Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 - Brak oświetlenia panela środkowego i przycisków drzwi

18 Wrz 2012 19:51 6606 13
  • Poziom 7  
    Witam
    To mój pierwszy raz tutaj
    Pozrawiam
    A kłopot mam taki...
    Mam passata b5 2000r v6 i po włączeniu świateł nie mam: podświetlenia przycisków panelu środkowego,podświetlenia przycisków we wszystkich drzwiach,podświetlenia wszystkich kratek od nawiewu,podświetlenia panelu klimy(klima wszystko wyświetla,ale nie podświetla się po włączeniu świateł)
    Reszta oświetlenia działa czyli :zegary,oświetlenie wnętrza i nawigacja(nawigacja po włączeniu świateł nie przyciemnia się)
    Proszę o pomoc
    Sprawdziłem wiązki przy fotelu kierowcy od modułu komfortu i nie znalazłem żadnych uszkodzonych i jest wszędzie sucho
    A zaczęło się tak że raz świeciły ,a raz nie,czasami mrugały podczas jazdy,a teraz nie świecą wogóle
  • Poziom 24  
    Moduł komfortu. Jak mrugało wcześniej to bym zaczął od przelutowania (zimne luty)
  • Poziom 7  
    Ale co mam przelutować?
    jakieś wtyczki? coś w module komfortu? czy moduł jest rozbieralny?
  • Poziom 31  
    Oprócz modułu komfortu sprawdz -najlepiej podmień potencjometr regulujący natężenie podświetlenia konsoli .
  • Poziom 7  
    już to zrobiłem i włącznik świateł też podmieniałem
  • Poziom 7  
    Czy jest tu ktoś kto może pomóc?
    Podobno tylu tutaj specjalistów
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czy naprawdę tak trudno wziąć schemat w łapę i miernik? Tak trudno sprawdzić prosty obwód? Mamy przyjechać i Ci pomóc? Jak sobie to wyobrażasz?
  • Poziom 7  
    Po pierwsze nie znam się na tym,po drugie jak jadę do elektryka to wymyślają zaraz cuda na kiju,żeby wyciągnąć kasę a usterka może być na prawdę błachostką,a po trzecie po to jest to forum żeby pytać i pomagać
    A Ja chętnie mogę podjechać do kogoś kto się na tym zna i potrafi naprawić,a nie miele tylko jęzorem na forum jaki to on fachowiec

Pozdrawiam
    fulcrum__29 napisał:
    Po pierwsze nie znam się na tym

To czemu piszesz w dziale dla zaawansowanych? Regulaminu ze zrozumieniem nie potrafisz poczytać?
    fulcrum__29 napisał:
    Jak jadę do elektryka to wymyślają zaraz cuda na kiju,żeby wyciągnąć kasę a usterka może być na prawdę błachostką

Pomijając błędy w Twojej pisowni, jesteś zwyczajnie ignorantem.
    Rozumiem, że jedziesz i pytasz co to może być? Oczywiście o zapłaceniu za diagnozę nawet nie pomyślisz. Jak masz takie nastawienie jak na forum, o ja się nie dziwię. I nie chcą wyciągać kasy, tylko chcą wynagrodzenie za swoją pracę.
    fulcrum__29 napisał:
    po to jest to forum żeby pytać i pomagać

Nie, nie rozumiesz całkiem idei forum, to miejsce do wymiany doświadczeń. Jeśli Ci ktoś pomoże bezinteresownie, to Twój bonus. Nic Ci się na forum nie należy. Zrozum to wreszcie.

fulcrum__29 napisał:
    Czy jest tu ktoś kto może pomóc?
    Podobno tylu tutaj specjalistów
    Po takim wpisie, wątpię by ktoś chciał Ci pomóc.

Nie dostajesz ostrzeżenia, żebyś zaraz nie płakał jaki to Moderator złośliwy. A jest za co: 3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi. 3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. 3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
  • Poziom 33  
    Zgnity przewód szaro-niebieski przy module komfortu. Schodzi się tam parę sztuk do jednego, i kilka na bank leży sobie swobodnie luzem. Jak nie wyczyścisz odpływów na grodzi to czekaj na kolejne "kwiatki"...
    polonez15 napisał:
    Zgnity przewód szaro-niebieski przy module komfortu.

Podobno sprawdzony:

fulcrum__29 napisał:
    Sprawdziłem wiązki przy fotelu kierowcy od modułu komfortu i nie znalazłem żadnych uszkodzonych i jest wszędzie sucho

Ech, szkoda gadać ;)
  • Poziom 33  
    Hehe, to dobrze. że sprawne :D Lutuj lutuj moduł, to jeszcze całkiem go uwalisz... :)

Mówię Ci dobrze, oddaj Paska w ręce fachowca, nie "fachofca" a uwierz, szybko go uleczy.
    Ja w swoim przeniosłem moduł komfortu pod bezpieczniki po akcji z podświetleniem, i żyje i ma się idealnie.
  • Poziom 16  
    Kolega chyba nie wiedział, że za czyjąś wiedze, a swoja niewiedze trzeba zapłacić. Kiedyś podobne objawy widziałem w b5, pod dywanem idealnie jak w 3 letnim, a moduł w środku zielony. Prawdopodobnie był w nim kiedyś wymieniany..
  • Poziom 1  
    wyczyśc drobnym papierkiem styki w przełączniku świateł ja tak dzisiaj zrobiłem i wszystko działa perfekt pozdro :D :D

Dodano po 5 [minuty]:

nie miałem podświetlenia klimy i wszystkich przycisków na drzwiach od szyb rozebrałem przecisciłem i dodatkowo sikłem wd40 na styki w kostce pomogło az miło patrzec