Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon iR 1022 - nie działa skaner - sieciowo

19 Wrz 2012 15:33 5475 4
 • Poziom 15  
  Witam - na początek pytanie czy drukarka zainstalowana jako sieciowa /podłączona poprzez LAN/ powinna umożliwiać użycie jej skanera ? Wg mnie tak.
  Na początek ustawiłem w drukarce /urządzeniu wielofunkcyjnym :)/ adres IP oraz grupę roboczą zgodną z komputerami które będą z niej korzystać żeby wyeliminować potencjalne problemy.
  Użyłem płyty instalacyjnej oryginalnej /niestety brak PL/ i zainstalowałem na swoim komputerze podłączonym do sieci. Bez problemu zainstalował sie jako:
  Canon iR1018/1022/1023 PCL5e
  Canon iR1018/1022/1023 UFRII LT
  Canon iR1022/1023 (FAX)

  Żaden z programów nie widzi jej skanera, w menadżer urządzeń mam tylko skaner urządzenia Ricoch SP C231 podłączonego lokalnie.
  Znalazłem post https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1620259.html i zainstalowałem iR Toolbox - nadal nic, program informuje że nie jest zainstalowany żaden z obsługiwanych skanerów. /Zainstalowałem też polski sterownik drukarki - pokazuje sie jako "CANON-IR1022i" - oczywiście działa i jest pomoc PL/.
  Przy próbie instalacji sterowników skanera PL z pliku "o73bpox.exe" pisze, że starsze sterowniki IR są zainstalowane i każe je odinstalować, ale wg. mnie wskazuje to że sterowniki już są zainstalowane z oryginalnej płyty.

  Proszę o pomoc.
 • Poziom 9  
  jeśli chcesz zainstalować skaner poprzez sieć musisz mieć Network ScanGear, jest to aplikacja dla urządzeń Canona.
  Spróbuj również instalacji przez kabel USB, wtedy instalujesz wszystko po kolei tzn sterownik drukarki (podłączając kabel wtedy kiedy chce tego sterownik) druga sprawa to właśnie IR ToolBox. Przy win 7 od razu mówię, że Canon nie ma wsparcia dla tych systemów. Ostatnie sterowniki pod win 7 wyszly w 2006 roku.


  Powodzenia
 • Poziom 15  
  Sprobuje jutro Network ScanGear - na komputerach które mnie interesują są XP. Dzięki za porade.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  CANON IR 1022 skanuje TYLKO po USB.
 • Poziom 15  
  Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń - po tym jak Network ScanGear nie wykrył skanera, nawet po podaniu IP drukarki też sądziłem że skanuje tylko po USB :). Ale teraz kolega potwierdził więc temat zamykam.