Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator w łazience na baterie (?)

19 Wrz 2012 16:14 33186 12
  • Poziom 10  
    witam,
    czy ktoś z Was może robił sobie wentylator w łazience na baterie? mi zależy żeby nie było kabla od dziury do gniazdka (nie mam go jak zamaskować), a na położenie nowego kabla pod płytkami jest za późno (łazienka jest świeżo po remoncie).
    czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zrobić sobie wentylator w łazience z własnym zasilaniem? może jakoś pokombinować z wentylatorami 12V?
    z góry Bóg zapłać. :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 43  
    Nie ma sensu, bateria szybko się wyczerpie, koszt eksploatacji wysoki. Kabel możesz pociągnąć od oświetlenia ponad poziomem płytek, chyba że takowego nie posiadasz.
    Możesz użyć akumulatora (przynajmniej 7-10 Ah) ale i tak musisz wykuć niszę na jego umieszczenie i wymieniać go na naładowany lub podłączać ładowarkę.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 2  
    Podciąg kabel przewodem wentylacyjnym.
  • Poziom 12  
    Trochę mało informacji, mieszkanie w blokach, kamienica, dom jednorodzinny?
    Można pomyśleć o podpięciu się pod oświetlenie.
  • Poziom 43  
    kefir66 napisał:
    Trochę mało informacji, mieszkanie w blokach, kamienica, dom jednorodzinny?

A co to ma za znaczenie? Jak nie będzie innej możliwości, można kilka płytek wyjąć i założyć tak że śladu nie będzie. O podpięciu pod oświetlenie już było.
  • Poziom 10  
    mieszkanie w bloku, płytki do sufitu, sufit ładnie wygładzony. najbliższe (od wywietrznika) ujęcie prądu jest dosyć daleko - na przeciwnej ścianie, także byłoby trochę wyjmowania tych płytek.
    łazienka zrobiona kilka miesięcy temu, więc naprawdę chciałbym jak najmniej ingerować w tą świeżynkę. :)
    jeśli znajdzie się jakiś sprytny sposób to chętnie skorzystam. a jak nie - to jakoś będę musiał żyć bez wiatraczka... ;)
    dzięki wszystkim za zainteresowanie.
  • Poziom 11  
    pabloben napisał:
    mieszkanie w bloku, płytki do sufitu, sufit ładnie wygładzony. najbliższe (od wywietrznika) ujęcie prądu jest dosyć daleko - na przeciwnej ścianie, także byłoby trochę wyjmowania tych płytek.

A tak zapytam: czym wykończony sufit? tynk, gips, karton-gips, panel PCV? Czym maskowałeś połączenie płytek i sufitu? Może tutaj upatrywać mozliwości przeprowadzenia kabla zasilającego?

pabloben napisał:
    dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Nie ma sprawy :D
  • Poziom 10  
    sufit - gips i farba. połączenie płytek i sufitu - fuga. kiedy robiłem łazienkę wydawało się, że wiatraczek nie będzie potrzebny. a teraz, kiedy prysznic jest dużo dużo większy (wcześniej była kabina), jednak wilgoć się nie "dowywietrza"... ;)
  • Moderator
    Może podciągnij zasilanie z oświetlenia. Włączenie światła w łazience spowoduje podanie również zasilania do wentylatora, tam możesz użyć włącznika który będziesz włączał według potrzeby.
  • Poziom 10  
    dzimi napisał:
    Może podciągnij zasilanie z oświetlenia. Włączenie światła w łazience spowoduje podanie również zasilania do wentylatora, tam możesz użyć włącznika który będziesz włączał według potrzeby.

i pewnie tak trzeba będzie zrobić. to mi "zniszczy" tylko sufit i jedną płytkę nad wiatraczkiem...
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 37  
    Należy sprawdzić czy jest tam dozwolone montowanie wentylatora. Jeśli to blok to możliwe że jest tam wentylacja grawitacyjna zbiorcza - a wtedy nie powinno się tak robić.
  • Poziom 12  
    Jak już zrobisz wiatraczek to pomyśl czym go włączać.
    To będą kojene płytki.

Usunięto reklamę.
    Mod Chris_W.