Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator obrotow polar lt1013

26 Sty 2005 18:56 3140 9
  • Poziom 10  
    potrzebny mi schemat regulatora obrotow do pralki polar lt 1013 jesli ktos wie gdzie znalezc bylbym wdzieczny
    Przeniesiono z: Schematu/instrukcji... [h]
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    wymienilem triaka BTB24 i scalaczka TDA 1085C jednak dalej silnik nie chce wystartowac jeszcze jednamozliwosc tylkozostaje ze jest uszkodzona pradniczka tachometryczna
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Byl tam triak 24?? Moze wstawiles nieodpowiedni i sa klopoty z jego wysterowaniem. 16-stka w zupelnosci wystarcza. Brak reakcji silnika wskazuje na przerwe w uzwojeniu tacho. A silnik sprawdziles (szczotki, wirnik)??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    tacho ma 187 ohm a wedle instrukcji powinien miec ~500 ohm czy tomoze miec wplyw ze silnik nie rusza plytka wyglada na dobra sciezki nie popalone przejscia sanie wiem juz chyba kupie nowa pralke:)
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Mniejsza rezystancja nie ma wplywu na to ze silnik stoi. Jezeli uzwojenie mialoby zwarcie (czesciowe lub calkowite) to silnik rozpedzalby sie tylko na chwile albo predkosc obrotowa bylaby za duza. Powtorze jeszcze raz pytanie: sprawdziles sam silnik?
  • Poziom 10  
    jeszcze nie nie mam narazie czasu zeby pojechac bo to pralka mojej siostry ale byc moze jest to sam silnik dam znac jak sprawdze kolo poniedzialku
  • Poziom 10  
    i juz sie wyjasnilo przejrzalem raz jeszcze plytke i jest cienka sciezka ktora byla przepalona(widiczne tylko pod lupa to bylo) i juz po klopocie dzieki za pomoc punkty przyznalem :) dzieki bardzo