Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne otwieranie domofonu URMET

18 Wrz 2012 19:04 2889 6
  • Poziom 8  
    Wiec tak. Pracuje w biurze na osiedlu i czesto do nas przychodza kurierzy. Za kazdym razem trzeba dwa razy podchodzic do domofonu i recznie przyciskac domofon. Niestety wiaze sie to z czestym chodzeniem. Pytanie, czy jest jakies urzadzenie dzieki ktoremu zdalnie (bez odbierania slcuhawki) przycisnac przycisk wywolujac otwarcie domofonu?

wyglada to tak. Urzadzenie URMET, w srodku w czerwonym prostokacie jest blaszka ktora jak sie przycisnie zamyka obwod i otwiera dzrzwi.

Automatyczne otwieranie domofonu URMET Automatyczne otwieranie domofonu URMET
  • Użytkownik obserwowany
    Najprostszy pilot do oświetlenia lub dzwonek bezprzewodowy, drobna modyfikacja i wpięcie w słuchawkę.
    Albo wymiana słuchawki na bezprzewodową - ale to koszt ponad 200zł.
  • Poziom 8  
    wiem, ze moze zawracam, ale moglbys mi wskazac takie rozwiazanie?
    rozumiem ze pakuje taki uklad do domofonu do srodka, ktory z pilota potrafi zamknac obwod. masz moze cos godnego polecenia i nie za duzego zeby to upchac do srodka?
  • Użytkownik obserwowany
    Poszukaj najtańszy dzwonek bezprzewodowy.
  • Poziom 14  
    A kto przerobi ten dzwonek, aby dawał czyste zwarcie dla sterowania
    elektrozaczepem. Prościej jest użyć sterownik radiowy który na wyjściu ma styki zwierne przekaźnika. Pilot jest łatwy w użytkowaniu i przenoszeniu.
    Można zastosować urządzenie produkcji ELMES lub SATEL.
  • Poziom 8  
    jestem naprawde mega laikiem. mozesz wskazac konkretny produkt. dokladnie tam potrzeba zwierac (wcisniecie guzika powoduje dotyk blaszki) To urzadzenie chcialbym zainstwalowac pomiedzy styk blaszki guzika i domofonu.

zastanawiam sie teraz nad zasilaniem, bo chyba bateryjnie nic nie ma
  • Poziom 14  
    Dobrze spełni to zadanie radiolinia firmy ELMES typ UMB100 HS z pilotem jednokanałowym. Do zasilania proponowałbym jakiś mały zasilacz impulsowy o napięciu wyjściowym 12V i prądzie obciążenia 1 A. Kupić to można w dowolnym sklepie z systemami alarmowymi.