Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz do układu LM8560=TMS3450

paramagnetic 19 Sep 2012 21:55 6042 8
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  paramagnetic
  Level 9  
  Witam

  Przygotowuję się do budowy zegarka na układzie LM8560. Problem polega na tym, iż nigdzie nie mogę znaleźć wyświetlacza 4-cyfrowego współpracującego z tym układem. Mam więc pytanie: czy da się go zastąpić czterema pojedynczymi wyświetlaczami 7-segmentowymi? Ewentualnie gdyby to było niemożliwe to w jaki sposób wejść w posiadanie tego nieszczęsnego wyświetlacza? A może jest jeszcze jakieś rozwiązanie?

  Pozdrawiam
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nie. Ten układ wymaga specjalnego wyświetlacza duplexowego. Opis tego wyświetlacza znajdziesz w dokumentacji do układów oraz na forum. Sam kiedyś zamieszczałem.
  Już prędzej zrobiłbyś z pojedynczych diod (chyba, że znajdziesz wyświetlacze, gdzie każda dioda będzie wyprowadzona oddzielnie).
 • Altium Designer Computer Controls
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  oj
  Level 42  
  Można zastosować 4 pojedyncze wyświetlacze wspólna anoda + sterowanie za pomocą 27-miu tranzystorów.

  Dodano po 12 [minuty]:

  Tak to wygląda:
  Wyświetlacz do układu LM8560=TMS3450
 • #7
  cirrostrato
  Level 37  
  Często na różnych bazarach można ,,najść'' cały używany (tylko układ bez obudowy) zegar (często działający) z tym wyświetlaczem, ja płaciłem równowartość ok. dwóch browarów, same wyświetlacze na Wolumenie były dawniej (nowe) i wtedy nikt nie kupował. Ten wyświetlacz (oryginał) świeci dość słabo w świetle dnia.
 • #8
  paramagnetic
  Level 9  
  Zegar na tym układzie jest pracą do szkoły i zbudowanie kitu nie wchodzi w grę, poza tym budowa nie wyniesie więcej niż 20zł, czyli wychodzi 2 razy taniej niż kit+wysyłka. Pewien użytkownik zaproponował mi sprzedaż tego wyświetlacza. Gdy w ten sposób nie wyjdzie, po prostu zrobię tak jak zaproponował oj, wspólna anoda + 27 tranzystorów.
 • #9
  mczapski
  Level 39  
  Wczoraj na Wolumenie nabyłem kompletny zegar z tym wyświetlaczem i oczywiście LM8560 za całe 5 PLN. Niestety zegar nie może opuścić stanu ustawiania, czyli co ustawię pozostaje i miga dwukropek. Będę się z nim męczył, ale zmierzam do tego, że jest żródło wyświetlaczy, czyli szmelcownia. A zegar nazywa się bodajże VLS 762