Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring domu - Rejestrator cyfrowy + kamera

Wanderley9 17 Wrz 2012 22:33 4011 12
  • #1 17 Wrz 2012 22:33
    Wanderley9
    Poziom 12  

Obecnie posiadam BCS-0404LE-AN i kamerę DVS-600IR-HR HQ 600. Z zestawu jestem ogólnie zadowolony. Problemem jest jednak to, ze mój obecny rejestrator nie obsłuży 2+ kamer w D1 25k/s (chyba, że się mylę). Dlatego tez poszukuje "lepszego" rejestratora z możliwością nagrywania 2x D1 25k/s i kolejnej "lepszej" zewnętrznej kamery CCTV. Chyba, ze 6k/s w D1 jest wystarczające ? Na zestaw rejestrator cyfrowy + dysk + kamera chcę przeznaczyć 1700zl - 2000zl. Kamera musi sprawdzać się w nocy. Zależy mi na jak najlepszej "jakości obrazu" w celu identyfikacji twarzy i zmieszczenie się w budżecie. Z góry dziękuje za pomoc.

0 12
  • #3 18 Wrz 2012 11:26
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Wanderley9 napisał:
    Chyba, ze 6k/s w D1 jest wystarczające

6 kl/s wystarczy. Najważniejszy jest bitrate zapisu, czy możesz ustawić parametry kodeka na CBR i np 2045kbps ? albo więcej ? Jak tak - to rejestrator jest OK, i wystarczy w zupełności.

W wielu firmach, na stacjach benzynowych - w większości nagrania są 6kl/s w D1.

Co do identyfikacji twarzy - pamiętaj że to musisz dobrze ustawić kamerę na kogoś. Twarz musi zajmować ponad 30-40% obrazu. Wtedy będziesz miał identyfikację twarzy.
    Inaczej, nawet najlepszy rejestrator analogowy nie pomoże.

0
  • #4 18 Wrz 2012 12:03
    ironmzes
    Poziom 14  

Czy wystarczy czy nie to sam musisz się nad tym zastanowić. Nieraz wymagane jest aby obraz był bardziej płynny. Takim kompromisem między ilością klatek a miejscem na dysku chyba by było około 12 kl/s.

0
  • #5 18 Wrz 2012 12:31
    dipol_wlan
    Poziom 23  

Oczywiście nie ma konieczności stosowania większej ilości klatek niż 6kl/s jednak im bardziej płynny obraz tym lepiej się go ogląda. 12kl/s robi już dużą różnicę w odbiorze przez użytkownika. Polecam rejestrator cyfrowy 4-kanałowy TREND 260X04 H.264 cena to 676zł brutto. Do tego kamera kompaktowa n-cam 270 (dzień/noc, D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.03 lx, 4-9mm, OSD, IR do 25m) za 529zł brutto. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy...

0
  • #7 21 Wrz 2012 08:56
    mikan4
    Poziom 26  

Cytat:
    Wbrew temu, co sugeruje nazwa, program raczej nie zastąpi profesjonalnego monitoringu. Stanowić może raczej swoiste uzupełnienie i przydać się może szczególnie osobom opiekującym się dziećmi, osobami starszymi czy zatrudniającym pracowników (na przykład opiekunki do dzieci, gosposie itd.) w swoim domu

Masz odpowiedź w opisie programu, lepiej zainwestować w rejestrator i kamery, lepszy efekt i większa niezawodność (no i będą coś widzieć w nocy).

0
  • #8 02 Paź 2012 17:23
    Wanderley9
    Poziom 12  

Rejestrator, który podał ironmzes, bardzo mi odpowiada (BCS-0404HF-A). Zastanawiam się też nad zestawem z kamerami IP. Pojawia się pytanie, czy w takim przypadku pchać się w rejestrator cyfrowy pod IP, czy PC ? Jeśli PC to jakiś prądo oszczędny zestaw. To musi chodzić na windowsie, a może jakiś linuxowy program ogarnia całego PC do monitoringu ? Generalnie chodzi o procesor (jaki polecacie) i zintegrowana karta graficzna wystarczy (mniej prądu) ? Przypuszczam, ze dość tanio mogę złożyć PC, dodatkowo posiadam dysk 160GB ATA, budę i coś tam jeszcze. Może się przeliczyłem ale myślę, że za 300-400PLN coś złożę - płyta główna, procesor, ram + zintegrowana karta graficzna. Co potrzebuje poza kamerą IP ? Jakiś router z WIFI + kabel rj45. Mam nadzieje, ze kwestia braku internetu nie stanowi problemu ? A może sygnał leci po wifi i tylko zasilanie do kamery ? Co z oprogramowaniem ? Będę wdzięczny za propozycje kamery/zestawu IP ~1700PLN

PS. Czy w przyszłości mogę podłączyć zwykłą kamerę DVS-600IR-HR HQ 600 pod zestaw z IP ? Bez karty DVR się nie obejdzie?

