Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizję DVB-T Mpeg-4 na komputerze dekoduje karta PCI/USB czy oprogramowanie?

19 Wrz 2012 15:45 2007 8
  • Poziom 7  
    witam,
    zmontowałam już dzięki Wam rozdzielacz na antenę siatkową teraz pora prosić o pomoc przy doborze karty.

chcę oglądać na moim komputerze darmową polską cyfrową telewizję naziemną dvb-t po podłączeniu z anteną siatkową na dachu.

do komputera trzeba zakupić kartę pci lub urządzenie na usb. ale pytanie.... czy taka karta pci musi obsługiwać dvb-t mpeg4 czy po prostu standard dvb-t a kwestią kodowania mpeg-4 zajmuję się już zainstalowane na komputerze oprogramowanie?

na aukcjach allegro to jest dziwnie opisane, nie wiem czy karta taka musi miec meg-4 by odbierac nasz obraz.
    stąd prośba o radę lub co więcej pomoc w doborze własciwego dla mnie urządzenia z tej listy http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=4315...[4446][16]=16&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E

pozdrowienia
  • Poziom 27  
    Karta musi obsługiwać DVB-T, dekodowaniem zajmuje się oprogramowanie.

Ktoś pewnie będzie Ci w stanie polecić jakąś kartę, ale dobrze jak podpowiesz, ile max chcesz na taką kartę wydać.
    Ja tam mam taniego Creatixa na PCI za 25 zł i w sumie nie narzekam.
  • Poziom 7  
    Aha, własnie niektore karty cyforwe dvb-t mają napisane mpeg4 inne mpeg2 i stąd moje niepewności.

cena jaką chce wydac to również około 25 zł, nie jestem wymagająca :)

prosze o podpowiedzi
  • Poziom 27  
    Ja używam u siebie Creatixa CTX917, kupiony jakieś 2 lata temu, obecnie podłączona antena zrobiona z dwóch miedzianych rurek i umieszczona na dachu, odbieram 2 polskie i 2 czeskie muxy. Przy próbie na antenie zbiorczej odbierałem jeszcze trzeci polski mux. Software to Splash Lite - darmowy, ale nie umożliwia nagrywania programów czy też ustawienia listy kanałów według swojego upodobania.

W tej cenie to chyba tylko Creatix CTX953, chyba że szukasz bardziej czegoś na USB.

Ważne abyś miała dobry odbiór sygnału DVB-T u siebie, przy tym Creatixie to ważne, bo głowica jest na pewno mniej czuła niż te w telewizorach czy dekoderach STB.
  • Poziom 7  
    czyli jesli kupie karte pci w ktorej opisie jest tylko "Telewizja cyfrowa DVB-T MPEG2 DVB-S i TV analogowa" to bede mogła ogladac naszą polską telewizje cyfrową dvb-t mpeg4 na komputerze?
  • Poziom 35  
    Podobny problem miałem z telewizorem Sony z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG2. Kanały działały tam poprawnie.

Jednak tuner musi być zgodny ze standardem DVB-T MPEG4.

NotOnlyTV USB są dobre. Sam używam LV5TQUBE .
  • Poziom 7  
    ze osobny tuner do telewizora musi byc zgodny ze standardem mpeg-4 to ja wiem, chodzi mi jednak o to czy karta pci do komputera równiez?
  • Poziom 35  
    zaciekawiona napisał:
    ze osobny tuner do telewizora musi byc zgodny ze standardem mpeg-4 to ja wiem, chodzi mi jednak o to czy karta pci do komputera równiez?

Tak. Polecam jednak karty USB :)
  • Poziom 11  
    ja również polecam karty USB, można je używać przy kilku urządzeniach, z tego co czytałem to są czulsze. Ja używam tunera media-tech mt4171 http://www.ceneo.pl/17361837 i bardzo sobie cenie kupiłem na promocji za 39zł :D