Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka Eurotec uszkodzona regulacja obrotów

peroni8 19 Wrz 2012 14:11 5037 6
  • #1 19 Wrz 2012 14:11
    peroni8
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam szlifierkę z regulacją obrotów EUROTEC CP 207.

Szlifierka działała bardzo dobrze do amatorskich prac ale padła regulacja obrotów po dłuższej ciągłej pracy.
    Czy ma ktoś pomysł co można by tam wymienić żeby regulacja obrotów wróciła? Dodam tylko, że teraz szlifierka jak jest włączona to chodzi na najwyższych obrotach i pomimo kręcenia potencjometrem obroty nie zmieniają się.
    Posiadam podstawowe umiejętności co do lutowania, natomiast nie mam pojęcia co tam mogło paść. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny za pomoc.

Załączam zdjęcia środka. Mam nadzieję, że wystarczą.

pozdrawiam.
    Szlifierka Eurotec uszkodzona regulacja obrotów Szlifierka Eurotec uszkodzona regulacja obrotów

0 6
  • #2 19 Wrz 2012 15:29
    korrus666
    Poziom 40  

Na zdjęciu widać niewiele. Układ jest zalany jakąś żywicą czy innym badziewiem. To co się usmażyło jest zapewne pod tą blachą aluminiową (o ile dobrze widzę że to blacha). Bez rozebrania tego bardziej nie będzie wiadomo co wymienić. Pewnie wyjdzie na to że trzeba wymienić cały układ jeśli nie da się go rozebrać

0
  • #3 19 Wrz 2012 16:10
    peroni8
    Poziom 2  

Czy jest możliwość gdzieś zakupu takiego całego modułu?

Z drugiej strony mogę wybebeszyć to z tej żywicy skoro i tak nie działa...

0
  • #4 20 Wrz 2012 23:12
    peroni8
    Poziom 2  

Wyjąłem płytkę z żywicy. Dołączam zdjęcia.

Może ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Co można by wymienić z tej płytki? Szlifierka Eurotec uszkodzona regulacja obrotów Szlifierka Eurotec uszkodzona regulacja obrotów Szlifierka Eurotec uszkodzona regulacja obrotów

1
  • #6 21 Wrz 2012 08:44
    peroni8
    Poziom 2  

Mam taki zwykły amatorski z marketu

0