Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router + LifeBox, duży dom, brak pomysłu na podłączenie...

19 Wrz 2012 12:16 1233 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    posiadam piętrowy dom:
    góra Router Tp-Link 150mbps Wireless Lite N ADSL2+ model TD-W8950ND
    do którego połączony jest po kabelku PC + drugi komp pod wi-fi
    Dół - tel stacjonarny, kino domowe...

Wziąłem nieszczęsnego LifeBoxa 2.0 razem z nowym dekoderem "UHD 88" od orange, wcześniej się za wiele nie zastanawiając i mam teraz problem.

1.Czy jest w ogóle taka możliwość, żeby LifeBox, którego chcę umieścić na dole pełnił tylko i wyłącznie funkcję dostarczania internetu do dekodera i miejsca gdzie podłączę telefon, bez ingerowania w cały zestaw na górze?

2.Czy ten cały LifeBox jest potrzebny do funkcjonowania dekodera? Zaznaczam, że funkcje wypożyczania filmów przez dekoder nie są mi potrzebne, zależy mi tylko i wyłącznie na pakiecie programów, które mi przysługują.

3.Telefon stacjonarny musi od teraz być podłączony tylko i wyłącznie przez LifeBox, czy mogę go podłączyć z normalnej wtyczki przy użyciu filterka?

4.Zastanawiałem się też czy mógłbym dostarczać internet do dekodera przez
    Wi-fi? Mam nowy odbiorniczek tzn. kartę sieciową ze złączem USB "Hornet P 6132-11" od Pentagramu. Przeniósłbym wtedy LifeBoxa na górę, podmienił z Routerem Tp-Linka, a tel stacjonarny wymieniłbym na jakiś bezprzewodowy i stację też przeniósł na górę...

5.Czy sygnał z LifeBoxa będzie na tyle silny, że nie utrudni mi to pracy przy komputerze stacjonarnym na górze, gdybym zrezygnował z sygnału kablowego i podłączył obydwa PC przez wifi pobieranego z dołu?

Proszę o podpowiedź ;/

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
    Mateusz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Musisz miec LB bo telefon to teraz masz VOIP i LB robi za bramkę VOIP.

Jedyne sensowne rozwiązanie to
    - wyłaczamy DHCP serwer w tplinku
    - zmieniamy IP tplinka na zgodny z LB i poza pulą DHCP LB
    - kabelek od LB do tplinka
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź ;)

Czyli rozumiem nie ma możliwości nie ciągnięcia dodatkowego kabla między piętrami?

Mam jeszcze pytanko, czy jeżeli sygnał internetu nie będzie przerywany ani zakłócany z powodu problemów z linią, to czy tak samo nieprzerwanie będzie dostarczany internet do stacjonarnego pc na górze?
    Chodzi mi o to, czy jeżeli będzie minimalna moc sygnału, bo będzie on musiał przebić się od LB przez sufit na górę, to czy bez względu na to internet będzie miał taką samą jakość i szybkość?
    Czy te dwie zmienne (jakość sygnału i oddalenie pc od LB) są od siebie zależne?

Pozdrawiam.
    Brzozowy1233 napisał:
    Czyli rozumiem nie ma możliwości nie ciągnięcia dodatkowego kabla między piętrami?

Jest, ale nie idż to tego 'światła' bo się bardzo rozczarujesz.
    Na kompie z kartą WIFI zainstaluj inssider-a, to ci zmierzy sygnał WIFI, postaw kompa na górze i LB na dole, skanuj 1 minutę, zamieść wyniki.
    Możesz też próbowac podłączyć KABLEM dodatkowy routerWIFI/AP u umieścić go na poziomie LB ale tak aby sygnał na górze był lepszy niż z LB.

Prędkość po WIFI i stabilność łącza WIFI zależy od - odległości, anten, przeszkód. O ile 'w powietrzu - bez przeszkód' można to obliczyć to w zabudowie loteria, bez przetestowania konfiguracji nie dowiesz się jak to będzie chodzić.
  • Poziom 2  
    A gdyby tak na odwrót?
    Gdyby to nie mój komputer odbierał sygnał na górze, wysłany przez LB?
    Mianowicie mam takie pytanie, czy jest możliwe skonfigurować ten router tp-linka tak, aby wysyłał sygnał przez wifi do LB stojącego na dole, podłączonego pod dekoder?
    Przypomnę, że dodatkowe funkcje dekodera, jak tv na życzenie, czy jakieś wypożyczanie mnie nie interesują, a telewizję mam z satelity.
    I czy wtedy działałby telefon stacjonarny podłączony do tego LB na dole?

I wtedy Tp-link byłby źródłem wifi na cały dom, tak jak do tej pory?

Czy nawet nie marzyć o takim rozwiązaniu, bo jest to nierealne?
    Brzozowy1233 napisał:
    czy jest możliwe skonfigurować ten router tp-linka tak, aby wysyłał sygnał przez wifi do LB stojącego na dole, podłączonego pod dekoder?

Nie da rady.