Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP P4014n - Długie oczekiwanie na wydruk po przerwie

18 Wrz 2012 18:47 3057 7
  • Poziom 23  
    Mam problem z drukarką HP LJ P4014n. Strasznie długo trzeba czekać na pierwszy wydruk po przerwie. Jeśli puszcza się kilka stron jednocześnie to jak zacznie drukować to wszystkie idą dobrze - trzeba tylko poczekać na pierwszą. Jeśli przerwa między drukowaniem jest większa niż 5 sekund to znów trzeba czekać, choć już nieco krócej.

Po daniu zadania drukowania drukarka się wybudza i uruchamia mechanizm. Po kilku sekundach mechanizm na chwilę się zatrzymuje i uruchamia ponownie. I tak nawet 20 razy aż wyjdzie pierwsza kartka. Następne strony w krótkich odstępach czasu (<5sek.) wychodzą od razu.

Wydruki bez zastrzeżeń, z podajnika ręcznego jest tak samo źle,... Zastanawiam się czy to nie Fuser - ale chyba byłby komunikat, że coś jest nie tak.

Spotkał się już ktoś z takim problemem?
  • Poziom 20  
    Jeżeli wydruk wychodzi ok, to materiały eksploatacyjne są ok, w tym także fuser.
    Jedyne spowolnienia druku jakie widziałem, były spowodowane :

1)ustawieniem urządzenia sieciowego na DHCP zamiast na adres statyczny, lub
    2)zbyt wielkim plikiem (PDF, CAD) którego drukarka swą pamięcią lub procesorem zbyt łątwo nie trawiła i wtedy poszczególne kolejne strony wychodziły z przerwami

W tym drugim przypadku pomogła zmiana sterownika, albo zmiana opcji w sterowniku drukarki, typu drukuj bezpośrednio do drukarki, drukuj dokument jako obraz, tu bym szukał i próbował zmienić te opcje
  • Poziom 23  
    Niestety na wydruki z MENU drukarki też trzeba czekać więc sterownik raczej odpada.
  • Poziom 20  
    A jest jakaś opcja w menu przywrócenia ustawień do wartości fabrycznych, czyli default ?
  • Poziom 23  
    Gdyby to była kwestia ustawień, to za każdym razem byłoby podobne oczekiwanie. A tu jest tak, że efekt jest postępujący - najpierw trzeba było czekać 10 sekund a teraz to już ze 2 minuty. A jak jest krótka przerwa, to np. po 15 sekundach łapie.

Z każdym dniem pracy jest gorzej.

Chyba poczekam aż całkiem padnie - będzie przynajmniej wiadomo co :) Hehe...
  • Poziom 20  
    Raz w samsungu scx-4216F miałem przypadek, że rozgrzewał się z uśpienia lub z zimna dużo dłużej aniżeli norma mówiła, ciężko było diagnozować, bo stał zimową porą w blaszanym kiosku, więc to trochę myliło.
    W sumie podmieniłem cały fuser, co pomogło.
    Najlepiej byłoby podmienić cały fuser unit i sprawdzić
  • Poziom 28  
    Spróbuj zaktualizować firmware, może poprawili takie zachowanie się drukarki wraz ze starzeniem utrwalacza. Wyłącz tryb uśpienia. Ile stron ma wydrukowane?
  • Poziom 23  
    Pomogła dopiero wymiana Fusera. Widocznie coś z nim było nie tak.