Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motofola DEFY - Ominięcie blokady ekranu

michoslaw 17 Wrz 2012 23:06 3318 8
  • #1 17 Wrz 2012 23:06
    michoslaw
    Poziom 8  

Witam. Zmieniłem w telefonie blokadę ekranu za pomocą kodu PIN. Niestety nie mogę sobie przypomnieć kodu. Chciałbym zapytać w jaki sposób mogę obejść tą blokadę? Ewentualnie w jaki sposób można zgrać kontakty i wiadomości, aby później zrobić reset i przywrócenie do ustawień fabrycznych. Nie moge straci książki kontaktów i wiadomości. Telefon prawdopodobnie ma wyłączone debugowanie USB.

0 8
  • #2 17 Wrz 2012 23:23
    Szymon640x480
    Poziom 15  

Ty się lepiej przyznaj, że to nie twoj telefon! Ustawiając taką blokadę musiałbyś najpierw wpisać pin, dopiero wtedy telefon by się uzbroił.
    Zainstaluj program MyPhoneExplorer, zrób synchronizację, na telefonie zrób wipe, wgraj pliki spowrotem i już.

0
  • #3 18 Wrz 2012 00:09
    mopike
    Poziom 14  

To jest telefon na androidzie i wątpię że MyPhoneExplorer coś pomoże możesz się pożegnać raczej z danymi na telefonie jedynym ratunkiem jest kopia zapasowa na karcie pamięci lub pamięci wewnętrznej telefonu.

0
  • #4 18 Wrz 2012 10:48
    basstec
    Poziom 34  

Za głupotę trzeba płacić, po to jest ta blokada żeby chronić dane właściciela, które mogą być ważne bardzo dlatego żeby usunąć blokadę w grę wchodzi tylko full reset urządzenia i utrata danych.

0
  • #5 18 Wrz 2012 13:34
    OlekMTG
    Poziom 34  

Ponieważ jest to urządzenia na androidzie jest możliwość odzyskania danych - po zablokowaniu telefonu zbyt dużą ilością nieprawidłowych prób można odblokować go logując się na konto mailowe przypisane do telefonu. Jeśli niebyło przypisane to niestety tylko hard reset lub soft.

0
  • #6 18 Wrz 2012 14:01
    Szymon640x480
    Poziom 15  

mopike napisał:
    To jest telefon na androidzie i wątpię że MyPhoneExplorer coś pomoże możesz się pożegnać raczej z danymi na telefonie jedynym ratunkiem jest kopia zapasowa na karcie pamięci lub pamięci wewnętrznej telefonu.

Nie wiem czy wiesz, ale MPE został stworzony na telefony z Androidem i telefony SE.

0
  • #7 18 Wrz 2012 14:12
    OlekMTG
    Poziom 34  

Nie wiem czy wiesz ale z zablokowanego już telefonu kopii MPE nie zrobisz... szczególnie jeśli wyłączone jest debugowanie usb...

0
  • #8 18 Wrz 2012 18:56
    michoslaw
    Poziom 8  

Telefon jest mój, dlatego zależy mi przede wszystkim na danych. Nie ma włączonego debugowania prawdopodobnie (domyślnie jest chyba wyłączone). Konto google nie było skonfigurowane. Adb nie widzi urządzenia podłączonego przez USB. Przez wyłączone debugowanie nie udało sie zrootować telefonu. Czytałem gdzieś, że wgranie romu jednoplikowego nie kasuje danych z telefonu i mogłoby pomóc. Wie ktoś coś na ten temat? Albo czy po resecie telefonu jest możliwość odzyskania danych jakąś aplikacją?

0
  • #9 18 Wrz 2012 19:09
    OlekMTG
    Poziom 34  

Po resecie/sofcie praktycznie nie ma możliwości odzyskania danych (albo za taka cenę że sam zrezygnujesz). Blokada jest tak pomyślana żeby niedało się jej ominąć, jak nie masz skonfigurowanego konta możesz zapomnieć o kontaktach.

0