Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada - do 10mbit - idzie tylko 2,5mbit

kasiunia7777 20 Sty 2013 22:04 31173 216
  • #62 26 Sty 2013 17:46
    fruuu
    Poziom 14  

Kolego henryxm, jak zakończyły się Twoje zmagania? Zostało 4096 kbps czy znowu przycieło w dół?

Stanąłem właśnie przed podobnym problemem, słaba linia -trochę ponad 4km drutu, z tłumieniem 52dB. Umowa wystartowała w listopadzie i do grudnia było ładnie, zawsze ok. 4 - 4.5Mb/s, co prawda w godzinach szczytu przy raz na 1-3dni rozłączało i synchronizowało trochę niżej. W połowie grudnia DLM ustawił na sztywno 4096kbps ale ok. jak na taką linie to 3.5 Mb/s to i tak niezły wynik. Po synchronizacji margines był ok 10db, powoli spadał do 6dB i sie zatrzymywał już na stałe. Tak działało przez miesiąc, bez zerwań synchronizacji czy spadków szybkości transferu -po prostu stabilne łącze i zero problemów.
    3 dni temu synchronizacja znowu poszła w dół na sztywno do 3072kbps, wcześniej zmniejszenie widełek do 4069kbps było rzeczą normalną skoro na wyższych zdarzały się zerwania ale teraz DLM przyciął już teoretycznie stabilne łącze.
    Teraz od zmniejszenia synchronizacji każdej nocy o godzinie 02:10 router traci synchronizacje i synchronizuje się ponownie, jakiś restart dslamu?

Parametry po kilku godzinach połączenia i pobraniu ponad 600MB.

Czy faktycznie konieczne tutaj było zejście do 3072kbps?

Wczoraj poszło zgłoszenie awarii, spadek prędkości internetu. Dzisiaj na stronie orange widzę że zgłoszenie zrealizowane, bez żadnych zmian czy kontaktu technika...

A żeby było jeszcze ciekawiej, sąsiad też z neostradą 1-10Mb tyle że włączoną z miesiąc wcześniej, podłączony do tego samego słupa i tą samą drogą do dslamu bo innej nie ma, tłumienie 56dB, margines poniżej 6dB a synchronizacje ma ok 4600kbps i tam DLM od tygodni nie tnie ;)

• #63 26 Sty 2013 18:08
    Vieslav889
    Poziom 24  

fruuu, ja mam identyczną linię (tłumienie 50dB) i identyczną sytuację. Z tym, że u mnie nawet przy synchronizacji 3072 i margnesie 15dB nie mogę uzyskać wieczorem więcej niż 1mb/s. Zauważyłem, że wyższe częstotliwości na mojej linii są bardzo skutecznie wytłumiane i tutaj najprawdopodobniej jest problem. Nie pierwszy raz tak mam, rok temu było podobnie, dwa lata temu także, więc czekam z nadzieją do wiosny :).

• #64 26 Sty 2013 21:22
    fruuu
    Poziom 14  

U mnie to jakoś działa na szczęście i osiągam tyle na ile pozwala synchronizacja, teraz 320KB/s a na początku to i ponad 500KB/s bywało. Jednak przy tych zawrotnych prędkościach ubytek każdego MB/s jest wyraźnie zauważalny.

Jeszcze raz zadzwoniłem na partyline orange, od konsultantki dowiedziałem się że w poprzednim zgłoszeniu awarii, technicy zostawili notatkę "trwa optymalizacja łącza" prawdopodobnie też przepinali linie pod inny port, więc w tej chwili nie ma sensu pisać kolejnego zgłoszenia bo technicy je anulują, a ona nie ma uprawnień do zrobienia niczego innego. Żadne odkrycie, zapisała konieczność kontaktu za kilka dni żeby ponownie sprawdzić działanie i podjąć ewentualnie dalsze kroki.
    Zobaczymy, wątpliwe to ale niech już zrobią "swoją ścieżkę" ;)

Za to wiosną i jesienią mam największe problemy a linią, słup stoi w gałęziach drzewa i kilka razy w roku puszka jest albo zalana albo zalegają się w niej robaki. A że ze słupa idą trzy linie, to co najmniej raz w miesiącu u sąsiadów albo u mnie bardzo trzeszczy telefon, zjawia się technik, czyści i stwierdza "puszkę trzeba wymienić! tylko akurat takiej nie mam..." ;)

• #65 26 Sty 2013 22:05
    Vieslav889
    Poziom 24  

"optymalizacja" polega na wyszukiwanie optymalnej synchronizacji po podpisaniu umowy. Trwa to chyba 10 dni. Ostatnią wizytę technika źle wspominam. Rok temu przyjechał, popatrzył i wystawił BMT twierdząc, że na tej linii żaden internet nie ma prawa działać. Omal nie zostałem zupełnie odcięty, ale na szczęście udało się zatrzymać ADSLa.

