Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Techniclan WAR54GS brak połączenia lan

pawzbik 18 Wrz 2012 20:40 1212 8
  • #1 18 Wrz 2012 20:40
    pawzbik
    Poziom 10  

Witam.
    Mój problem polega na tym, że nie mogę się podłączyć do urządzenia po lanie.

War 54GS wisi u klienta na dachu w puszce z anteną tryb WISP. Zasilanie PoE ok 15m kabla. Zasilacz 9V. Przez rok czasu gadało bez problemu.

Od kilku dni radio spina się z nadajnikiem bez problemu, od strony wifi mogę wejść na radio. Natomiast nie działa połączenie od strony lan. Czyli klient nie może uzyskać połączenia z routerem, momentami nawiązuje połączenie, ale nie może pobrać adresu IP z dhcp`a. Wpisanie na sztywno nie pomaga, bo cały czas wywala info że brak połączenia z siecią lan.
    Wymieniłem PoE, patcha, sprawdzałem na innym kompie - to samo brak połłączenia.

Gdzie może być problem?

1. Uwaliło się gniazdo z poe w techniclanie?
    2. Zasilacz 9V nie wyrabia?
    3. Może jakaś inna opcja?

Zjawisko to powtórzyło mi się na kilku urządzeniach WAR54GS.

0 8
  • #3 18 Wrz 2012 21:01
    pawzbik
    Poziom 10  

Hmmm. Gdyby upaliło wejścia, to na testerze nie powinno pokazywać połączenia pomiędzy nimi. Ponadto urządzenie raczej by się nie odpaliło, a ja normalnie mogę wejść przez wifi do niego.

0
  • #5 19 Wrz 2012 07:51
    pawzbik
    Poziom 10  

Zawsze testowałem testerem do skrętki i nigdy nie było problemu. Gdyby któreś styki były upalone lub zwarte to na testerze do kabli podłączonego do skrętki i routera nie powinno być połączenia lub któreś linie były by zwarte.. No chyba że się mylę?

0
  • #6 19 Wrz 2012 22:23
    Toksyczny
    Poziom 12  

Kabel bez problemu wytrzyma przepięcie, gorzej z układami wejściowymi routera.

0
  • #7 20 Wrz 2012 18:44
    pawzbik
    Poziom 10  

Właśnie sprawdziłem. Zdjąłem urządzenie z dachu i na stoliku sprawdziłem.
    Przez wifi mogę się podłączyć, a po lanie nie. żaden port nie działa.
    Tzn. na lan 1 i 3 pokazuje się łączenie i zaraz rozłącza, a lan 2 i 4 wogóle nie podłącza się.

Wygląda na to że cała szyna lan + port wan uwalone.
    Tylko dziwi mnie że przy połączeniu poe urządzenie się odpala i można się podłączyć po wifi.

W związku z powyższym pytanie czy da się wymienić szynę lan i gniazdo wan
    czy raczej router na złom?

0
  • #8 20 Wrz 2012 19:01
    Toksyczny
    Poziom 12  

Wymienić się da, ale raczej jest to nieopłacalne. Jeśli router miał jeszcze gwarancję to go zareklamuj, przepięcie ciężko wykryć ;)

0
  • #9 21 Wrz 2012 10:41
    pawzbik
    Poziom 10  

Niestety router po gwarancji :( więc chyba złom :(

0