Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabryczne audio gra fatalnie - rady

djpits 17 Sep 2012 20:23 1047 9
    djpits
    Level 13  
    Witam, mam fabryczne radio w Hyundaiu (made in india :D ), w obecnej chwili tylko 2 głośniki z przodu i 2 tweetery w drzwiach.
    Sytuacja dziwna:
    - po włączeniu radia FM praktycznie nie słychać tweeterów, dźwięk jest jak dla mnie tragiczny - mniej więcej jak by szło w mono.
    - po włączeniu CD/Mp3/ lub radia w telefonie przez AUX - idzie idealnie czysto, tweetery elegancko.

I teraz, gdzieś czytałem że niektózy założyli zwrotnice i dużo się poprawiło.... ale dziwne skoro na CD/aux idzie dobrze.

Dodam że każde fabryczne audio tak ma (nie jest to wada).

Teraz - czy faktycznie zwrotnice pomogą w czystym odbiorze radia FM, czy czeka mnie wywalenie fabrycznego paścia.... :/
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Co mają dać ci zwrotnice głośnikowe, bo pewnie o takich piszesz?
    Radio ma widocznie marny tor FM i tego nie przeskoczysz. Nic nie dadzą żadne wodotryski na wyjściu, skoro sygnał na wejściu już jest marny. Pozostaje ci wymienić radio na jakieś markowe i sprawdzić, jak wtedy słychać.
    Zwrotnice głośnikowe mogą dodatkowo obciążać końcówkę mocy i wprowadzać dodatkowe kłopoty.
    djpits
    Level 13  
    Nie jestem zbyt w tematyce.

Zwrotnice ponoć poprawiają wysokie tony...? (miałem na myśli takie tweetery ze zwrotnicami w komplecie) o ile by coś to dało, kto śpisał że tak.

Co do radia wywalenie go chciałem zosatwić jako ostateczność, bo wiadomo - auto prawie nowe, nikt mi fabrycznego nie kupi....
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zwrotnice to nie jest to samo, co głośniki wysokotonowe/tweetery!
    djpits
    Level 13  
    tak wiem. czyli pozostaje mi tylko wymiana radia?
    pitrala1
    Level 33  
    Tak. Sprzóbuj wymontować radio, podpiąć 'na kabelki' zasilanie i jakikolwiek inny głośnik, i czy na innym głośniku też tak jest.
    Invalid
    Level 23  
    pitrala1 wrote:
    Tak. Sprzóbuj wymontować radio, podpiąć 'na kabelki' zasilanie i jakikolwiek inny głośnik, i czy na innym głośniku też tak jest.

I co mu to da?
    Lepiej niech podepnie jakiekolwiek inne radio.
    pitrala1
    Level 33  
    A co szkodzi spróbować? Nic.
    djpits
    Level 13  
    To jeszcze jedno pytanie, mam w tym fabrycznym tweeterze kondensator 50V 2.2uF. czy jego wymiana na jakiś inny .... poprawi wysokie tony ?