• #66 28 Sty 2013 18:14
    sp5-4013
    Poziom 16  

A czy użył jakiegoś przyrządu pomiarowego???? bo dobrymi chęciami.......

• #67 28 Sty 2013 18:16
    Vieslav889
    Poziom 24  

Nie, najpierw podłubał w słupku wystającym z ziemi, potem podłączył swojego sagema f@st 800, który nie chciał się zsynchronizować. Po tej czynności stwierdził, że żaden internet nie ma prawa tu działać. Pokazałem mu statystyki na moim ruterze, screeny z DMTTool zarówno z okresu letniego, gdy internet działał dobrze, jak i zimowego, gdy to sukcesywnie sytuacja się pogarszała. Skrzywił się tylko i podtrzymał swój "werdykt".

• #68 29 Sty 2013 02:34
    kedly
    Poziom 9  

Umowa 6 Mbit, kupiłem router tp-linka i miałem tak:

i rwało mi neta co 2-3 godziny - strasznie irytująca sprawa!
    niedawno synchronizacja spadała na 6144 a potem na 5024, ale niestety wciąż rwało w podobnej częstotliwości czasu.

Wywaliłem tego tp-linka i zastąpiłem go Netgear'em, synchro na nim wygląda tak:
    Mode: ADSL2+
    Channel: Fast
    Trellis: U: ON /D: ON
    Line Status: No Defect
    Training Status: Showtime
    Down Up
    SNR (dB): 21.9 15.5
    Attn(dB): 47.5 19.1
    Pwr(dBm): 0.0 12.8
    Max(Kbps): 15256 740
    Rate (Kbps): 5024 639

Ale jak już 3 dzień podłączony jestem i nic nie zrywa ;) necik śmiga cały czas około 4Mbit/s zasyanie około 500kb/s.

Teraz moje pytanie - zbliża się koniec umowy obecnej i chciałbym się dowiedzieć czy jest sens przy moim łączu pakować się w taryfę 10Mbit? Czy coś zyskam, czy może narobię sobie więcej bigosu?

Od centralki mieszkam (asfaltem) w odległości około 2400 metrów.

• #69 29 Sty 2013 07:53
    andk1eltd
    Poziom 35  

kedly napisał:
    Teraz moje pytanie - zbliża się koniec umowy obecnej i chciałbym się dowiedzieć czy jest sens przy moim łączu pakować się w taryfę 10Mbit? Czy coś zyskam, czy może narobię sobie więcej bigosu?

Czy chcesz czy nie i tak będziesz musiał - chyba że nie chcesz internetu. Teraz są w sprzedaży opcje: adaptacyjna od 1 do 10 oraz "sztywne" 10, 20, 40, i 80. Przy zmianie opcji na "1 do 10" - bo tylko taka ma sens - nie powinno zmienić się nic oprócz opłat:)

• #70 29 Sty 2013 11:22
    kedly
    Poziom 9  

Nie koniecznie, gdyż nie posiadam Neostrady ale Multimo po kablach TP, a tam jest wciąż opcja wyboru 6 lub 10 Mb.

• #71 29 Sty 2013 12:46
    sebseb
    Poziom 14  

Umowe mam podpisaną "do 10 Mbit" da się coś z tym zrobić bo już mi nerwów brakuje, mam podstawy żeby się kłócić w tpsie??

• #72 29 Sty 2013 12:50
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Tłumienie 79.0? Coś to nieźle mąci. Spróbuj od kogoś pożyczyć modem/router i wypróbuj czy będzie coś innego.

• #74 29 Sty 2013 20:43
    andk1eltd
    Poziom 35  

50 000 CRC? Masz uszkodzoną linię... bądź router. Sprawdź koniecznie na jakimś innym sprzęcie. Nawet po obrzeżach Warszawy raczej nie ma 10-cio kilometrowych łączy.

• #75 30 Sty 2013 00:57
    mateuszmsaker
    Poziom 11  

pobieranie przesyłanie
    SNR Margin (dB) 5.7 4.5
    Attenuation (dB) 58.0 29.1
    Output Power (dBm) 1.5 12.4
    Attainable Rate (Kbps) 4180 1004
    Rate (Kbps) 4095 842

Panowie podpowiedzcie czy przy tych parametrach lini możliwe jest uzyskanie więcej jak 4 Mb

• #76 30 Sty 2013 08:21
    Vieslav889
    Poziom 24  

Nie, to już jest kres możliwości twojej linii.

