Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę]ST M27C256B-20F1 - Kasowanie pamięci EPROM - w Lublinie

tomikier 19 Wrz 2012 11:46 2091 2
  • #1 19 Wrz 2012 11:46
    tomikier
    Poziom 9  

Poszukuje osoby która może wykonać kasowanie pamięci EPROM ST M27C256B-20F1 w Lublinie bądź w okolicach. Usługa oczywiście płatna. Proszę o kontakt pod numerem 502502292 lub tomikier(malpa)yahoo.pl

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 19 Wrz 2012 12:43
    maciej_333
    Poziom 34  

W Lublinie nie świeci słońce :D ?
    Poważniej jednak odklej kolego nalepkę zabezpieczającą i najlepiej przemyj okienko z resztek kleju za pomocą acetonu. Potem wystaw taki scalak na parę dni na słońce. Możesz też postawić nad nim soczewkę, albo iść z nim na solarium :D . Pamiętaj, też, że jedynie wersja z okienkiem kwarcowym da się normalnie skasować. Ta bez okna to OTP, więc pozostają tylko promienie X. Można zatem skasować sobie EPROM OTP przy okazji prześwietlenia płuc :D .

• #3 20 Wrz 2012 11:21
    tomikier
    Poziom 9  

No świetna rada, już odklejam i idę na słońce....
    Możesz sobie spokojnie darować posty takiego rodzaju, gdybym chciał robić to w taki chałupniczy sposób to nie pisał bym na forum i nie szukał kogoś do wykonania kasowania.

Z całym szacunkiem, bo nie próbowałem tego sposobu, ale wszędzie piszą, że taki sposób jest mało skuteczny. Kolejny argument jest taki że naświetlałem epromy około 2 godziny lampami uv wykorzystywanymi do produkcji płytek drukowanych - nic to nie dało....

Podsumowując - Twój post i jego treść osobiście uważam za całkowicie nieistotny i nic nie wnoszący do tematu, ale to tylko moja opinia, może ktoś znający temat się wypowie i zweryfikuje.

W zasadzie temat można wywalić do śmietnika, karty skasowane a następnie zaprogramowane za pomocą PG Siemens. Kasowanie wykonane przy użyciu żarnika z lampy rtęciowej.
    Czas naświetlania około 10-15 minut, 2 sztuki za jednym razem.

A i jeszcze przepraszam administratora za błędne zlokalizowanie tematu i jednocześnie dziękuję za przeniesienie.