Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TH15s na STX 15.3.800 - nie gra

soundlevels 19 Sep 2012 20:25 2715 8
    soundlevels
    Level 12  
    Witam, jakiś czas temu zabrałem się za zrobienie paczki na tym przetworniku wg. projektu z forum TH15s , do budowy użyłem płyty podobnej do MDF lub też MDF (17mm) znajomy wszystko ładnie podocinał włącznie z kątami itd. Złożyłem paczkę ( vikol oraz wkręty ) podłączam a tu ...rozczarowanie. Szału nie ma, dźwięk jest mało dynamiczny, nie "kopie" i w ogóle nie gra tak jak grać powinien bass.
    Podlączyłem go po DAP 1600 oraz cx3400 cięte na 120 ,źródło dźwięku djm 800.
    To moja pierwsza konstrukcja, cóż mogło pójść nie tak ?

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    wyrokulicy
    Level 23  
    Te paczki zagrają ale przynajmniej dwie na stronę jeśli nawet nie więcej sztuk w stacku... Jedna sztuka gra po prostu źle - przetestowane organoleptycznie :)
    soundlevels
    Level 12  
    Wina leżała po mojej stronie gdyż nieświadomie powciskałem nieodpowiednie przyciski na krosie. Teraz skrzynie porządnie zmontowałem i rozwala system :) jestem ciekaw co zrobią 4 a później 8 sztuk :)
    wyrokulicy
    Level 23  
    soundlevels wrote:
    Wina leżała po mojej stronie gdyż nieświadomie powciskałem nieodpowiednie przyciski na krosie. Teraz skrzynie porządnie zmontowałem i rozwala system :) jestem ciekaw co zrobią 4 a później 8 sztuk :)

Zdarza się :P
    Ale tak jak pisałem powyżej, jest to konstrukcja której specyfika wymaga więcej niż jednej na stronę, odwrotki, horny i inne mutanty chyba już tak maja...
    wyrokulicy
    Level 23  
    arek59 wrote:
    I jak się sprawuje ta kolumna bo zamierzam ją zrobić ale nie wiem czy się opłaca. Czy gra to dobrze i skutecznie?

Skutecznie na pewno tak, niestety trzeba dobrze to pociąć croosem lub jeszcze lepiej pobawić się prockiem :) Ale kopa to to ma, bez dwóch zdań...Tylko że żeby pograc to tak absolutnie po 2 sztuki/strona plus dobre zasilanie ;)
    dowodca_armii
    Level 30  
    Czy dwie sztuki centralnie ustawione z napędem 2x800W zdadzą egzamin? Teraz mam je w BR 100l 48Hz i na sale starczy, ale na dworzu to nie gra... Mam jedynie crossa.
    Mógłbyś troszkę bardziej opisać brzmienie tej kolumny w porównaniu do BR np w pomieszczeniu, ile BR dorówna głośnością tej tubie, ile sztuk wykonałeś?