66 (sco-2080rp) ale zgadza się: -10*C
    http://www.securitystores.co.uk/samsung-sco-2080rp-black-ir-led-camera-1115-p.asp
    , byłem pewien że przy opisie SCO-2080 napisali -20*C (może przez parę dni ktoś poprawił opis?, albo mi się pokiełbasiło), przy -RP nie było napisane (założyłem podobnie) a na moją prośbę do zamówienia (o podanie temp.) kobieta nie zareagowała i tak wyszło wrrr (ctr).
    Będzie pracowała pod zadaszeniem ale ta temp. mnie martwi.

0
  • Pomocny post
    #8 21 Wrz 2012 10:12
    iZabezpieczenia
    Poziom 13  

Myślę, że nie powinno być problemu. Trochę tych kamer sprzedaliśmy klientom, którzy montowali je następnie na zewnątrz i po zimie żadna nie wróciła. Mimo to, specyfikacja głosi co innego i przedstawiciele Samsunga mogą się powołać przy wysyłce gwarancyjnej na nieprawidłowe warunki montażu (chociaż tego zwykle nie robią dbając o wizerunek firmy).

0
  • #9 21 Wrz 2012 12:51
    Speed76
    Poziom 13  

Jest jeszcze kamera SCO-2080RHP z grzałką i ta kamera ma w specyfikacji od -40

0
  • #10 21 Wrz 2012 12:57
    kenubi
    Poziom 10  

OK, zaryzykujemy, juz zamówione. Nasze stare GANZ (bodaj FCH-25C), no tanie całkiem nie były, jakoś działały kilka lat choć w jednej odkryłem po 3(?) latach że grzałka obudowy była wypięta.
    Zamykam.

0