Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I - Nie działa przysłona od recyrkulacji powietrza. Jak ją wyjąć?

18 Wrz 2012 17:07 5502 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    Niedawno miałem awarię klimatyzacji w mojej Renault Laguna I 95r. 2.0 z klimatronikiem. Z tego co wyczytałem w necie to dość częsta usterka w tych autach. Niestety aby sprawdzić co było przyczyną awarii musiałem rozebrać całą deskę rozdzielczą gdyż myślałem że to ten sławny rezystor a nie mogłem się do niego inaczej dostać bo mam poduszkę a nie schowek:( Oczywiście mądry polak po a nie przed... W wersji z klimatronikiem nie ma tego rezystora. Budowa nawiewu jest nieco inna. W końcu doszedłem że to wina wentylatora. Dziś oddałem go w ręce elektryka, może go jeszcze uratuje. A więc rozbieranie nie było konieczne ale dzięki temu zauważyłem jeszcze jedną usterkę i o nią właśnie chcę zapytać.
    Zauważyłem że przysłona znajdująca się pod szybą jest luźna. Podłączając sterowanie sprawdziłem że wszystkie silniczki od przysłon działają, ta od tej pod szybą też, kółka zębate też się kręcą ale ta przysłona stoi w miejscu. Zapewne gdzieś coś się ułamało... Pytanie moje jest takie:
    Czy jest taka możliwość aby wyjąć tylko tą część nawiewu z którą mam problem?? Czy jestem zmuszony wyjąć całość i bawić się z tymi rurkami z cieczą... :/ Bo jeśli można wyjąć tylko tą część to jak?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Być może samo wyjęcie poduchy by wystarczyło aby się tam dostać ale może bym wtedy nie zauważył tej luźnej przysłonki. I właśnie ni jak nie mogę tego dziadostwa wyjąć. Odkręciłem te śruby które są na zewnątrz i ciągle całość siedzi całkiem stabilnie. A to przypadkiem nie schodzi na bok?? Bo tam jest taki pipek i gdy się go podniesie to tak jakby dało się to na bok zsunąć. Ale to ani drgnie...

Dodano po 8 [minuty]:

Może tak będzie łatwiej:

Renault Laguna I - Nie działa przysłona od recyrkulacji powietrza. Jak ją wyjąć?

1 - ta przysłonka nawala tzn. jest luźna
    2 - To ten "pipek" o którym wspomniałem, tam nie ma żadnego zatrzasku
    3 - To wygląda tak jakby to się zsuwało na bok albo odkręcało w którąś stronę, nie wiem
    4 - silniczek i tryby działają
  • Poziom 12  
    Porady nie pomogły. Nie ma żadnych zatrzasków.
    Trzeba było ODKRĘCIĆ 3 śrubki (torx'y) trzymające silniczek, wtedy mogłem wyjąć tryb który się połamał. Ciężko było wyjąć tą przysłonkę dlatego założyłem ten temat ale w końcu wyjąłem ją przez ten otwór. Wyciągnąłem z niej połamany element i włożyłem ją z powrotem a trybiki i ten element skleiłem i dodatkowo skręciłem wkrętem. Złożyłem i trzyma, wszystko chodzi.

Problem rozwiązany