Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik OHV T575 - Gasnie po odpaleniu, kosiarka NAC W510 VH.

17 Wrz 2012 20:44 31794 12
  • Poziom 15  
    Kosiarka odpala, ale gaśnie po 2-3 sekundach, jeśli pompuje pompką to pracuje. Wszystko wskazuje na to, że brakuje paliwa.

Historia awarii

Kosiłem trawę, zgasiłem i już nie odpaliła. W czasie pracy przed awarią pracowała normalnie, nie dusiła się.
    Sprawdzone:
    - paliwo (benzyna nie wywietrzała, kupiona nowa
    - przecieków nie widać, opaski zaciskowe pozakładane
    - filtr paliwa w zbiorniku (nie było żadnych śmieci )
    - rozebrany gaźnik, wyczyszczony przedmuchany (nic tam nie znalazłem)
    - wymieniona świeca zapłonowa (tak profilaktycznie)
    - nie odpala z filtrem i bez filtra powietrza

Tak jak pisałem wcześniej silnik pracuje wówczas gdy pompuje pompką, trzeba pompować bardzo szybko, nie jedno przyciśniecie na kilka sekund, tylko bardzo energiczne pompowanie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Sprawdź ęzyk łączący zbiornik paliwa z gaźnikiem być może cos wpadło przy tankowaniu do zbiornika i blokuje.
  • Poziom 27  
    Podciągnij linkę hamulca, przy silniku są nakrętki którymi to zrobisz.
  • Poziom 15  
    Dzięki za zainteresowanie
    Cytat:

Podciągnij linkę hamulca, przy silniku są nakrętki którymi to zrobisz.

Masz na myśli linkę od gazu ?
    Jeśli tak, to naciągałem ją.
    Nie znam się ale czy linka gazu nie odpowiada za iskrę ?

Cytat:

Sprawdź ęzyk łączący zbiornik paliwa z gaźnikiem

Oczywiście sprawdzone, czysto
  • Poziom 2  
    Witam
    Czy udało się rozwiązać problem bo z moją dzisiaj stało się podobnie - takie same objawy, a jest na gwarancji i nie wiem czy ją rozkręcać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Trawę muszę skosic przed zimą i jeśli przyczyna jest prozaiczna - bo kosiarka nowa, to może bez rozkręcania sie uda,
  • Poziom 11  
    Witam miałem ten sam problem tylko z silnikiem T675, zapala po napompowaniu po wypaleniu paliwa gasł.W moim przypadku była uszkodzona(nieszczelna) uszczelka między gaźnikiem a podstawką z tworzywa ,nie zasysał paliwa przez kanał wolnych obrotów.
  • Poziom 6  
    Mam ten sam problem po odpaleniu gaśnie
  • Poziom 11  
    więcej danych , przebieg, co było robione z motorem, , ale zacznij od spr czy gaźnik jest dobrze dokręcony
  • Poziom 6  
    kosiarka ma 2 lata gaźnik jest dobrze dokręcone nic nie grzebałem przy silniku silnik to T575 przy zasłonięciu gaźnika silnik pracuje przy wysokich obrotach bez tego odpala i gaśnie
  • Poziom 10  
    Ciekawy jestem rozwiązania problemu, moja ma to samo. Wleję odrobinę paliwa pod święcę i odpala dosłownie na sekundę i gaśnie. Linka hamulca jest ok. Gaźnik wyczyszczony...
  • Poziom 6  
    Gaźnik jest do wymiany a u mnie jeszcze dźwignia regulacji obrotów ale morze też być coś z powietrzem