Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC 740 sama sie otwiera i blokuje nie widząc czujnika

rgalaz 19 Wrz 2012 14:11 4131 10
 • #1 19 Wrz 2012 14:11
  rgalaz
  Poziom 7  

  Mam problem z którym nie może sobie nikt poradzić. Może macie doświadczenia w tym temacie, opiszę nietypowe zachowania mojego FAAC 740:
  1. czasami w nocy sama się otwiera i nie zamyka (pomimo, że jest nastawiona na samo-zamykanie),
  2. czasami nie widzi czujnika końcowego, uderza w płot (niszcząc go) i przez 5 minut napręża się, lampka wtedy mruga (słychać dzwięk zatrzymanego silnika) i po pewnym czasie gaśnie, później działa już normalnie,
  3. czasmi nie chce sie otworzyć. naciskając otwieranie reaguje jakby zmieniła kierunek. chce zamknąć a jest już zamknięta. Znów pręży na maksa (silnik słychać) jakieś 5 minut i sama gasnie. Jak dotknę czujnik otwarcia (to jest dziwne) powraca wszystko do normy.


  Spotkaliście sie kiedyż z powyższym. Dodam, że wymieniłem płytę główną na nową i cały czas jest to samo.... i czujniki też są założone dobrze. pzdr.

  0 10
 • #2 19 Wrz 2012 20:09
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  To w końcu 740 czy 760? - Zakładam że 740 bo 760 to hydrauliczny zestaw podziemny i nie ma żadnych "czujników". I że "czujniki" w twojej nomenklaturze to magnesy albo łyżwy wyłącznika krańcowego.
  Wyłącznik krańcowy w 740 jest jeden - dwustronnego działania, zamocowany wewnątrz obudowy napędu i jest mechaniczny (wystająca sprężyna) albo magnetyczny (na bramie montuje się nie łyżwy a 2 różne magnesy w plastikach)
  Wychodzi że własnie krańcówkę możesz mieć walniętą - pewnie tego elementu nie wymieniałeś. Mechaniczna psuje się bardzo rzadko, magnetyczna dość często, na dodatek magnetyczne trudno sprawdzić nawet miernikiem. Podmień na na pewno sprawną i sprawdź napęd.
  Na razie (omijając problem) możesz ustawić przecież czas pracy bramy z dokładnością do 1 sek. (ograniczysz czas pracy bramy na zatrzymaniu jakby co albo i wstrzelisz się ze znośną dokładnością w zamykanie bez uszkodzeń) i zmniejsz siłę - ograniczysz szkody.
  A co do nocnego otwierania to ktoś już tu miał taki problem - było uszkodzone radyjko a samozamykanie może nie działać z racji właśnie walniętej krańcówki - automat myśli że brama jest w ruchu (bo krańcówka nie zadziałała) i nie zamyka w auto.

  0
 • #3 19 Wrz 2012 20:52
  mikus1982
  Użytkownik obserwowany

  Walnięty wył. magnetyczny lub płytka.Wyślij ją do serwisu Faac. Napewno ci pomogą.

  0
 • #4 20 Wrz 2012 08:27
  rgalaz
  Poziom 7  

  Płyta główna została wymieniona na nową jakiś czas temu (jest na gwarancji), dlatego można ją chyba wykluczyć. Dziś jadę do sklepu i wymienię magnesy na nowe. Dam znać czy jest dobrze. Choć kiedy omija czujni i wali w mur - zaświeca się dioda, która wskazuje, że go widziała - (to chyba nie będzie to, ale sprawdzę). A może ona chciała zobaczyć ten drugi czujnik od zamykania hm... Może coś się kopie program i myśli, że zamyka i czeka na czujnik zamknięcia a nie otwarcia... (muszę to zaobserwować, zamieniając czujniki w czasie awarii).

  Podejrzenie jeszcze było, że jest źle podpięta masa/uziemienie, też to muszę dziś sprawdzić w rozdzielni. Dam znać. Dziękuję za sugestie.

  0
 • #6 20 Wrz 2012 20:48
  mikus1982
  Użytkownik obserwowany

  A magnesy dobrze zamontowane?Nie są pomylone stronami?Bo to jest też ważne.

  0
 • #7 21 Wrz 2012 10:14
  rgalaz
  Poziom 7  

  mikus1982 napisał:
  A magnesy dobrze zamontowane?Nie są pomylone stronami?Bo to jest też ważne.


  Magnesy na 100% dobrze zamontowane. zamieniałem tez na próbę - wtedy totalnie nie działa. Są założone dobrze.

  0
 • #9 24 Wrz 2012 13:13
  przysniciel

  Poziom 19  

  Ta usterka zdarza się ostatnio w 740 i 741. Moim zdaniem wina centrali, nie steruje przekaźnikiem, który jest odpowiedzialny za zmianę obrotów prawych/lewych silnika. Działanie krańcówek widać na diodach FCA i FCC więc łatwo stwierdzić czy działają prawidłowo.

  0
 • #10 24 Wrz 2012 13:19
  rgalaz
  Poziom 7  

  przysniciel napisał:
  Ta usterka zdarza się ostatnio w 740 i 741. Moim zdaniem wina centrali, nie steruje przekaźnikiem, który jest odpowiedzialny za zmianę obrotów prawych/lewych silnika. Działanie krańcówek widać na diodach FCA i FCC więc łatwo stwierdzić czy działają prawidłowo.


  Dzięki za informację, ale płytę główną wymieniono mi na nową - i jest podobnie. Prawdopodobieństwo, że druga jest uszkodzona, jest raczej niewielkie. Teraz od prawie tygodnia działa idealnie, . Nie wiem co o tym myśleć. Działa poprawnie pewnie do następnego razu - czekam, nic nie robię. Nie otwiera się sama, nie blokuje, jest idealnie... ale to pewnie kwestia czasu.

  0
 • #11 02 Lis 2012 08:52
  rgalaz
  Poziom 7  

  Witam raz jeszcze, kończąc temat (mam nadzieję) chciałym Was poinformować, że nic nie zrobiłem a problem się rozwiązał sam. Wszystko działa poprawnie - idealnie. Samo przyszło samo poszlo.... . Diagnoza nie znana:) pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy.

  0
  Szukaj w 5mln produktów