Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Li-Ion A32 F3] Bateria nie chce się ładować.

Agat25 19 Wrz 2012 15:13 1341 3
  • #1 19 Wrz 2012 15:13
    Agat25
    Poziom 6  

Witam. Jestem właścicielem starego już Asusa F2F-5A017H. Mam pewien problem z baterią. Trwa on podobno już dość długo, ale gdy laptop ten wpadł w moje ręce postanowiłem coś z tym zrobić. Otóż jest kłopot z baterią.

Wczoraj postanowiłem spróbować ją naładować. Podłączyłem zasilacz i czekam, czekam, ciągle naładowana w jednym procencie. Poszedłem obejrzeć sobie telewizję, wracam i zauważyłem, że komputer mówi że moja bateria jest naładowana w 100 procentach.

Cieszyłem się dopóki nie zacząłem pracować na tym laptopie bez zasilania. Wszystko działało pięknie ładnie, jednak po godzinie komputer niespodziewanie zakomunikował, że zostało tylko 7% baterii. Później jeszcze ponawiałem próby ładowania tej baterii ale z takim samym skutkiem - 100%, a po jakimś czasie szybki skok do 7-8%.

Bateria w tym modelu to Li-Ion A32 F3 4400mAh 11.1 V.

Może ktoś mi powiedzieć, czego to może być wina, jak to sprawdzić i czy już pora zmienić baterię na nową?

0 3
  • #2 19 Wrz 2012 15:19
    vodiczka
    Poziom 42  

Agat25 napisał:
    Jestem właścicielem starego już Asusa F2F-5A017H.
    Agat25 napisał:
    czy już pora zmienić baterię na nową

Agat25 napisał:
    Później jeszcze ponawiałem próby ładowania tej baterii ale z takim samym skutkiem - 100%, a po jakimś czasie szybki skok do 7-8%.

Jezeli wytrzymuje około godziny to nie jest najgorzej, jeżeli Cię to nie zadawala prawdopodobnie czas na wymianę. Miałem możliwość kupienia sześcioletniego Asusa po bardzo okazyjnej cenie ale uprzedzono mnie że bateria wytrzymuje 20-30 minut.

0
  • #3 20 Wrz 2012 00:20
    Agat25
    Poziom 6  

Rozumiem, tylko że teraz będę właśnie potrzebował by laptop działał mi dłużej. Pytam dlatego, że nie chciałbym wydać dwóch, trzech stów na baterię jeśli to może być wina czegoś innego.

0
  • #4 20 Wrz 2012 08:48
    Lupo - baterie

Poziom 23  

Zainstaluj kolego program BatteryMon i pokaż na forum screen z informacjami o baterii. Wtedy na jego podstawie będzie można powiedzieć coś więcej o samej baterii i jej stanie technicznym. Ponadto powinieneś zwrócić uwagę, na fakt, że baterie lit-ion mają średnią żywotność 2-3 lata, więc bateria po prostu mogła się już zużyć. W takiej sytuacji możesz kupić nową baterię, albo podjąć się regeneracji starej.

Musisz zamieścić na forum więcej informacji o baterii, żeby ktoś mógł Ci pomóc. Zacznij od wspomnianego wyżej screena z batterymon.

0