Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Hi-Tech][C][PIC16] - Jak zmusić kompilator do użycia drugiej cześći pamięci ?

milik 19 Wrz 2012 11:32 1074 2
  • #1 19 Wrz 2012 11:32
    milik
    Poziom 23  

Witam wszystkich miłośników mikrokontrolerów PIC oraz pozostałe osoby.

Przejdę do sedna, pisząc program przekroczyłem magiczną liczbę 2048 słów programu. Czyli dokładnie połowa pamięci 16F737. Procesor w trakcie wykonywania programu jest wyrzucany gdzieś daleko i wędruje bez sensu po niezapisanej pamięci.
    Dawniej, kiedy jeszcze pisałem w ASM wystarczyło zmienić odpowiednie bity w rejestrze STATUS aby wybrać odpowiedni bank pamięci i pisało się dalej.
    Moje pytanie, jak zrobić to pod Hi-Tech C ? Wersja kompilatora 9.60. Czytałem oczywiście maunala kompilatora oraz to co wyrzuciło google ale tam skupiają się głównie na zmiennych. Proszę o łopatologiczne rozwiązanie.

0 2
  • #2 19 Wrz 2012 15:50
    korrus666
    Poziom 40  

Bank to się wybiera tylko przy bezpośrednim adresowaniu jeśli procesor wykonuje kolejne instrukcje to ma przecież 13-bitowy licznik programu i adresuje sobie wszytko jak trzeba. Może po prostu w kompilatorze musisz ustawić automatyczne przełączanie banków bo może się gubi. Nie wiem nawet czy taka opcja jest bo piszę w asemblerze ale poszukaj.

0
  • #3 03 Paź 2012 22:59
    milik
    Poziom 23  

Problem rozwiązany, wystarczyło zainstalować najnowszy kompilator. Ciekawe jak to robili przedtem :P

0