Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen/Xsara - Świeci :ciśnienie oleju, płyn ham.,temp.płynu, STOP

18 Wrz 2012 21:57 3306 3
 • Poziom 1  
  Witam,
  Xsara I, 2000 r. Silnik 1,8 8V. Usterka objawia się następująco: po zagrzaniu silnika, temp od ok. 80 st. C (nigdy nie występuje przy zimnym silniku) przy wysprzęgleniu lub jeździe na niskich obrotach ok 800-900 obr/min zapalają się następujące kontrolki : ciśnienia oleju, STOP, przegrzanie silnika, Kontrolka poziomu płynu hamulcowego.
  Nie włączają się wentylatory chłodnicy, przy włączonej klimatyzacji kręcą się oba, czy uszkodzony czujnik temp. płynu chłodniczego może dawać takie objawy ? Kontrolki nie świecą jednostajnie tylko raczej się żarzą z wysoką częstotliwością,przy włączonych lub wyłączonych światłach tak samo, napięcie mierzone przy niskich obrotach 14V.
 • Poziom 1  
  Witam.

  Mam taki sam problem. Kontrolki żarzą się tylko, słabiej / mocniej jak jest na jałowym biegu przy wysokiej temperaturze, jak tylko dodam gazu to gasną.

  Swieci się ((!)), STOP, smarowanie oleju i czerwone kółeczko koło wskaźnika temperatury.

  Dodam, że poziom oleju jest ok, na zimnym silniku nic takiego się nie dzieje.

  Proszę o jakieś sugestie...
 • Poziom 17  
  Witam sprawdź przede wszystkim czy są masy ! i klemy czyste, oraz ładowanie które powinno być 14,3-14,7V wygląda mi to na wstępie alternator ,ale trzeba zrobić dokładny pomiar żeby wykluczyć
 • Poziom 26  
  Manometr w miejsce czujnika ciśnienia oleju i pomiar powinno być ok 4 bar przy 4000 obr./min. Sprawdzenie wszystkich połączeń masowych i wiązki od silnika do komputera i deski. Raczej problem po stronie elektryki ponieważ i czujnik temperatury i ciśnienia oleju sterowane są masą. Możliwe, że doszło do uszkodzenia wiązki w komorze silnika i pod wpływem wyższej temperatury przewody od czujników "łapią" gdzieś lewą masę.

  Dane odnośnie ciśnienia oleju zaczerpnięte z Workshop'a ;)