Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo y530 - Vista uruchamia sie 15 min za kazdym razem.....

18 Wrz 2012 20:41 1845 11
  • Poziom 8  
    Co może być tego przyczyną, wszystko chodziło w porządku aż nagle od pewnego dnia włacza sie okolo 15-30min..... To nie jest normalne... Co może być główną tego przyczyną? Najpierw dlugo czarny ekran potem dlugo napis "czekaj"... itd itd..

@edit
    Szukalem tematów podobnych, ale w żadnym z nich nie znalazlem pomocy...
  • Użytkownik obserwowany
    Sprawdź dokładnie dysk, pewnie roi się od błędów i bad sektorów.
    Combofix też pewnie pomoże.
    I odinstaluj zbędne programy i gry.
    Zrób test RAMu, bo może masz uwaloną kość.
  • Poziom 8  
    dysk smiga, test ramu robilem, programy odinstalowywalem, teraz znalazlem jeszcze jakis bajer kaspersky rescue disk 10 programik darmowy do skanowania nie uruchamiajacego sie systemu i zobaczymy

Klawiatura też Ci zaczęła szwankować (3.1.13)? [M]

• Poziom 43  
    Czy po uruchomieniu szybkość pracy wraca do normy?
    Czy i jakie są błędy w logach?
  • Poziom 8  
    Dokladnie po uruchomieniu wszystko wraca do normy :D, ba ale najpierw trzeba być szczęściarzem, żeby się w ogóle uruchomił :).

Błędy w logach masz na myśli "Podgląd zdarzeń"? To są błędy ale nie bardzo cokolwiek mi to mówi
  • Poziom 18  
    Podejrzewam że jakiś sterownik powoduje takie opóźnienie. Miałem taki przypadek na Windows chyba Vista że jak został ściągnięty z Windows Update sterownik do toutchpada to windows uruchamiał się bardzo długo lub wogóle. Odinstalowanie sterownika przywracało start systemu do normy.
  • Poziom 8  
    Dokładnie też tak podejrzewam, że chodzi o aktualizacje, ale weź mi teraz powiedz jak wykryć, która to?
  • Poziom 18  
    Wyszukaj jakie ostatnio ściągnął Windows aktualizację. Sprawdź czy jak w moim przypadku nie jest to sterownik od touchpad-a.
  • Poziom 8  
    moge sprawdzic te aktualizacje w "dodaj/usun programy" ale nie ma tam mozliwosci sortowania wzgledem daty. Mozesz powiedziec jak mam sprawdzic ktore aktualizacje byly ostatnio instalowane?
  • Spec od komputerów
    Panel sterowania - Windows Update - Wyświetl historię aktualizacji
  • Poziom 8  
    Windows update nie chcial sie wlasnie uruchomic pod trybem awaryjnym.... Bo normalnie ten komputer nie chce sie nawet wlaczyc... Ale jeszcze poprobuje....
  • Poziom 8  
    a wiec, przeskanowalem kaspersky rescue disk nic nie dalo, czyli nie ma wirusow, nie moge dosc do histori aktualizacji, bo ta funkcja w trybie awaryjnym jest niedostepna a nie moge uruchomic systemu nawet normalnie ...
    @edit
    a z drugiej strony to dziwne, bo ten komputer drugi tez jest na viscie i ma wszystkie aktualizacje ale nic mu sie nie dzieje.....

Kiedys usunalem plik do windows defendera i w kolko przy starcie systemu pojawial sie dziwny blad. Teraz z tego co widze na tym komputerze wyszla seria udpatow do windows defendera i moze w tym tkwi problem, ze z powodu bledu na tamtym kompite nie przechodzi tego, bo z powodu tego bledu windows defender na uszkodzonym kompie wogole nie dziala.

@edit2
    Przeszukalem zainstalowane aktualizacje w "programy i funkcje" nie ma aktualizacji windows defendera ani aktualizacji touch pada jak kolega wczesniej mowil. Nie moge sprawdzic ktore byly ostatnio instalowane. Moge jakos sprawdzic ktora aktualizacja powoduje problem jesli wogole chodzi o aktualizacje?

@edit3
    Przyszedl mi do glowy ciekawy pomysl. Jest jakies 20-pare aktualizacji dla defendera na tym kompie, a na tamtym jest, a ta aktualizacja tuz przed windows defenderem jest na obu, czy jest mozliwe, ze jesli windows defender nie dziala to przez to ejst problem? Ze zamulaja aktualizacje do windows defendera ktore nie moga sie zainstalowac bo windows defender nie dziala?