Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi a4 b5 - Automatyczna skrzynia źle zmienia biegi na D

daro1975cr 19 Sep 2012 08:37 13032 6
 • #1
  daro1975cr
  Level 9  
  Witam posiadam audi a4 z 1998 roku z silnikiem 1.9 tdi 110koni z automatem. Zauważyłem, że auto ma problem ze zmianą biegów na D pierwsze trzy wchodzą normalnie ale silnik ciągnie do maksymalnych obrotów dopiero po ujęciu gazu wrzuca następne. Na autostradzie zauważyłem że do 120km/h przyśpiesza normalnie a dalej jak by brakowało mocy. Czasem przy ruszaniu mam wrażenie jak bym ruszał nie z pierwszego biegu ale z 4 lub 5 dopiero gaz do podłogi zmienia zachowanie pojazdu i auto rusza. Czy to wina starego filtra i oleju ? W skrzyni nic nie słychać jest cicho nic nie zgrzyta , jest sucha żadnych wycieków, a po wyjęciu korka z wlewu widać że w rurce jest olej. Mam to auto od niedawna na temat ostatniej wymiany nic nie wiem czy warto zmieniać olej w ciemno czy lepiej zrobić diagnostykę komputerem. Czekam na radę zanim sam zacznę działać ponieważ jest to mój pierwszy automat wolę się popytać przed konkretną interwencją.Pozdrawiam.
 • #2
  Kunnikutan
  Level 11  
  Witam
  Gratulacje !!! Audi to Audi.
  Jeśli chodzi o zmianę biegów to radzę zajrzeć do hamulców, u mnie tak było i po przeczyszczeniu zacisków wszystko ustało.
 • #3
  glaczu
  Level 9  
  Witam.
  Diagnostyka nigdy nie zaszkodzi.Zwróć uwagę czy na wyświetlaczu podświetla ci tylko wybraną literkę czy wszystkie, jeżeli wszystkie to oznacza że skrzynia wchodzi w tryb awaryjny.
  Najczęściej jednak w takich przypadkach najbardziej pomaga wymiana filtra i oleju, tym bardziej że nie wiesz kiedy i czy wogule były wymieniane. Przy zabitym filtrze lub przepracowanym oleju skrzynia nie ma wystarczającego ciśnienia żeby poprawnie funkcjonować.
 • #4
  daro1975cr
  Level 9  
  Dzięki za podpowiedź myślę że w tym przypadku wymienię filtr i olej a i hamulce sprawdzę bo wydają dziwne dźwięki. Tak czy inaczej mały przegląd nie zaszkodzi no i spał będę lepiej, jutro wjeżdżam na warsztat. Panowie dzięki za pomoc :D
 • #5
  Kunnikutan
  Level 11  
  Witam raz jeszcze.
  Nie chciałem się rozpisywać, ale chcę pomóc. Kiedyś miałem toyotę camry iteż był problem z biegami, więc pojechałem do specjalistów od skrzyń auto. samko bodaj? w Warszawie i gość mi mówi, ze wymiana oleju i filtra na tą dolegliwość nic nie da, na to ja, że się nie zna i niech mi sprzeda olej i filtr to "se sam zmienie" jak pomyślałem tak zrobiłe, cztery setki szlak trafił a biegi dalej chodziły jak chciały. dopiero luzowanie hamulców pomogło
 • #6
  markslew
  Level 27  
  A przy okazji, olej sie zmienia w automacie co 40-60 tys. km. wraz z filtrem.
 • #7
  glaczu
  Level 9  
  Każdy przypadek jest inny i trudno wróżyć na odległość ale tak czy siak jeżeli nie masz pewności kiedy i czy wogóle skrzynia była serwisowana, lepiej zrobić jej mały przegląd chociażby w celu wydłużenia jej żywotności. Zarżnąć automat to nie problem, a wtedy nie jest wydatek 2-3 setek tylko nawet kilku tysi. Tak więc pomimo wszystko wymianę filtra i oleju bym zrobił jeżeli masz zamiar pojezdzić autem dłużej.