Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka najlepej kupic karta grafiki do Battlefield Bad Company

18 Wrz 2012 09:26 4401 66
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Jaki budżet możesz przeznaczyć?

Podaj markę i model zasilacza?
  • Poziom 33  
    Do tego proca max gf 9600 lub radeon 3870.
  • Poziom 42  
    Jeśli można zamontować standartowe - nie low profile - to sugeruję szukać 9600GSO\9600GT lub Radeon HD3870. Gdyby obniżyła się cena HD5750 [do ~180-190zł] to też była by niezła lecz przy obecnych cenach są nieopłacalne.
  • Poziom 43  
    Tak, 9600GSO/GT będzie OK, chociaż HD5670 to karta tego samego poziomu ale z dużo niżsszym zapotrzebowaniem na prąd co w twoim przypadku trzeba brać pod uwagę z racji słabego zasilacza. GTX260 to za mocna karta do twojego procesora.
  • Poziom 43  
    GSO jest troszkę słabsza od GT. Rozważ to o czym napisałem wyżej. Aha i nie kupuj kart z pamięciami DDR2 bo takie np 9600GT/GSO się zdarzają i są to zwyczajnie okrojone karty.
    Jakbyś nie był pewien to pytaj tu, wklejając np link do karty która cie interesuje.
  • Poziom 42  
    bartosz27j napisał:
    moglaby byc taka karta?

Zależy jeszcze jaka cena. Odnośnie 9600GSO polecam tylko karty 384MB i czasem są dostępne 768MB 192 bitowe z 96sp naprawdę mają niezłą wydajność.
    Jeśli 9600GT kosztuje powyżej 140zł polecam dołożyć 10-20zł do Radeona HD4850 jest lepszy.

wariato napisał:
    Jakbyś nie był pewien to pytaj tu, wklejając np link do karty która cie interesuje.

Lepiej zrobić tak wtedy będzie można konkretniej poradzić.
  • Poziom 42  
    Karta 9600GT w cenie ~100zł to dobry zakup, tylko polecam z gwarancją uruchomieniową i koniecznie dobrze opisaną z 512MB DDR3.
  • Poziom 43  
    Leadtek 9600GT to max by tu pasowało. Na GTX275 zasilacz jest za słaby, X1900 GTO i 7800GTX to za stare karty.
  • Poziom 33  
    Albo jeszcze Radeon 3870, 3850, nie uwzględniłeś ich.
  • Poziom 33  
    Z tego co mi wiadomo nie powinno być problemu z kompatybilnością, w razie czego upgrade BIOSu powinien pomóc.
  • Poziom 43  
    bartosz27j napisał:
    tak ale obawiam sie ze moja plyta nie obsluguje wejscia PCI-E 2.0 a Radeon 3850 na takie wlasnie ma. Z tego co wiem to moja plyta ma PCI-E 1.0

Jak masz dodatkową wtyczkę PCI-E 6pin do zasilania grafiki to nie będzie problemu, gorzej jak nie masz to kart z TDP powyżej 70W nie podłączysz bo slot PCI-E 1.0 nie da rady ich zasilić.
  • Poziom 43  
    Są przejściówki z 2x molex na 6pin. Ale tracisz wtedy 2 molexy. Nie wiem ile twój zasilacz ma tych wtyczek a ile używasz/jest wolnych.
  • Poziom 13  
    Są przejściówki z jednego molexa, mam taką podłączoną, była w zestawie od Sapphire.
  • Poziom 43  
    Mogą być. Obie są praktycznie tej samej wydajności bo HD3650 to taki rebrandowany HD2600XT.
  • Poziom 43  
    Tak możesz wziąć tą HD3650 o ile jest na pamięciach GDDR3 bo były też DDR2 więc mniej wydajne. Musisz dopytać sprzedawcę.