Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic Lumix DMC - Wyłącz aparat i włącz ponownie

noger22 19 Sep 2012 14:00 5118 3
    noger22
    Level 9  
    Witam mam już jakiś czas Panasonic Lumix DMC-LS60. Na razie sprawował się bez zarzutu, lecz ostatnio zaczął wariować.
    Po włączeniu on aparat się normalnie włącza w trybie zdjęcia po czym pojawia się komunikat: wyłacz aparat i włącz ponownie
    W trybie makro, iso, łatwy jest tak samo. Działą tylko opcja oglądania zdjęć.
    Jak chcę wyłączyć aparat na "off" to obiektyw się nie chowa mimo wyłączonego wyświetlacza. Jak znowu go włączę na "on" to obiektyw się chowa później otwiera i znowu ten komunikat.
    Używam tylko akumulatorków enelop Sanyo są one na 100% sprawne. Na innych do próby te same komunikaty.
    Po wyjęciu karty pamięci problem nie ustępuje.
    Aparat robił przecudne zdjęcia. Bardzo proszę o pomoc
    gajmix
    Level 32  
    Pewnie jak to zwykle w Panasonicach bywa problem z modułem AF w obiektywie, czasem się "samo" naprawia ale tylko na chwilę. Aparat i obiektyw trzeba rozebrać i usunąć usterkę.
    Maagda_2010
    Level 1  
    Witam!
    Mam ten sam problem co wyżej .... Jak naprawić tą usterkę z obiektywem panasaonica?
    noger22
    Level 9  
    Dałem sobie czas i zdemontowałem aparat na detale, trzeba pamiętać co się rozbiera bo ja trochę za szybko wszystko robiłem. Później głowiłem się jak zamontować soczewki i plastikowe osłonki. Ale ogólnie udało się.
    Przyczyną problemu ukazał się wszechobecny piach na zębatkach obiektywu. Czyszczenie powietrzem i igłą było możliwe po rozłożeniu obiektywu na czynniki pierwsze. Wszystko złożyłem i aparat działa jak wcześniej.
    Jednak nie wiem czy te zębatki powinienem czymś posmarować? Złożyłem je na sucho. Przy otwieraniu obiektywu jest wszystko ok lecz lecz przy zamykaniu jest delikatne chropotanie. Zoomy i inne funkcje wszystko działa.