Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Shimi - inteligentny muzyczny robot dla iPhone'a

emer2 19 Wrz 2012 22:07 1371 3
 • Shimi - inteligentny muzyczny robot dla iPhone'aProjekt to inteligentny robot i głośnik dla iPhone'a w jednym. Shimi to robot ze sztuczną inteligencją, który analizuje otrzymany sygnał dźwiękowy i w zależności od tego wykonuje ruchy w rytm muzyki. Doskonale przedstawia to filmik na stronie źródłowej. Robot sprawia wrażenie, jakby naprawdę "czuł" muzykę.

  Shimi posiada głośniki wysokiej jakości, dzięki czemu może tworzyć alternatywę dla fabrycznych głośników dokujących dla iPhone'a. Również kształt robota, a dokładniej elementu, gdzie zamontowane są głośniki, ma znaczenie i na to również zwrócono uwagę przy projektowaniu. Shimi nie tylko odtwarza muzykę, ale również "słucha" rytmu, który, np. wyklaskujemy bądź wystukujemy, przetwarza ten sygnał i odnajduje piosenkę w podobnym rytmie.

  Shimi zawiera 6 silników dzięki czemu efekty ruchu są dość ciekawe i przemyślane. Ruchy, które wykonuje robot są zależne od rodzaju muzyki, która aktualnie jest odtwarzana. Shimi wykorzystuje również oprogramowanie służące do rozpoznawania mowy, dzięki czemu może reagować na np. zadane pytania. Shimi jest na razie wersją prototypową. Autorzy, mimo i tak już dużej liczby poświęconych godzin, chcą rozwijać projekt. Chcą przeprojektować użyte komponenty na tańsze, ale równie wydajne, a także stworzyć narzędzia i części do produkcji seryjnej robota. Na stronie źródłowej znajduje się filmik, gdzie można dokładnie zobaczyć jak działa Shimi - inteligentny robot muzyczny.

  Strona źródłowa

 • #2 20 Wrz 2012 01:46
  Krzysiek16
  Poziom 24  

  O rany... Specjaliści projektują tak głośniki, żeby unikać modulacji wysokich tonów przez duże amplitudy niskich tonów, a to cudactwo macha głośnikami na wszystkie strony. Chyba nie mógłbym tego słuchać. O stereo już nie wspomnę.
  Ale pomimo tych wad, kwestionujących sensowność projektu, trzeba przyznać, że fajnie się rusza i całkiem nieźle wygląda.

 • #3 20 Wrz 2012 09:39
  SQ9KEA
  Poziom 2  

  Kolejny "super" gadżet dla... smartfonów z Androidem!
  Oczywiście pisząc w tytule "dla iPhone'a" więcej ludzi zajrzy, a nie przeczytawszy źródła pomyśli, że to działa tylko z produktem Apple'a.
  Tymczasem ze źródła wynika zupełnie coś innego:
  "We showed our Android-based Shimi prototype at the Google I/O conference this June and received some great reviews from the press."
  oraz niżej:
  "Specifically, we are now planning to:
  Move from the Android-based prototype to the iPhone platform"

  Proszę autora o tłumaczenie artykułów obiektywnie i z głową!

 • #4 20 Wrz 2012 10:32
  riger
  Poziom 24  

  Sugeruje czytanie ze zrozumieniem i nie wysnuwanie bezpodstawnych zarzutow:

  "Our challenge with supporting Android devices is the multiple connector locations and multiple Android OS versions across various device manufacturers. We will launch an Android based Shimi when we have had success with the iPhone/iPod based Shimi and can invest more in R&D to support the various Android devices. We are targeting an Android version of "Shimi's Cousin" late next year."