Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy Można łączyć szeregowo kolumny 4 ohm z 8 ohm

agadam 18 Sep 2012 12:58 2625 2
    agadam
    Level 2  
    Witam!!Posiadam wzmacniacz
    behringer Nu6000dsp
    Kolumny są kiepskie:
    dibiesi 400w/8ohm
    DJ-Pro 212 1000w/4ohm
    Mam to podłączone szeregowo. Efekt jest średni, szczególnie jak jest piosenka co ma więcej basu. Pytanie jest takie:
    Jakie kolumny mam kupić by Fajnie Grało?? czy mam kupić crossover i drugi wzmacniacz i nie łączyć szeregowo??czy jest różnica jak się podłączy z wzmacniacza pierwsze do 4 ohm a potem do 8 czy na odwrót?? czy Ewentualnie jakbym kupił jakiś sub To wzmacniacz do niego musi być mocniejszy niż do nadstawek które też chce kupić jakieś porządne?? Myślałem o firmach Ldm,peavey, jbl,dynacord,yamaha.
    piotrdx626
    Level 28  
    Przede wszystkim nie powinno się łączyć kolumn różnej mocy. Efekt średni, bo kolumny bardzo kiepskiej jakości. Co zrobiłbym na Twoim miejscu? Sprzedałbym to wszystko. Tanie końcówki cyfrowe są kiepskim wyborem do wyższego pasma.
    DjMapet
    Level 43  
    Przede wszystkim dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi końcówki mocy, szczególnie z działem dotyczącym obsługi procesora.
    Co do kolumn, to co podałeś niewiele nam mówi. Nie wiadomo czy to moc Maksymalna, muzyczna, szczytowa PMPO, czy też RMS - w co wątpię.
    Jak napisał;
    piotrdx626 wrote:
    nie powinno się łączyć kolumn różnej mocy

a jeśli już staje się to konieczne, to na taki zestaw paczek można podać dwukrotnie większą moc od tej jaką może przyjąć paczka o mniejszej mocy.

agadam wrote:
    czy jest różnica jak się podłączy z wzmacniacza pierwsze do 4 ohm a potem do 8 czy na odwrót?

Nie ma znaczenia która kolumna będzie pierwsza.

agadam wrote:
    Jakie kolumny mam kupić by Fajnie Grało?

Najlepszy przekaz o szerokim paśmie przenoszenia, uzyska się z konfiguracji typu: kolumny satelitarne + kolumny (kolumna) niskotonowe. Do zasilania pasywnego zestawu, potrzebne będą dwie końcówki mocy, oraz ew.crossover do podzialu pasma.

agadam wrote:
    Myślałem o firmach Ldm,peavey, jbl,dynacord,yamaha

To już zalezy od Twojego budżetu, bo w zalezności od firmy i modelu paczek, koszt zestawu może wynieść kilka, jak i kilkadziesiąt tyś zł.

Pozdrawiam.