Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master-nie działa pilot,nie można uruchomić silnika

lukjar6 26 Sty 2005 17:01 16680 12
  • #1 26 Sty 2005 17:01
    lukjar6
    Poziom 15  

Witam!!!
    Mój problem jest opisany tak jak w temacie. Auto zostało zamknięte pilotem, następnie nie było juz możliwości otwarcia za pomocą pilta. W momencie przekręcenia stacyjki, dioda zamontowana miedzy zegarami, zaczyna szybko pulsowac, a silnik nie odpala>Jest to fabryczny immobiliser i tutaj pytanie czy możan dorobic w jakikolwiek pilot, wiem ze trzebn znać kod nadajnika i czy można znależc do gdzies na stronie serwisowej?Jakei mogło tam powstac uszkodzenie, jest to naprawialne?
    I jeszcze jedno gdyby to nie można było naprawic lub zmienic pilota, to chciałbym zlikwidowac immobiliser, czy jest to wogoel mozliwe?? prosze bardzo o pomoc.
    pozdrawiam..

• #2 26 Sty 2005 21:39
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Spróbój wymienić baterię w pilocie. Po wymianie bateri,drzwi muszą być otwarte pilotem.Dwa razy nacisnąć odblokowanie i zablokowanie powinien się zaprogramować.Następnie spróbój otwrzyć pilotem przy negatywnej próbie tylko serwis.

• #3 26 Sty 2005 22:51
    lukjar6
    Poziom 15  

Witam!!!
    A wiec bateria jest wymieniona, a pilot wydaje się jakby nie działał, tzn sugeruję się diodą świecącą przy pilocie, gdyż ona się nie świeci, chyba że się mylę.Mam wrazenie że wszystko poztym jest wporządku.
    p.s. A naprawde nie można bez serwisu?? jest to diesel, więc czy posiada on jakis ECU?w serwisie dość slono za krzyknęłi, dlatego prośba o pomoc do was forumowiczów..
    CZy każda wymiana baterii w pilocie od immobilizera wymaga ponownego programowania??
    pozdrawiam..

• #4 27 Sty 2005 01:06
    LJ0
    Poziom 13  

przedewszystkim musisz uruchomić pilota, bo jak zamknołeś pilotem to równocześnie włączyłeś immobiliser
    rozbierz pilot wyjmij baterię, przeczyść go, szczególnie styki do baterii, oglądnij czy nie ma jakiś pęknięć, sprawdż czy poprawnie działają mikroswicze,
    a nie masz zapasowego pilota?

• #5 27 Sty 2005 16:05
    lukjar6
    Poziom 15  

Witam!!!
    Wlasnie problem polega na tym, że pilot nie działa, napięcie dochodzi mierzyłem na kilku elementach, a mimo to nie działa. Zastanawiam się czy mógł się uszkodzić układ-dekoder, zapasowego pilota nie mam.
    A czy gdybym znał kod pilota to czy dało by sie rozbroić immobilizer innym pilotem ? i czy jest możiwość wyłączenia immobilizera po przez np. reczne podanie sygnału chopdzi mi o ingerencje w samej skrzynce gdzie to całe ustrojstwo sie znajduje??
    pozdrawiam..

• #6 28 Lis 2006 19:48
    d_danie_l
    Poziom 10  

Witam
    Mam mały problem z moim masterem bądz kupiłem go i w pilocie wymieniłem baterie i nic a nawet jak kluczykiem zamykam to sie nie zamykają wszystkie dzwi jedynie jak zamykam przyciskiem wewnątrz samochodu to wszyskie dzwi sie zamykaja auto jest z 02r... Czy ktoś wie jak sie programuje pilot może in sie rozprogramował
    pozdrawiam

• #7 28 Lis 2006 21:44
    Polaris
    Poziom 16  

Jeżeli nie dziala fabryczny immo to pomoże tylko podpiecie pod komputer i wgranie nowego pilota do komputera. Nie da sie zrobić tego przy pomocy skrzynki bezpieczników niestety.

• #8 29 Lis 2006 22:57
    system20
    Poziom 14  

sproboj dobrac sie do centralki alarmu tam jest reset,przytrzymaj na chyba 15 s.i wprogramuj pilota

• #9 06 Gru 2007 14:36
    faflik
    Poziom 10  

witam

Metoda jest prosta
    dzwonisz do pierwszego lepszego salonu Renault , prosisz o podanie numeru serwisowego do immobilisera bo musisz do nich dojechać :-)
    jak ci podadzą cztery cyfry wprowadzasz je przez (chyba ale niech serwis ci potwierdzi) :
    przekręcasz kluczyk na zapłon
    przytrzymujesz przycisk centralnego - czerwona dioda zaczyna mrugać wolniej
    liczysz ile razy mignęła ( i tu jest potrzebny ten kod) (ma mignąć tyle razy jaka jest pierwsza cyfra)
    następnie puszczasz i znowu przytrzymujesz przycisk centralnego by wprowadzić kolejną cyfrę
    wtedy masz auto odblokowane
    po odblokowaniu możesz zaprogramować pilota jak wyżej

mam nadzieje że zadziałą
    miałem scenica 97 i dało radę :-)

• #11 06 Gru 2007 22:06
    faflik
    Poziom 10  

to jest kwestia daru przekonywania

są dwa sposoby:

1. prosisz i lejesz wodę że ble ble ble i jacy oni są kochani :-)

2. idziesz na udry czyli pismo do Renault - skuteczne ale dłużej trwa :-)

a papier (rachunek) niech trafi tam gdzie jego miejsce - na pewno się komuś przyda do podtarcia :-)

• #12 06 Gru 2007 22:11
    DominikD
    Poziom 23  

Jak 2,5 TDI to są prostsze sposoby , te Mastery są dość wredne pod tym kątem . No ale o tym nie na forum.
    Pozdrawiam

• #13 07 Gru 2007 00:29
    MichaelR
    Poziom 20  

W serwisie reno po podaniu numeru VIN (pan poprosi o dowód rejestracyjny) i dostaniesz ten kod za darmo.
    Przynajmniej tak działa w W-wie,
    to nie opel gdzie to kosztuje około 120zł

Dodano po 50 [sekundy]:

a nowy kluczyk z wkodowaniem to koszt coś około 550zł niestety tylko renault.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME