Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault scenic fl 1. - nie odpala, pali tylko na tzw. pych

polo54 18 Sep 2012 01:13 8679 7
    polo54
    Level 10  
    Witam wszystkich, mam problem z renault scenic fl 1.9dci 2002r., a mianowicie autko nie chce odpalic wogóle gdy jest odpalane z kluczyka, raz spróbowałem na zapych i odpalił(wiem nie powinno się ale chciałem zobaczyć efekt). Gdy przekręce stacyjkę gasna kontrolki a podczas uruchamiania silnika rozrusznikiem zapala sie żólta kontrolka serv lub miga a gdy przestane kręcić rozrusznikiem to gaśnie. Autko jest szwagra i problem zaczął sie gdy zatankował na innej stacji niż zwykle to robił i po odjechaniu od stacji po kilku kilometrach go zgasił i już nie mógł go odpalic. Wczoraj u niego byłem i spusciłem paliwo z układu(ze zbiornika i filtra paliwa) i zalałem paliwo takie gdzie zawsze było tankowane no i oczywiście nie ma ręcznej pompki żeby podpompować paliwo a sam nie chciał zaciągnąć nowego, więc podłączyłem sprężarkę do rurki przy zbiorniku od powrotu a przewód zatkałem i gdy wytworzyło sie cisnienie ze paliwo z przewodu zaczęło sie wydostawać z dużym ciśnieniem podłączyłem od razu przewód do zbiornika i gdy wziołem sie do odpalania auko nieoczekiwanie zaczęlo od razu łapac choć jeszcze paliwa wężykach tych przy pompie jeszcze nie było, po chwili sie napełniły(podający i powrót) i odpalił, pochodził jeszcze z 20 minut i go zgasiłem kilkukrotnie i odpalał na dotyk, po dwu godzinnej przerwie też odpalił, i myślałem że problem z głowy że to paliwo było winne, ale niestety chyba nie, bo dzisiaj szwagier chciał go odpalic i znowu jest to samo, i mam pytanie czy jest to czujnik ciśnienia paliwa na listwie cr, bo jak dostał ciśnienie ze sprężarki to od razu odpalił? czy jak prędzej gdy był odpalony na zapych i jeździłem nim z pół godziny i go zgasiłem nawet jak był gorący to i tak nie odpalił to wina jest jeszcze w paliwie lub filtrze paliwa(choć niby jakiś czas temu był wymieniany) i czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego czujnika miernikiem bo w instrukcji nie ma podanych żadnych wartości. Sprawdziłem jeszcze prędzej przed wymianą paliwa czujnik położenia wału i wartość była jak w instrukcji .Proszę o pomoc i bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    polmar
    Level 20  
    Pewnie skończyła się pompa wstępna,przy grodzi na dole i tu jest problem.
    polo54
    Level 10  
    a pompka wstępna kiedy dostaje prąd?, odrazu po włączeniu zapłonu(tak jak w wielu samochodach) czy dopiero jak kręci się rozrusznikiem?
  • Helpful post
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Diagnostyka, inaczej możesz wymieniać wszystko.
    glaczu
    Level 9  
    sprawdzales moze czy odpali na sprayu?(autostart)
    Na zaworze raila po zaplonie powinno pojawic sie okolo 12 v ale to jeszcze nie pomoze ci stwierdzic czy zawor jest ok
    jezeli na autostarcie odpali i bedzie pracowal normalnie stawialbym na pompe
    jednak to tylko gdybanie najlepsze wyjscie to tak jak wspomnial manta diagnostyka
    polo54
    Level 10  
    dziękuję narazie za wszystkie podpowiedzi i jesli ma ktoś jeszcze jakiś pomysł i radę to piszcie, a ja czekam za nowa pompką i napiszę jakie sa tego efekty
    polo54
    Level 10  
    witam wszystkich, problem rozwiązany, po wymianie pompki auto szwagra smiga jak nowe, dziękuję wszystkim za pomoc a szczególnie Polmarowi za trafna diagnozę