Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCANIA 114 - Nie poziomuje sie tylna os

giedyk m 18 Wrz 2012 16:13 2907 5
  • #1 18 Wrz 2012 16:13
    giedyk m
    Poziom 2  

Witam
    Moj problem dotyczy poziomowania tynej osi w scani 114 z 2000r. Pali sie caly czas kontrolka od bledow stabilizacji na panelu blendow pilot nie swieci a tyl nie reaguje. Obstawiam ze poprostu spalony jest glowny sterownik od poduszek i tutaj kieruje moje pytanie bo przeszukalem cale forum i nietety nie udalo mi sie znalezc informacji GDZIE ZNAJDUJE SIE OW GLOWNY STEROWNIK OD PODUSZEK W SCANI 114.

1 5
  • #2 18 Wrz 2012 17:38
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

sterownik od poduszek znajduje sie pod deska rozdzielcza w okolicach nog pasazera

0
  • #3 20 Wrz 2012 18:44
    dondahaka
    Poziom 15  

Skoro pilot się nie świeci, nie ma zasilania. Sprawdź bezpiecznik pilota, wtyczkę, kabel.

1
  • #4 20 Wrz 2012 20:11
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak kolega "dondahaka" pisze sprawdź bezpieczniki a potem zobacz czy diagnostyka z kodów świetlnych coś pokaże.

0
  • #5 20 Wrz 2012 20:45
    satsun
    Poziom 15  

Ja bym sugerował sprawdzić kabel, rozbierz pilot, odepnij wtyczke pod tapicerką, wystarczy odkręcić uchwyt do wchodzenia oraz mocowanie kabla i będziesz mógł odpiąć wtyczkę, sprawdź czy jest przejście na przewodzie.
    Ewentualnie najszybsza opcja to po prostu z innego samochodu podmienić na chwilę i zobaczyć czy działa.

0
  • #6 21 Wrz 2012 10:24
    giedyk m
    Poziom 2  

Problem rozwiazany. Okazalo sie ze jeden z tych malych kbli z pilota zwieral sie z masa wlasnie gdzies w okolicy tej zlaczki pod poreczą. Powodem ciaglego swiecenia sie bledu byl przepolony bezpiecznik 10. Dziekuje wszystkim za pomoc.

0