Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM Thinkpad T43p - Które wybrać sterowniki

pawel4325 18 Wrz 2012 21:30 1434 3
  • #1 18 Wrz 2012 21:30
    pawel4325
    Poziom 23  

Witam. Otóż jutro lub pojutrze przyjdzie do mnie takowy laptop i chciałem sobie od razu z strony IBM pościągać sterowniki, ale oczywiście jest ich masa i mam takie pytanie. Jeśli chodzi np. o sterowniki obrazu, grafiki to nie ma problemu, ale jeśli chodzi o inne urządzenia zaczyna się problem. Np. do sieci bezprzewodowej jest 5 sterowników, z czego 3 są pod XP i niby każdy to sterownik sieci bezprzewodowej, też jest tak w przypadku innych urządzeń. Ponadto jest dużo innych rzeczy, które też nie mam pewności jakie będą mieć przydatność. Na laptopie z różnych względów zainstaluję system 2000, a nie XP, a 2000 może nie mieć kilku rzeczy które ma wbudowane XP, gdzie wystarczy sam sterownik dlatego też się chciałem zapytać co jest ważnego, żeby z sterowników + programów do obsługi np. klawiatury itd. instalować, żeby zbytnio nie śmieć systemu. Pytam się dlatego, bo np. z innymi laptopami tzn. starszymi tego problemu nie ma, a sam wiem jak Tata ma IBM T42 to też masa tego jest a moim zdaniem pół z tego nie potrzebna (ma tam XP akurat). Byłbym wdzięczny za taką doradę, które najważniejsze rzeczy ściągać, tez aby obsłużyły oczywiście wszystkie podzespoły jakie ma + programy funkcyjne IBM które się realnie przydadzą. Pozdrawiam, Paweł.

0 3
  • Pomocny post
    #3 19 Wrz 2012 03:45
    gabik001
    Poziom 37  

Na spodzie masz podany model i wedle niego mógłbyś się doszukać co dokładnie w środku siedzi o ile nic nie było zmieniane (zródło pochodzenia).
    Ja bym polecił ThinkVantage Active Protection , jako że laptop posiada czujnik przyspieszenia i dzięki niemu i programowi zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu HDD (mój miał 7 lat jak go sprzedałem i cały czas oryginalny dysk i system). Nie polecam programu Lenovo do obsługi połączeń sieciowych (strasznie zawiły- chyba że win2k nie ma wbudowanego to nie masz wyjścia). Poza tym hotkeys utility z OSD (nie wiem jak to będzie śmigać w win2k) może się przydać i program do zarządzania energią (bardzo dobry do oprymalizacji pracy na baterii). Poza tym nie widzę programów lenovo/ibm dedykowanych do t43 które by były przydatne.
    Pozdrawiam

0
  • #4 19 Wrz 2012 08:30
    pawel4325
    Poziom 23  

Jest to model "ThinkPad T43p ; 2668-H2G" ale dlatego pytałem też o dodatkowe programy sterujące które mogą być przydatne oprócz sterowników, dzięki za odpowiedź gabik001 jeśli chodzi o te dodatkowe programy które warto zainstalować.

0