Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7135 kontroler IP421 dziwne wydruki z PDF-u

18 Wrz 2012 15:05 2499 6
  • Poziom 20  
    Witam

Mam problem z kopiarką Konica 7135 z kontrolerem IP421, a mianowicie.
    Przy wydrukach z PDF wychodzą dziwne krzaczki tak jakby zmienia litery, choć nie przy wszystkich plikach PDF.

Dzieje się to na prawie wszystkich komputerach, chodź znalazłem jeden komputer który drukuje ten plik prawidłowo.

A wygląda to tak
    Konica 7135 kontroler IP421 dziwne wydruki z PDF-u

Miał ktoś z Was podobny problem??
  • Poziom 20  
    Nie jestem pewny czy to ma zastosowanie przy PDF, ale przy wordzie czy excellu w niektóych sterownikach drukarki jest opcja, żeby korzystała z czcionki kopiarki. Ma to niby drukować szybciej, ale może też powodować krzaki.
    Może tu jest podobnie, skoro jeden komp drukuje poprawnie to warto porównać ustawienia drukarki.

Druga możliwość przy sterowniku, to opcja przetwarzania pliku na drukarce, drukowanie bezpośrednio do drukarki.
  • Poziom 21  
    Witam
    Tak niestety się dzieje przy drukowaniu niektórych PDF-ów. Jak wybierzesz drukuj na dole okna masz zaawansowane po kliknięciu zaznacz opcję drukuj jako obraz wtedy powinno być dobrze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam

Ponownie mam pytanko odnośnie kontrolera IP421 a mianowicie.

Jaki powinien być sterownik do tego kontrolera PS czy PCL??
    Jak instaluje sterownik wyskakują mi wersje Konica 7020/25/30/35, u mnie kopiarka jest 7135 więc który wybrać??
    Czy w tych kontrolerach standardowy port jest RAW 10001??

Pytam bo ostatnio jak chciałem wydrukować stronę testową to potrafiła wydrukować 20 stron jakiś głupot.

Wiec zainstalowałem na komputerach najnowszy sterownik PCL i ustawiłem jako 7030 port RAW 10001 i narazie działa ok. Czy to jest prawidłowe ustawienie??

Pozdrawiam
    cichy999
  • Poziom 20  
    PS to skrót od PostScript, jest to tak samo jak PCL język drukowania, tyle że PS jest dedykowany do drukowania wektorowego (np Corel) a PCL do druku rastrowego (np Photoshop). Z obu można korzystać.
    PS został stworzony przez bodajże firmę Adobe, natomiast PCL przez Hewlett-Packard.

Z PCL miałem taki przypadek, że użytkownik u którego instalowałem nowy sprzęt (kserokopiarka RICOH) miał wcześniej urządzenie HP LaserJet. Z racji, że administrator sieci zablokował możliwość instalowania nowego oprogramowania, ustawiłem w kserokopiarce adres sieciowy jaki był na HP i drukowało ok.

Standardowe polecenia języka PCL powinny być rozumiane na różnych urządzeniach różnych producentów (ta sama wersja PCL i PCL w wersji oryginalnej).
    Minus tylko taki, że stosując sterownik od innego urządzenia nie wykorzystamy wszystkich funkcji w naszej maszynie (np. duplex, zszywanie, dodatkowe kasety) chyba że stara maszyna też je miała zainstalowane, ale to też nie zawsze działa.

Z PS powinno być podobnie, ale tu już często występują nie oryginalne wersje języka PostScript i może to tak dobrze nie działać jak w PCL.

Z portem RAW nie wiem.
  • Poziom 25  
    Pewnie masz sterownik PCL 6, jeżeli tak jest to zmień sterownik na PCL 5 - powinno być OK.
  • Poziom 20  
    Chodzi o to że mam maszynkę w firmie w której jest z 20 komputerów podłączonych, ponoć ostatnio był problem z siecią i informatycy pozmieniali ustawienia sieciowe a mianowicie zmienili port RAW zmienili na port LPR i w ustawieniach wpisali LPT.
    Ale neistety dalej był problem więc ja pozmieniałem tak jak wcześniej pisałem na port RAW 10001 przetestowałem każdy komputer i wszystko działało.
    Dzisiaj klient do mnie dzwoni że znowu nie drukuje, telefonicznie poprosiłem aby z pingował urządzenie - urządzenie widoczne w sieci ale nie drukuje.

Sterownik zainstalowałem
    13jbdr2k2026s1.exe
    Release Notes: IP421 PCL print driver for Konica models 7020, 7025, 7030, 7035

Czy musi być ten port RAW na 10001 czy moge zmienić na standardowy 9100??

Jest jakaś możliwość sprawdzenia kontrolera, bo za bardzo nie mam takiego drugiego na podmianę IP421, mam IP423.

Proszę o info.

Pozdrawiam
    cichy999

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

Witam ponownie.

Zainstalowałem kontroler IP423 przeinstalowałem sterowniki narazie działa ok.
    Choć na jednym z komputerów jak było drukowane z openoffice to wychodziły jakies dziwne wydruki ale po restarcie kompa jest ok.
    Zobaczymy na jak długo.

Dzieki za pomoc
    Pozdrawiam
    cichy999