Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI MS-7211 - Nieudana próba aktualizacji BIOS.

19 Wrz 2012 10:26 2331 6
  • Poziom 10  
    Witam, ach pokusiło mnie:( i chciałem zaktualizować BIOS na w/w płycie głównej MSI model MS-7211. (komputer Syna:()W trybie DOS proces nagle został przerwany. Efekt: po uruchomieniu wentylatory kręcą, czarny ekran, brak reakcji. Wyglądało to mniej więcej tak. Przed wykonaniem czynności aktualizacji uruchamiając program aktualizacji MSI wykonałem dyskietkę 1.44 - ratunkową. Następnie zgodnie z instrukcją wykonałem restart, zmodyfikowałem ustawienia aby pierwszym zasobem była stacja FDD, ukazał się ekran DOS'owy, akcja "szła" i nagle "cyk" wysokie obroty wentylatora czarny ekran no i poszło... Niestety po "odpaleniu" komputera dysku ratunkowego nie można załadować.

Przeszukałem troszku Forum, sieć. Próbowałem kombinacji klawiszy Ctrl + Home niestety chyba jeszcze czegoś nie robię.

Prośba o pomoc. Syn za niedługo wraca z zielonej szkoły. Czuję presję czasu.

Pozdrawiam
    Darek
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeżeli bootblock też jest uszkodzony to zostaje tylko programator.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że obiawem uszkodzenia bootblock jest właśnie nie odpalanie FDD. No tak, czyli wylutowanie bios i programowanie. Gdzie szukać pomocy?
  • Poziom 43  
    darus napisał:
    Gdzie szukać pomocy?

Każdy serwis, który posiada programator, może któryś z użytkowników forum, na allegro są oferty programowania bios'u.
  • Poziom 10  
    Ok, dziekuję. Może jak ktoś przeczyta - to pomoże.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Płyta sprawna, dziękuję za pomoc. Naprawa dzięki Osobie z podanego linku.
    Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam
    Darus