Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat punto 2 1.2b. - nie odpala gasną kontrolki podczas kręcenia rozrusznikiem

18 Wrz 2012 18:13 5850 10
  • Poziom 13  
    Witam autko to fiat punto 2 z 00r. 1.2 44kw.Problem polega na tym że silnik nie uruchamia się .Podczas kręcenia rozrusznikiem gasną kontrolki.Obstawiłem kostkę stacyjki ale po włączeniu zapłonu i zmostkowaniu w podłączonej kostce pinu + i tego co idzie na rozrusznik kontrolki znowu zgasły .Więc raczej to nie kostka.Czy to może być wina jakiegoś przekażnika ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Może być to wina przekażnika.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Akumulator sprawdzony? Zmierzone napięcie na nim podczas rozruchu?
  • Poziom 28  
    Zrozumiałem że kręci tylko nie odpala, to raczej akumulator sprawny.
  • Poziom 13  
    Akumulator sprawny kręci silnikiem bez problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

Podłączałem dla wszystkiego kablami drugi bez zmian.

Dodano po 1 [minuty]:

Bo jeśli to wina przekaznika to ewentualnie którego i gdzie on się znajduje.
  • Poziom 10  
    Może szukać nie w tym miejscu co trzeba. Sprawdzić na poczatek czy pompa paliwa podaje paliwo, czy iskra jest. Moze padł ci immo, ktorym klluczykiem krecisz, tam we fiacie jest serwisówka jezeli nią odpalasz to immo sie rozprogramowuje. Jeżeli to wszystko gra to czujnik położenia wałka rozrządu. To metdy tradycyjne oczywiście problem może tkwić w instalacji elektrycznej ale w to wątpie
  • Poziom 36  
    Jakie czujniki, jak podczas kręcenia kontrolki gasną?
  • Poziom 10  
    Kolego balonika3 jeżeli padnie pompa paliwa dla przykładu to podczas odpalania to normalne że przy kontrolki gasną :) Za każdym razem jak się auto odpala a ono z jakiegoś powodu niechce to kontrolki przygasają :)
  • Poziom 36  
    Przygasają owszem, ale nie gasną. To chyba istotna różnica?
  • Poziom 16  
    Obstawiam, że jako iż to fiat to brak/kiepska masa na podłużnicy, a na silniku jest :)
  • Poziom 13  
    Auto zostało naprawione bezpośrednią przyczyną tego że silnik nie uruchamiał się był przełamany przewód czujnika położenia wału.Po wymianie okazało się że kontrolki nadal gasły a silnik dawał się już uruchomić kopiąc głębiej znalazłem zimne luty w liczniku .