Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Esprimo.Nie chce odtwarzać kaset magnetofonowych.

troj 17 Wrz 2012 17:56 1119 6
  • #1 17 Wrz 2012 17:56
    troj
    Poziom 8  

Witam.Mam ostatnio problem z przegraniem kasety magnetofonowej do komputera.Po uruchomieniu magnetofonu w głośnikach komputerowych słychać tylko nie zrozumiały bełkot i to przy głośności ustawionej na full.Sprawdzałem magnetofon na innych głośnikach i jest ok.Sprawdzałem kabelek miedzy magnetofonem a kompem,jest w porządku.Na kompie mam zainstalowany program Audacity który nie zdradza żadnych usterek.Głośniki w kompie też są dobre bo słucham przez nie radia itp.Może ktoś mi podsunie jakieś sugestie w wyżej wymienionej sprawie.Za wszelkie podpowiedzi WIELKIE DZIĘKI. :sm9:

0 6
  • #2 17 Wrz 2012 18:03
    bestboy21
    Poziom 39  

Do nagrywania używa się wejścia niebieskiego w karcie dźwiękowej to po pierwsze.
    Po drugie w mikserze windowsa w zakładce nagrywanie musisz zaptaśkować suwak line-in.

Pewnie podłączyłeś do wejścia różowego i jest sygnał 20 krotnie przesterowany, wtedy faktycznie jest jeden wrzask zmieszany z bełkotem.

Pytanie dodatkowe, jakiego wyjścia używasz w magnetofonie, jeśli słuchawkowego to głośność w magnetofonie ustaw na ok 1/4. (po poprawnym podłączeniu).

Jeśli komputer nie ma wejścia niebieskiego (line in)a widzę że może nie mieć, to nie da się tego łatwo zrobić żeby miało ręce i nogi. Trzeba będzie zrobić dzielnik rezystorowy a nagranie będzie w mono.

Cytat:
    Może ktoś mi podsunie jakieś sugestie w wyżej wymienionej sprawie.

Jeśli to komputer stacjonarny : kupno karty SB128 za 10zł.

0
  • #3 17 Wrz 2012 18:45
    troj
    Poziom 8  

Magnetofon jest podłączony do niebieskiego gniazda karty dżwiękowej,przepraszam ale zapomniałem napisać że już wcześniej przegrywałem w takim ustawieniu jak obecnie i było super.Ale z tym zaptaśkowaniem to może być to,tylko prosiłbym o szczegóły bo na tych sprawach znam się średnio.
    Używam starej wieży z powodu braku innego sprzętu do odtwarzania kaset magnetofonowych.Używam wyjść które służą do kolumn.
    Dzięki za podpowiedż.

0
  • #4 17 Wrz 2012 18:50
    bestboy21
    Poziom 39  

Cytat:
    Używam wyjść które służą do kolumn.

I to jest główny powód, użyj wyjścia słuchawkowego i zwykłego kabla jack <> jack .

Fujitsu Siemens Esprimo.Nie chce odtwarzać kaset magnetofonowych. Fujitsu Siemens Esprimo.Nie chce odtwarzać kaset magnetofonowych.

Na twojej karcie nazwy mogą być inne, ale meritum takie samo.

0
  • #5 17 Wrz 2012 20:36
    troj
    Poziom 8  

Jak już pisałem mój sprzęt jest trochę stary i nie posiada wyjścia słuchawkowego,posiada tylko 2 wyjścia mini jack do kolumn.Może by spróbować podepiąć kabelek z jednego wyjścia. :?:

0
  • #7 07 Paź 2012 20:58
    troj
    Poziom 8  

Niestety moja karta nie posiada tej regulacji.A dlaczego wcześniej przegrywałem na tym sprzęcie bez żadnego problemu a teraz nie chce?

0