Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericcson W20 Zylo nie działa głośnik, gdy dzwonię

17 Wrz 2012 20:02 1725 5
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam pewien problem i dokładnie nie wiem czego on może dotyczyć. Gdy dostaję połączenia przychodzące, to mogę bez problemu rozmawiać przez telefon. Gdy ja dzwonię do kogoś, to nie słyszę swojego rozmówcy, a on mnie tak. Zastanawiam się czy wina leży po stronie operatora czy jednak coś jest nie tak z telefonem. Ma ktoś jakieś pomysły jak to rozwiązać?
  • Poziom 15  
    Pierwsze co możesz zrobić w warunkach domowych to zainstalować od nowa oprogramowanie. Pobierz program Update Service podłącz telefon kablem usb i dalej program przeprowadzi Cię przez aktualizacje oprogramowania w telefonie. Program jest po polsku wiec nie będziesz miał problemu. Jeśli to nie pomoże to znaczy że wina leży albo po stronie hardware, nie wydaje mi się aby operator ponosił wine za zaistniałą sytuację.
  • Poziom 29  
    Taśma Panie kolego do wymiany.
  • Poziom 14  
    Tak jak wyżej kolega powiedział taśma główna lub taśma idąca od górnej płytki klawiatury do głośnika (opcja mniej prawdopodobna ) lub jak jeszcze wyżej kolega powiedział oprogramowanie jeżeli te 3 czynniki nie dadzą efektu to pozostaje wymiana górnej płytki klawiatury na samym końcu próba wymiany głośnika jeżeli również nic Ci nie da to już zaczynamy zabawę z wymianą układów.[/quote]
  • Poziom 34  
    Taśmę łatwo zweryfikować, zazwyczaj na początku głośnik niedziała na rozsuniętym telefonie (zazwyczaj tak sie dzwoni) a działa na zsuniętym (tak odbiera). Wystarczy zadzwonić, zsunąć telefon i sprawdzić czy głośnik działa - jeśli tak to 100% taśma.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany, okazała się nim taśma. Jak się dowiedziałem od właścicielki to już druga wymiana taśmy w tym roku. Teraz wszystko działa jak należy.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.