Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter - Badanie techniczne skutera(przegląd)

naruto29 18 Wrz 2012 20:07 14316 7
  • #1 18 Wrz 2012 20:07
    naruto29
    Poziom 7  

Witam posiadam skuter od sierpnia 2009r w dowodzie jest napisane "termin badania technicznego NIE DOTYCZY"
    Czy w takim przypadku nie muszę robić przeglądu czy jednak tak.
    Czytałem gdzieś że są jakieś kryteria jak to w końcu wyglada

1 7
  • Pomocny post
    #2 18 Wrz 2012 20:31
    Trabi
    Poziom 36  

Skuter wymaga ponoć teraz przeglądu co rok. Jak każdy inny pojazd. Bezterminowych przeglądów już nie ma.

0
  • #3 18 Wrz 2012 20:36
    naruto29
    Poziom 7  

aha bo myślałem ze Nie dotyczy to co innego niżeli bezterminowe
    A czy mój skuter przejdzie przegląd jak jest bez blokad??

1
  • #4 18 Wrz 2012 21:21
    Trabi
    Poziom 36  

Ma mieć światła, hamulce, sygnał, klosze kompletne i nie popękane i nie kopcić jak traktor ;) . Do tego ma być "w kupie" i nic nie latać luźno. To przejdzie. A to że jest odblokowany.... Będą kłopoty dopiero jak dojdzie do przykrych rzeczy na ulicy: jak kogoś potrącisz albo będziesz musiał mieć kontakt z Policją, to sprawdzą skuter i dojdą do tego, że blokady są zdjęte. Wtedy nie chciał bym być w Twojej skórze: ubezpieczyciel NIC Ci nie wypłaci (będziesz bulić z własnej kieszeni, bo oni ubezpieczyli motorower a nie motocykl; poza tym zawsze znajdą powód żeby nie zwrócić Ci kasy), a Policja dowali Ci za jazdę bez prawa jazdy na motocykl (bo bez blokad podpadasz ze skuterem pod motocykl). Jak zamiast 49ccm masz więcej to.... Ech.... Lepiej nie myśleć o całej masie problemów jakie na Ciebie spadną.
    Ale na przeglądzie facet nie będzie Ci nim jeździć więc pewnie przejdzie przegląd.

0
  • #5 18 Wrz 2012 22:51
    leo1983
    Poziom 8  

Sprawdza na pewno opony czy nie sa lyse, czy nic nie cieknie i nie "zanieczyszcza srodowiska ". Do standardu nalezy sprawdzenie luzow na glowce ramy i wachaczu tylnim ale zadko to robia. Czy widoczna jest tablica rejestracyjna i czy nie slychac wydechu z kilometra. Jest oczywiscie norma glosnosci ale zazwyczaj podchodza do tego w miare liberalnie. Tak naprawde to wszystko zalezy na jakiego trafisz diagnoste.

-2
  • #6 18 Wrz 2012 23:32
    balonika3
    Poziom 36  

Gwoli ścisłości - pisząc skuter masz zapewne na myśli motorower (bo to nie to samo). Przegląd okresowy motorowerów jest obecnie obowiązkowy - Link.

2
  • #7 19 Wrz 2012 14:37
    cirrostrato
    Poziom 36  

naruto29 napisał:
    aha bo myślałem ze Nie dotyczy to co innego niżeli bezterminowe
    A czy mój skuter przejdzie przegląd jak jest bez blokad??
    Mam nadzieję, że moderator tego nie skasuje...znam okręgowe stacje, gdzie patrzą na ,,obiekt badany'' pierwszy raz (jedynie sprawdzają numer karoserii obowiązkowo i wpisują obiekt ,,badany'' do komputera) a potem...nawet w zeszłym roku zrobiłem ,,przegląd'' samochodu, który stał niedaleko Oslo a ja dostałem pocztą (i odesłałem ) jedynie dowód rejestracyjny, gość inkasuje 99zł a resztę ma w....auto oczywiście w pełni sprawne, dziś już w moim garażu.

-1
  • #8 19 Wrz 2012 22:11
    Trabi
    Poziom 36  

cirrostrato napisał:
    gość inkasuje 99zł a resztę ma w....

Skąd ja to znam? :
    - Pan na przegląd?
    - Tak.
    - Dowodzik rejestracyjny proszę. Będzie 99 zł.
    - Proszę, 100 zł.
    - Ooo! Pan ma wbite LPG w dowód? To w takim razie proszę 169 zł.
    Po czym wjeżdżam na kanał i jedyne co jest z LPG sprawdzane, to czy nigdzie nie syczy gaz. Żadnych dokumentów NIGDY ode mnie nie żądali. A przecież mam homologacje, więc?
    Byle zerżnąć klienta z kasy. Ze skuterami będzie pewnie tak samo.

-1