0
  • #9 03 Paź 2012 23:41
    ironmzes
    Poziom 14  

Chcesz cały zestaw kamery + PC za 1700 brutto?
    Chyba że kamerka ze stały obiektywem 1MPix Vivotek , z doświetlaczem IR IP8332 za 1160 brutto i zostaje jakieś 550 na kompa. Myślę że coś złożysz. Procek - jakiś core 2 duo będzie ok. ramu 2 GB, zintegrowana karta grafiki może być. Płyta najlepiej na chipie intela.
    Vivotek daje darmowy soft pod windowsa.

0
  • #10 04 Paź 2012 13:16
    Wanderley9
    Poziom 12  

Tzn. komputer złoże oddzielnie. Na razie wstępnie chce skomponować cały sprzęt za około 1700 brutto bez PC. Co mi potrzeba ? Kamera, zasilacz (PoE?), router, switch (PoE?), kabel ethernetowy ? Myślałem o zasilaniu jednym kablem i PoE. Plan maksymalny, to rozbudowa do 3-4 kamer w przyszłości, być może ostanie się na 1 lub 2. Pisze o tym ze względu na wydajność i oszczędność prądu PC. Z tego co rozumiem obraz jest obrabiany w kamerze i gotowy sygnał video jest podawany. Jaka ilość kamer full HD pociągnie komputer HTPC na bazie ASRock E350M1 (TDP 18W) - AMD Dual-Core E350/E350D. http://www.asrock.com/mb/overview.pl.asp?Model=E350M1

Tak czysto teoretycznie - router z usb i tomato + dysk sieciowy usb i nagrywanie obrazu z kamer na ten dysk ? Potem odtwarzanie poprzez dołączone darmowe oprogramowanie na głównym, mocnym PC ? Ma takie coś racje bytu ?

Bez względu na system rejestrowania obrazu pojawia się tutaj pytanie o logiczny i bezpieczny projekt. Chce mieć 2 sieci lan. Jedna sieć z internetem, a druga tylko do monitoringu i bez internetu. Ze względów bezpieczeństwa kamery nie mogą mieć fizycznego kontaktu z internetem. Jeśli będę chciał podglądnąć obraz, to czy dobrym rozwiązaniem jest kabel ethernetowy + kara sieciowa usb ---> mocny PC ? Są jakieś inne rozwiązania przy 2 routerach ? Zaznaczam, ze mocny PC będzie podłączony do drugiego routera i internetu. W takim wypadku mocny PC będzie stykiem obu sieci lan. Chce w miarę niedługo położyć kable i muszę to wiedzieć :)

0
  • #11 10 Paź 2012 17:24
    Wanderley9
    Poziom 12  

Co sądzicie o kablu firmy Linkbasic UTP 5e 100% miedz ? Brać zdecydowanie zewnętrzny, a możne wewnętrzny wystarczy ? Kamery będą na elewacji .

Kwestia OpenWRT i routera raczej odpada ze wzgledów wydajnościowych. Biore tez pod uwagę ewentualne problemy z kompatybilnością. Przy dobrych wiatrach po zmianie firmware'u osiągnąłbym ~9MB/s zapisu z NTFS.

Moje pytania dotyczące serwera opartego na ASRock E350M1 (TDP 18W) jest dalej aktualne, a odpowiedz jest bardzo pożądana.

0
  • #12 10 Paź 2012 20:39
    maly_smok
    Poziom 21  

Kombinujesz... koukaam knr-090 na 4 kamery bierze z dyskiem 2TB =10W, jest tani i podgląd z kamer masz na wszystkim.
    Jak już chcesz składać miniPC to na atomie z ION, a nie na AMD...inna kwestia jest oprogramowania jakie użyjesz do rejestracji kamer i system operacyjny...

0
  • #13 11 Paź 2012 10:51
    iZabezpieczenia
    Poziom 13  

Koukaama raczej ograniczyłbym do 1,3 Mpix, a to i tak dużo. Przy 2 Mpix mieliśmy na nich zacięcia i koszmarne opóźnienia (z kamerami Acti 2Mpix). Fajny jest ze względu na Javę, a nie kontrolki ActiveX, jak w większości innych rejestratorów do kamer IP. Do tego cenę ma mocno atrakcyjną, więc jeśli przymknąć oko na opóźnienia, jest to atrakcyjna opcja. Ze względów wydajnościowych zainteresowałbym się jednakże modelem KNR-200.

Proponowany przez przedmówcę Vivotek IP8332 też w swojej klasie cenowej jest bardzo rozsądną propozycją. Do tego switch poe (router jest zbędny, kamery mają własne serwery DNS). Switch wystarczy żeby miał porty 10/100 dla kamer oraz 10/100/1000 do podłączenia do rejestratora. Porty GigabitEthernet do kamer nie mają większego sensu, bo liczba urządzeń jest niewielka a w kamerach i tak masz porty 10/100.

Jeśli przewodu UTP nie planujesz zakopywać w ziemi, wystarczy zwykły. Musisz go tylko ochronić przed uszkodzeniem mechanicznym peszlem czy listwą.

0
  Szukaj w 5mln produktów