Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-Link 504g - server wideo neostrada

17 Wrz 2012 17:06 867 2
  • Poziom 9  
    Gdzieś na końcu świata mam kompa podłączonego do neostrady za pomocą D-linka 504g.
    W komputerze jest tania karta do monitoringu kupiona na allegro.

Kamery i kartę skonfigurowałem ( z mniejsza rozdzielczością i liczba klatek niż deklarował producent karty ale niech będzie), nagrywa obraz, po wykryciu ruchu wysyła maila.

Nie mogę ustawić zdalnego dostępu do webserwera.

Producent karty zapewnia usługę przekierowania ip.
    Usługa działa, bo wpisując z zewnątrz ustawiony adres wyświetlało się menu logowania routera (standardowo na porcie 80) - zmieniłem na 61000, żeby uniknąć ewentualnych kolizji i dalej działało.

W programie karty do monitoringu standardowo jest ustawiony port 80 dla webserwera.

Lokalnie webserwer działa. tj jak wpisuję w IE 10.1.1.3:port na kompie z kartą (adres przydzielany przez DHCP) to pojawia się w przeglądarce strona logowania i dalej wszystko działa.

Niestety z zewnątrz już nie jest tak różowo.

Próbowałem skonfigurować port forwarding, z portu 80 na 80, z 80 na 8080, z innych portów na 80 na priv ale bez sukcesów

W końcu ustawiłem na routerze DMZ na adres przydzielany przez DHCP kompowi z kartą tj 10.1.1.3

i od tego momentu straciłem możliwość zarządzania routerem.

Nie mogę wejść na D-linka ani z zewnątrz, ani z kompa z kartami wpisując 10.1.1.1.
    Kompa z kartami kontroluje zdalnie przez programik Team Viewer (coś jak zdalny pulpit - widzę ekran i mogę obsługiwać mysz i klawiaturę).

Na miejscu co kilka dni jest ktoś fizycznie, ale zupełnie nietechniczny.
    Boje się zlecić resetowanie routera, bo potem trzeba będzie konfigurować neostradę a przez telefon może się nie udać.

Wobec tego mam 2 pytania:

1. Jak zalogować się na router, żeby cokolwiek pozmieniać?
    2. Co pozmieniać, żeby udostępnić webserver z monitoringiem na zewnątrz innym użytkownikom? Niestety udostępnianie innym wglądu do monitoringu przez Team Viewer odpada. Nie dość że wolne to jeszcze za skopmplikowane.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Może w rejestratorze brama nie była ustawiona? Chociaż jak mówisz, że przez DHCP adres pobiera.. warto to jednak sprawdzić, względnie ustawić adres statycznie.

Wejście do routera od strony LANu powinno być mimo ustawienia DMZ, jakiś bug musiał nastąpić. Sprawdź, może jest dostęp via telnet do niego.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź. Po stracie wielu godzin doszedłem do wniosku, ze zdalny monitoring za pomocą PC-ta to strata czasu i kasy (strasznie prądożerne pudło taki pecet).