Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat cordoba 2000r 1.9tdi AGR 90km - drgania na luzie

zimny2410 17 Sep 2012 20:02 3561 11
    zimny2410
    Level 9  
    witam. mam problem. bylem juz u wielu mechaników i zaden mi nie pomógł. jak odpale auto mam drgania i jak jade na luzie tez je mam. drgania czuć w całym samochodzie. pompe mam dobrze ustawiona, sprzęgło jest nowe. w czasie jazdy ustają.
    zimny2410
    Level 9  
    poduszki wszystkie nowe. nie ma tez różnicy czy mam sprzęgło wciśnięte czy puszczone. nie mam tez dwumasy
    Lech54
    Level 20  
    Witam. Te drgania są tylko po odpaleniu zimnego silnika czy też nawet po nagrzaniu do normalnej temperatury. Silnik może pracuje na trzy cylindry?
    qwertyuiop1000
    Level 24  
    zimny2410 wrote:
    witam. mam problem. bylem juz u wielu mechaników i zaden mi nie pomógł. jak odpale auto mam drgania i jak jade na luzie tez je mam. drgania czuć w całym samochodzie. pompe mam dobrze ustawiona, sprzęgło jest nowe. w czasie jazdy ustają.

Wnioskuje że silnik drga już od dawna ,czy wcześniej pracował normalnie :idea: :?: coś było robione międzyczasie :idea: :?:
    zimny2410
    Level 9  
    drgania są na ciepłym i zimnym silniku. wcześniej były dużo mniejsze. pojawiły się ok 2 miesięcy temu. od tego czasu wymieniłem sprzęgło, poduszki, sprawdzałem ustawienie pompy i wtryski. jeden z ostatnich mechaników powiedział że silnik jest zerwany na ławie. nie zrozumiałem go. może ktoś wie co miał na myśli? przy ruszaniu drgania są mocniejsze,w czasie jazdy ustają
    xyro
    Level 24  
    EGR, poduszki, nastawnik pompy. Zmierzyć kompresję i sprawdzić ciśnienie otwarcia wtryskiwaczy oraz rozpylenie. Koło zamachowe nie ma bicia ? Poduszki wszystkie nowe czy używane? Silnik stuka przy tym czy tylko drga ? Logi odczytane były ?
    Lech54
    Level 20  
    Witam. Silnik i skrzynie biegów mocują trzy poduszki. Dwie są na prawym i lewym nadkolu, trzecia na środku połączona z sankami (belką) i tu bym szukał błędu.
    zimny2410
    Level 9  
    koło zamachowe nie ma bicia, poduszki wszystkie trzy nowe, wtryski sprawdzone. :(

Dodano po 4 [godziny] 58 [minuty]:

ktoś wie co może być?
    Lech54
    Level 20  
    . jeden z ostatnich mechaników powiedział że silnik jest zerwany na ławie Podjechać do tego mechanika i wszystko wytłumaczy oraz naprawi.
    xyro
    Level 24  
    Chyba na łapie ? A może ja czegoś nie wiem ?
    zimny2410
    Level 9  
    ten mechanik co to powiedział jest teraz niedostępny i nie wiem kiedy będzie