Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Mastercook LC 517 AX pracuje cały czas

gryzon1 20 Sep 2012 10:59 6711 12
 • #1
  gryzon1
  Level 10  
  witam
  na wstępie powiem że przestudiowałem gro tematów ale podpowiedzi znalazłem mało.
  mam małe pytanie lodówka jak w temacie problem jest już gdzieś z 2 -3 miesiące wcześniej nie pisałem bo nie wiedziałem o nim wyszło jak przyszedł rachunek za prąd:)
  a więc do rzeczy lodówka pracuje 24h na dobę nie wyłącza się agregat.
  temperatura w chłodziarce jest ok na początku mroziła i wszystko zamarzało pokrętło na termostacie było ustawione w połowie więc zostało skręcone do minimum, i myślałem że sprawa się zakończyła później właśnie przyszedł rachunek za prąd i zacząłem szukać co mi tak pożarło energie wyszło że lodówka.
  lodówka została rozmrożona, po lekturze wymieniłem termostat na oryginalny ale nic nie dało, gościu w servisie podpowiedział że może się kapilara odkleiła od parownika i nie sczytuje temperatury i że nie opłaca się tego robić. może ktoś jeszcze by podpowiedział co z tym zrobić. dodam że wyłączając lodówkę z pozycji termostatu wyłącza się i włącza jak temperatura w lodówce osiągnie ok 7 stopni. czynnik chłodzący wydaje mi się że jest bo chyba by nie chłodziła ani nie mroziła a ona działa wymielicie już 3 miechy tylko to wyłączanie się jej prowadzi do rozboju w portfelu.:) proszę o podpowiedzi co jeszcze sprawdzić. pozdrawiam
 • #2
  gryzon1
  Level 10  
  pytanie jeszcze jedno. w termostatcie sa dwie śróbki do regulacji ( zdjecie dodam jutro )
  teraz główne pytanie czy którąś z tych śróbek możemy wyregulować punt wyłączania się termostatu?poprostu troche oszukać temperature?
 • #3
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Dla jasności problemu (bo nic na ten temat nie piszesz) : czy funkcja szybkiego mrożenia wyłączona?
 • #4
  gryzon1
  Level 10  
  tak szybkie mrożenie wyłączone
 • Helpful post
  #5
  zhudomel
  Home appliances specialist
  gryzon1 wrote:
  pracuje cały czas (...) temperatura w chłodziarce jest ok na początku mroziła i wszystko zamarzało
  Nieszczelność lub niedrożność układu chłodzącego albo zużyta sprężarka. To może ustalić tylko fachowiec.
 • #6
  gryzon1
  Level 10  
  no ok tylko tak nieszczelność to chyba w końcu by przestała chłodzić, a chodzi już tak ze 3 -4 miesiące, zużyta sprężarka to by nie pompowała czynnika i też było by słabe chłodzenie ( chyba jak w klimatyzacji samochodowej), niedrożność to chyba też nie chłodziło by czy może się mylę?
 • Helpful post
  #7
  zhudomel
  Home appliances specialist
  gryzon1 wrote:
  nieszczelność to chyba w końcu by przestała chłodzić,
  Zgadza się, ale jeżeli nieszczelność jest w miejscu, które w czasie pracy jest zamrożone, to ulatnia się tylko podczas rozmrażania.
  gryzon1 wrote:
  zużyta sprężarka to by nie pompowała czynnika i też było by słabe chłodzenie
  I jest słabe chłodzenie, bo termostat czeka na osiągnięcie temperatury. Ponieważ ona nie spada do właściwego poziomu, więc termostat nie wyłącza sprężarki.
  gryzon1 wrote:
  niedrożność to chyba też nie chłodziło
  Oczywiście, gdyby było zatkane całkowicie, ale jak przepływ jest ograniczony np. do 50% to jest spadek wydajności i efekt j.w..

  P.S. Duże litery, kropki, przecinki nie wyszły z użycia.
 • #8
  gryzon1
  Level 10  
  Lodówka Mastercook LC 517 AX pracuje cały czas

  Dodano po 6 [minuty]:

  zgadza się z nieszczelnością, ale lodówka była rozmrażana i dalej chłodzi, sprężarka - tak tylko czemu jak przekręcę termostatem na max to mrozi wszystko?wydajność nie spada tylko działa prawidłowo. przy nie drożności efekt taki sam czyli jak było by zapchane to by nie chłodziło przy ustawieniach termostatu.
  na zdjęciu są dwie śrubki jedna cieniutka druga grubsza ze sprężyna. teraz pytanie którą pokręcić aby się wyłączyła sprężarka wcześniej?
  Mam dwa termostaty dobre więc ten starszy mogę przeznaczyć na testy. jeśli jest tak jak piszesz że czynnik ucieka to w niedługim czasie przestanie chłodzić bo będzie się częściej wyłączać i czynnik ucieknie.
 • Helpful post
  #9
  apa66
  Level 12  
  Daj sobie spokój z termostatem. Podłącz lodówkę pod wyłącznik czasowy-zwykły mechaniczny (10-15 zł) i ustaw co 15 minut.Jak układ chłodniczy jest szczelny-temperatura w lodówce powinna być w granicach normy.Jedyny minus podczas cyklu wyłączenia nie będzie światła w lodówce.
 • #10
  gryzon1
  Level 10  
  też tak myślałem tyle tylko że kupiłem regulator elektroniczny który ma tylko 10 programów i kombinuje co ile ma chodzić ustawiłem go na razie na 2h pracy i 1h postoju. a ten mechaniczny ma bez ograniczeń ustawienia?
 • Helpful post
  #11
  zhudomel
  Home appliances specialist
  gryzon1 wrote:
  ten mechaniczny ma bez ograniczeń ustawienia?
  Najczęściej ma co 15 minut.
 • #12
  gryzon1
  Level 10  
  no to nowe fakty.
  dziś był "specjalista" i układ został otwarty czyli był gaz w układzie. został wymieniony filtr układ pod ciśnieniem i napełnienie. teraz lodówka chodzi już od 5 h i się dalej nie wyłączyła temperatura w zamrażarce to -22 stopnie w chłodziarce ok 5. czy układ musi się unormować czy dalej się będzie nie wyłączała? proszę o podpowiedz co dalej ( czy męczyć chłodniarza) bo zaczynam się denerwować bo już poszło 250 zł a końca chyba nie widać
 • #13
  apa66
  Level 12  
  Stabilizacja temperatur w chłodziarko-zamrażarce( przyjmuje się-48 godzin) Po takim czasie sprawdzamy temperatury i czy sprężarka wyłącza się.