Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra prędkość łącza, dobry ping, brak utraty pakietów, a są lagi w grach online

19 Wrz 2012 13:05 6111 6
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z lagiem w grze online. Mam internet radiowy, ale sygnał jest bardzo silny, gdyz nadajnik znajduje się jakieś 300 metrów od mojego domu. Podłączam kabel bezpośrednio do komputera, nie mam routera. Moja prędkość łącza to 4MB/s, więc teoretycznie nie powinno być żadnych lagów, powinno śmigać płynnie. Ping na poziomie 30 ms, brak straty pakietów, strony internetowe wczytują się szybko, ściągam z fajną prędkością, tylko mam lag w fifie. Zauważylem jeszcze lag w grze smite,więc problem dotyczy chyba wszystkich gier online. Nie mam pojęcia co mogę z tym zrobić. Rozmawiałem z dostawcą int. i mówi że nie blokują żadnych portów. Dodam jeszcze, że gdy podpinam laptop do innego łącza wszystko śmiga super, tylko w domu mam ten problem. Przedtem miałem 1 MB/s i fifa działałą ok, nie było takich lagów jak mam teraz, a przecież zmieniłem internet na szybszy. Nie mam juz do tego siły. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 • Poziom 17  
  "gdy podpinam laptop do innego łącza wszystko śmiga super,"
  Sam sobie odpowiedziałeś w zasadzie na pytanie.
  Internet radiowy nie jest dobrą opcją do gier online.
  Dla porównania internet w Iplusie 7mega a internet z kabla 2 mega.
  w BBC2 na iplusie nie da się grać online.
 • Poziom 2  
  Grałem u kumpla na blueconnect'cie 4 mega i chodziło bez ścięcia. Po drugie, jak pisałem, przedtem miałem 1 mega od tego samego dostawcy, z tego samego nadajnika i było ok. Teraz mam 4 i jest daleko od ok.
 • Poziom 13  
  Mam podobny problem. Z tym,że w grze WoT. Łącze 5-7 Mbit,ping w grze na poziomie 30-45,a gra tylko delikatnie zacina i to czasem. Natomiast występuje zacinanie dźwięku,przerywanie dźwięku.
  Karta zintegrowana jest wyłączona,ponieważ mam nową zewnętrzną (na zintegrowanej też tak było).
  Sterowniki i inne tego typu także ok. Więc w czym problem?
 • Moderator - Sieci, Internet
  Ping używa protokołu ICMP, a gry TCP / UDP. Użyj chociażby testów, które będą w stanie określić nie tyle zwłokę, co stabilność połączenia, np. stąd, poza testem prędkości (Speed) przeprowadź testy Quality, VoIP (5 linii G.711), Video (wystarczy test H.232). Interesującymi nas parametrami będzie utrata pakietów, jitter, jak wygląda przebieg tych wartości w funkcji czasu. Oczywiście do testów używaj jak najbliższych nam serwerów w Europie.
 • Poziom 13  
  Wszystko ok.Java,ping,test łącza. Gra działa ok...tylko ten dźwięk nieszczęsny...
 • Poziom 13  
  Wyłączyłem i Odinstalowałem starą kartę i problem zniknął. Przynajmniej mój...