• #78 30 Sty 2013 17:45
    krzych66
    Poziom 27  

andk1eltd napisał:
    kedly napisał:

Czy chcesz czy nie i tak będziesz musiał - chyba że nie chcesz internetu. Teraz są w sprzedaży opcje: adaptacyjna od 1 do 10 oraz "sztywne" 10, 20, 40, i 80. Przy zmianie opcji na "1 do 10" - bo tylko taka ma sens - nie powinno zmienić się nic oprócz opłat:)
    Wszystkie opcje w neostradzie są w widełkach(adaptacyjne) nie wiem skąd masz informacje o sztywnych synchronizacjach.

• #79 30 Sty 2013 19:15
    andk1eltd
    Poziom 35  

Rzeczywiście - za wolno się odświerzam :oops:
    Sztywne dałem w cudzysłów bo sztywne tak naprawdę były bardzo dawno; zmieniły się widełki a właściwie dolny próg dla 10-tki: dla "starej" było to 7456kbps a teraz jest 1312.

• #81 09 Lut 2013 13:01
    henryxm
    Poziom 10  

fruuu napisał:
    Kolego henryxm, jak zakończyły się Twoje zmagania? Zostało 4096 kbps czy znowu przycieło w dół?

Witam
    Osiągnąłem to co chciałem,czyli odzyskałem to co miałem dawniej.
    Ba teraz nie zrywa łącza jak to bywało wieczorami.
    Choć miałem już chwile zwątpienia,że się nie uda,bo przecież gdy dzwoniłem to za każdym razem wysłuchiwałem iż więcej jak 1Mb nie dostanę .
    Zakupiłem dodatkowo mocniejszy router DGN3500 i dodatkowo poprawił się sygnał i tłumienie linii.
    Jak widać opłaciło się.

• #83 09 Lut 2013 20:17
    ziomekq15
    Poziom 2  

Niedawno zamówilem neostrade 10mb ale po jakims czasie zmniejszyli do 3mb. Czy na tych parametrach łacza da sie coś więcej wyciągnąć? Czy tak już zostankie?

• #85 19 Lut 2013 13:50
    ziomekq15
    Poziom 2  

Ostatnio był u mnie serwisant od Neostrady i poustawiał, że teraz mam 6 a nawet 8 mb a nie jak na początku tylko 2,5 mb.
    Przestawił w ustawieniach tyko na usługę:G.DMT a resztę usług wyłączył (włącznie z Adsl2+) ponieważ jest za daleko od centrali i nie pojdą większe usługi.
    Z testów wychodzi super bo jest 6mb.

• #87 19 Lut 2013 16:54
    sp5-4013
    Poziom 16  

Vieslav889-...modem jako miernik, śmiechu warte ...taki dziś mamy poziom serwisu pewnie
    Cable SHARK lub AXS-200/635 z trudny do opanowania--tym się wykonuje POMIARY a nie modemem...czytaj na forum wszystko opisane i podane przykłady.

• #88 26 Lut 2013 18:07
    JohnyTasak
    Poziom 8  

Od dzisiaj też mam tą neostrade 10mb(niby). Jak przyjechala ta oszustka z neo to po sprawdzeniu powiedziala ze spokojnie 10 mb pojdzie(chodz jak sprawdzali 4 lata temu wiec jak 1mb nie moglo, przez ten czas nic nie remontowali przy linii) mniejsza o to. A więc nastał dzień zmiany adresu i tego hasła na routerku. Po restarcie no nie jest źle 8500 kb/s wysylanie 1000. Ale po 30 min reset samoczynny i zostało 1mb. No i tutaj sie troszku wkurzyłem. Więc dzwonie do nich( proba polaczenia trawała około 30 min) po paru min reset i znowu jest ponad 8000. Lecz po godzinie znowu 1 mb i dałem sobie spokoj na ten dzien. Rano odpalam router i jest znowu 8000+, 30 min i zrobilo sie 4000 za kilka min 2000 i sie skonczylo na niecałym 1 mb. A teraz znowu waha sie od 1 do 8 mb. Daje screeny po 3 restartach routera.

Dodam jeszcze, że wczesniej miałem neta freedom z orange na tej samej linii 2 mb i nigdy nie spadło ponizej, wiecj czemu teraz spada do 1 mb, czyżby cisnienie atmosferyczne nie odpowiadało? Dla mnie to jest smieszne i smierdzi jakims szfindlem ze strony neostrady.