Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do 2500zł, led 37-40cali?

17 Wrz 2012 17:19 3987 26
  • Poziom 2  
    Witam, tak jak w temacie poszukuję telewizora, przejrzałem forum ale jednak liczę, że podpowiecie mi coś bardziej do moich preferencji, z góry dziękuję.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    ok 18m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ok 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    nie ma wpływu
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    smart tv, usb, dostep do video online (typu youtube, dailymotion, ipla, tvn player, tvp vod itd)
    moze jakis skype
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    telewizja cyfrowa naziemna
    10 .Jakie urządzenia?
    w przyszlosci jakieś kino domowe, od czasu do czasu laptop na hdmi, jeżeli telewizor pozwoli to dysk twardy na usb do pvr
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    ok 3-4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    filmy, kanały muzyczne, sporot
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    raczej nie, może w przyszłości jakaś konsola
    16. Preferencje co do marki?
    samsung, philips (choc to nie wyklucza w zupelnosci innych marek)
    17. Preferencje co do wielkości?
    ok 37-40cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    nie mam zdania
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    ok 2500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    nie jest konieczne
  • Poziom 13  
    W TL838 jest problem z aktualizacją oprogramowania online. Trzeba TV wieźć do serwisu, zrobią to co prawda "od ręki" ale trzeba sprzęt dostarczyć. Jest opcja,że serwis sam odbierze TV ale masz go z powrotem za tydzień. Na moje zapytanie : Czy można to co prawda zrobić samemu ? Serwis odp., że nie udostępnia oprogramowania by zrobić to samemu. Są w necie aktualizacje ale robisz to na własną odpowiedzialność. Być może w egzemplarzach, które teraz są w sprzedaży jest coś poprawione. A i nie zawsze działa timer. Ogólnie sprzęt fajny.
  • Poziom 25  
    Powinien zainteresować Cię LM620: http://beta.ceneo.pl/16396307#tab=spec, ma 42 cali na przekątnej. Lepszy procesor, a co przekłada się na szybsze działanie funkcji smart. 3d w tym telewizorze jest pasywne, pewnie jeszcze nie zdecydowałeś, jaki typ Ci bardziej odpowiada, masz do wyboru na rynku pasywne i aktywne. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, a które większe/mniejsze zależy od gustu.
  • Poziom 8  
    polecam TOSHIBE uzywam od kilku miesiecy i jak narazie nie mialem zadnych problemow obsluguje usb z lapkiem fajnie gania no i oczywiscie dzieciaki na PS3 okolo 6 godzin pracy dziennie i jak narazie wszystko super
  • Poziom 7  
    Glaczu jaką toshibe polecasz?
  • Poziom 8  
    Chodziło mi o model 40TL838 linia REGZA.
    Zalety :
    - świetny obraz (kolory bardzo naturalne)
    - bardzo dobra obsługa codec-ów dla usb
    - dobre i proste menu z wieloma opcjami
    - dużo wejść
    - zgrabna stylistyka
    - fajna ostrość
    - duży kąt widzenia
    - cena
    Wady :
    - aktualizacja oprogramowania przez serwis
    - wi fi i okulary kupujemy osobno

Ja wybrałem ten i jestem zadowolony, mam nadzieję że mogłem pomóc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    a co powiecie o Samsungu ES5500?
  • Poziom 8  
    Samsung jest ok ale tylko modele od S6100 w górę.
  • Poziom 25  
    Jak chcesz przyspieszyć zakup to zbierz do kupy te TV, które spodobały Ci się wśród polecanych, to będziemy dalej gadać, który lepszy. Przejrzyj sobie specyfikacje, np pod kątem: Fajnie mieć w tv wiele gniazd, ale jak się ich nie używa to po co one potrzebne?
  • Poziom 2  
    Najbardziej zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami
    Philips 40 PFL 5007, a właśnie wspomnianym Samsungiem. Nie zależy mi tak bardzo na 3d, ale bardziej na smart i różnych aplikach, które spodobały mi się w samsungu
  • Poziom 2  
    a jak z obrazem w samsungu?
  • Poziom 9  
    To ja polecę Toshibę 40TL933 , używam w domu, wprawdzie od niedawna, bo dopiero od półtora miesiąca, ale póki co nie zauważyliśmy żadnych wad.
  • Poziom 2  
    Samsung UE37ES6100 czy Panasonic TX-L37ET5E. Pomóżcie co kupić. Cena mniej więcej ta sama. Oba dostępne w moim miasteczku ale od tygodnia nie wiem na którego się zdecydować. Korzystam z cyfry, najbardziej zależy mi na obrazie (mecze, filmy), potem na 3D, bajery internetowe są dla mnie mniej ważne.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie. Kupiłem tego Panasonica. Wszystko śmiga aż miło. Kapitalny sprzęt. Pozdrawiam
  • sprzedawca - konsultant
    Bo tak ma działać -gratulacje że idealnie dobrany do Twoich potrzeb.
  • Poziom 15  
    Witam żeby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie odnośnie PS3 i input lag.

przeczytałem watki o tym TV w sieci. Już miałem kupować ten TV Samsung UE40ES6100 ale wystraszyło mnie to co piszą o działaniu z PS3. Jako że trochę gram to też mi na tym zależy.

Poprzedni telewizor to Sony model KDL37EX500 sprzed 3 lat i nic takiego tam nie było... grało się normalnie bez opóźnień. Oczywiście nie czepiam się tu nano sekund, ale żeby nie było to opóźnienie pół sekundy i większe.

Jak jest w tym modelu... bardzo mi na tym zależy.
  • Poziom 15  
    A czy możesz określić co rozumiemy przez "małym"? Plusem tego Philipsa jest 2 cale więcej i niższa cena.
    Z drugiej strony fajnie byłoby mieć to 3D raz na czas.

Chcę przeznaczyć do 3000 tyś na TV, coś jeszcze jest wartego uwagi. Pisze tutaj ponieważ nie wiem czy warto zakładać nowy temat - jeśli tak to proszę o pouczenie.
    Mały oznacza - zerowy . Jako jedyny w tej klasie.
    Jeszcze Panasonic WT50 -ma taki input lag ale nie mieści się w klasie cenowej :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/83409-...twarty-witamy-nastepce-krolewskiego-rodu.html
    W tej klasie to wybierałbym pomiędzy :
    - Panasonic 42ET5
    - Toshiba 42VL 963
    - Philips 42 PFL 6007 - ten jest w klasie premium, bezramkowy, z procesorem Dual Core i ma 4 okulary w komplecie.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/88950-philip...zupelnie-nowa-jakosc-w-klasie-premium-10.html
  • Poziom 15  
    LOCOLOCO napisał:
    Philips 42 PFL 6007 - ten jest w klasie premium, bezramkowy, z procesorem Dual Core i ma 4 okulary w komplecie.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/88950-philip...zupelnie-nowa-jakosc-w-klasie-premium-10.html

Albo jest zablokowany test albo brak bo nie mogę na niego wejść...
    Ten Philips jest trochę droższy niż zakładałem, ale spodobał mi się ambilight... a czy dodatkowa literka "K" w modelu coś oznacza (bo taka jest w opisie modelu w Euro AGD)
    Jadę w niedzielę obejrzeć TV do Media Markt. Czy w tej cenie patrzeć jeszcze na jakieś inne? Chciałbym już coś kupić i nareszcie zagrać wgnieciony w fotel :)
    Ten Philips spełni Twoje potrzeby w całej rozciągłości.
  • Poziom 15  
    Zakupiony. Jutro odbiór. Przetestuję. Dam znać :)