Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 5 nawigacja Denso C33 66 DF0 K4238 104621-8450 źle działa

iwi1 17 Wrz 2012 15:52 2835 0
    iwi1
    Poziom 17  
    Witajcie.
    Przyłączę się do tematu, bo sprawa podobna - dotyczy tylko modelu od Mazdy5.
    Firma produkująca nawigację to Denso i czytnik DVD
    C33 66 DF0
    K4238
    104621-8450

Jak sprawdzam na postoju to płyty ładnie czyta lecz w trasie co jakiś czas wyskakuje "Map error" i nic się nie da zrobić. Dorobiłem nawet wyłącznik zasilania żeby w czasie jazdy móc zresetować i ewentualnie wystudzić nagrzaną nawigację, ale nic to nie daje.
    Myślałem że płyta wadliwa, ale po przegraniu na DVD+ to samo się działo. DVD- wcale nie lepiej.

Znajomy zasugerował mi, że to może być wina lasera i być może jest tam na siłę wciśnięty napęd SLIM (do dokupienia w każdym sklepie z laptopami), ale niestety się pomylił. W środku jest to kombajn Kenwooda
    DVS-3010
    X92-4730-00
    i oznaczeniu na płycie napędu DVD X37-1020-00

Macie jakiś pomysł jak przetestować ten napęd? Chodzi mi o to czy uszkodzona jest płyta DVD czy laser odczytujący płyty. Gdyby na postoju też nie działał to miałbym podejrzenie że to płyta i w danej lokalizacji nie może być odczytana, ale raz działa a raz nie działa.

w załączeniu dla zainteresowanych manual od tego radia.

Manual
    na 38str w/w instrukcji jest podane, że laser to 2SJ0536
    ale czy wystarczy to wymienić
    proszę o jakieś opinie bo nie wiem czy to w ogóle się opłaca. Cały mechanizm kosztuje około 150USD