Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood KDC-BT92SD gubi ustawienia audio

bryckas 18 Sep 2012 10:57 3276 12
 • #1
  bryckas
  Level 11  
  Witam,
  mam problem, którego nie potrafię rozwiązać.
  W/w radio czasami gubi ustawienia audio, a dokładnie ustawienia DSP, czyli cięcie na poszczególnych kanałach, ustawienia czasowe itd.
  Do zapamiętania w/w ustawień jest pozycja PRESET i dwie pamięci. One się nie kasują, można za ich pomocą przywrócić wszystko do stanu poprzedniego, ale jest to drażniące, ciągłe wczytywanie ustawień.
 • #2
  hans127
  Level 17  
  Czasami gubi czy cały czas gubi po wyjęciu kluczyka ze stacyjki?? Podłącz radio zgodnie ze sztuką i nie będzie problemu. W 99% żółty na stałe 12V a czerwony może być po stacyjce.
 • #3
  bryckas
  Level 11  
  Nie rozumiemy się.
  radio jest podłączone prawidłowo. Czyli ma podtrzymanie po wyłączeniu zapłonu. A gubi tylko w/w ustawienia. Np. stacje radiowe się nie kasują, co zdarza się, kiedy po wył. zapłonu radio nie ma 12V.
 • #4
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Sa dwie opcje , albo nie masz pomieszany zolty z czerwonym , albo nieprawidlowo zapamietujesz program DSP (dluzej przytrzymac klawisz) . Obie opcje sprawdzisz w 5 min. ;)
 • #5
  bryckas
  Level 11  
  Opcja pierwsza, radio włącza się w momencie włączenia zapłonu i po jego wyłączeniu samo się wyłącza również, więc raczej jest dobrze.
  Opcja druga, w tym modelu wystarczy po ustawieniu wszystkiego wejść w zakładkę Preset i zapisać w pamięci 1 lub 2, wyświetla się " memory completed".
  Sama pamięć się nie resetuje, bo za każdym razem jak mi znikają ustawienia wchodzę w to menu, wybieram np. memory 1 , recall, i wszystko się znów " ustawia" zgodnie z tym , co jest zapisane.
 • #6
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Wylaczanie radia przy wyjeciu kluczyka nie musi oznaczac ze masz podpiete prawidlowo kabelki . Wez miernik i sprawdz , bo jesli nie sprawdzisz miernikiem , to nie mozesz tej opcji wykluczyc (ja na 99% uwazam iz masz zle kable podpiete) .
 • #7
  bryckas
  Level 11  
  powalla wrote:
  bo jesli nie sprawdzisz miernikiem , to nie mozesz tej opcji wykluczyc

  Masz rację, sprawdzę dla 100% pewności.
 • #8
  bryckas
  Level 11  
  Więc sprawdziłem i podłączone jest jak najbardziej prawidłowo. Dalsze pomysły...?
 • #9
  bryckas
  Level 11  
  Już wiem dokładnie kiedy w/w ustawienia giną: w momencie odebrania połączenia na tel. podłączony do radia via BT. Po takiej rozmowie ustawienia DSP się resetują, muszę je "wczytać" z pamięci Preset 1 lub 2.
  Macie jakieś pomysły, czy mam z radiem jechać zgłosić usterkę na gwarancji?
 • #11
  kiceq
  Level 14  
  Słyszałem o tej wadzie fabrycznej w jednostce Kiv800 również kenwooda, też kasowało ustawienia procka. Polecam oddać na gwarancję o ile jest jeszcze ważna.
 • #12
  bryckas
  Level 11  
  Gwarancja jeszcze ważna przez 33 miesiące, więc będę walczył.
  Jak temat się wyjaśni to napiszę co i jak.
 • #13
  bryckas
  Level 11  
  I się wyjaśniło. Po wgraniu nowego softa wszystko działa prawidłowo.
  Dziękuję za podpowiedzi.