Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 1.8 2003 - Ciepłe powietrze przy włączonej klimatyzacji

19 Wrz 2012 21:32 5628 6
  • Poziom 25  
    Auto jak w temacie po włączeniu klimatyzacji bądź też nie i ustawieniu temperatury na minimum, z nawiewów dmucha gorące powietrze. Klimatyzacja się załącza i parownik ma temperaturę ok 5st. Jaka może być przyczyna ?
  • Poziom 34  
    cały czas otwarta klapa od ciepłego powietrza , napęd albo sterowanie.
  • Poziom 25  
    U mnie jest już climatronic i słyszałem że padały przednie panele od klimy. Sprawdzę co mówicie i zobaczymy.
  • Poziom 25  
    Wyjąłem silniczek od klapy ciepło-zimno i "na sucho" jak reguluje temperaturę od Low do Hi to czuję w nim zgrzyt i raz chodzi skokami (krokowo) a raz staje. Dziwna jest następująca rzecz. Po ustawieniu tem. na Hi i zjechaniu do dołu do 16 stopni cały czas dmucha gorące powietrze, w momencie ustawienia o 1 stopień do dołu czyli do Low silniczek przestawia klapę i dmuch zimne powietrze...
  • Poziom 25  
    Podmieniłem silniczek na używany o tych samych numerach i jest jeszcze gorzej, w zasadzie nie rusza się w ogóle. Czyżby dwa uszkodzone ?? W serwisie zaśpiewali sobie 550zł i 3 dni oczekiwania ale na razie się wstrzymałem. Czy ktoś wie jak powinien on pracować prawidłowo ?
  • Poziom 38  
    kubas10 napisał:
    Wyjąłem silniczek od klapy ciepło-zimno i "na sucho" jak reguluje temperaturę od Low do Hi to czuję w nim zgrzyt i raz chodzi skokami (krokowo) a raz staje. Dziwna jest następująca rzecz. Po ustawieniu tem. na Hi i zjechaniu do dołu do 16 stopni cały czas dmucha gorące powietrze, w momencie ustawienia o 1 stopień do dołu czyli do Low silniczek przestawia klapę i dmuch zimne powietrze...

Jeżeli masz na zewnątrz 17 stopni, to jest prawie normalne. Klimatronik mierzy temperaturę powietrza zasysanego i na tej podstawie ( i na podstawie temp wewnątrz i czujnika nasłonecznienia itp.) przestawia klapę dodatkowo regulując intensywność nawiewu. Jak masz możliwość podepnij komputer, odczytaj błędy, i sprawdź co tam w parametrach widać. Tak na marginesie, to w tym modelu łamią sie klapy na potęgę.