Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Hotpoint-Ariston -EBDH 18223F dziwne dźwięki- "klikanie"

mazik87 26 Lis 2012 22:56 38736 64
    uri222
    Poziom 9  
    Odwiedził mnie w końcu dziś gość z serwisu. Miły chłop,ale wydawało mi się ,że to ja wiem więcej o lodówkach od niego. Zdziwił się strasznie,bo mówił,że takiego dźwięku to jeszcze nie słyszał .Decybelomierzem pomierzył,wszystko grało. Przyznał sam jednak ,że to nie jest normalne. Nie mógł (lub nie chciał) jednak więcej nic zrobić oprócz zgłoszenia sprawy do Indesita i zapytania co dalej robić. Nie naciskałem,bo widziałem ,że facet naprawdę nawet chyba nie wiedziałby od czego zacząć.Dopytałem tylko jak to u nich będzie teraz wyglądalo. Opisał w dokumentach zgłoszenia problem szczegółowo , wysyłą do do siedziby i oni decydują co dalej. Pewnie będę się musiał dalej z nimi awanturować ,bo jak znam życie powiedzą to samo ,co na infolinii. Ten typ tak ma. Wrzuce filmik jeszcze z pracy mojej nowej lodóweczki jak się da

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

http://www.youtube.com/my_videos_edit?ns=1&video_id=0sOV1aiwOdc[/youtube]
    uri222
    Poziom 9  
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0sOV1aiwOdc[youtube][/youtube]

Dodano po 1 [minuty]:

[http://www.youtube.com/watch?v=0sOV1aiwOdc][/youtube]
    uri222
    Poziom 9  
    Przyjechał dziś ten sam serwisant, wyposażony w jakieś schematy z centrali. Rozebrał lodówkę z tyłu, coś tam porobił ok 10 minut, klikanie ustąpiło.Mam nadzieję, że problem się już nie pojawi...
    mazik87
    Poziom 7  
    Moja tez juz w 95% sprawna, mniej klika. Czasami jak sie wlozy nowy towar ze sklepu to slychac i czasamiostatnie 4minuty pracy czasem poklika ale ogolnie jest o wiele lepiej!!
    Naprawa polega na.. Odgieciu rurki z filtrem (?) nie wiem czy tej ale napewno jakies odgiecie...
    Powiedz mi kolego czy u Ciebie klikanie ustapilo na 100%?
    czyli ze wogole nie klika czy tak jak u mnie?
    Bo jezeli nie klika wogole to wzywam ponownie serwis :-)
    uri222
    Poziom 9  
    U mnie klikanie ustąpiło całkowicie...Czaiłem się przy tej lodówce dosyć długo żeby jakieś kliknięcie usłyszeć ,ale nic- cisza.... Wprawdzie od czasu do czasu teraz słyszę takie jakby "mruczenie ", którego wcześniej nie było, ale jest to dźwięk dużo przyjemniejszy od tego irytującego klikania...
    alles21
    Poziom 9  
    Witam
    kupiłam lodówkę Indesit BIAA 13FX. Mam ją ponad tydzień czasu. Niestety "klikanie" jest od samego początku. Lodówka pracuje w trybie 30 minut pracy + 30 minut odpoczynku przy optymalnym załadowaniu chłodziarki i zamrażarki produktami spożywczymi. Ustawienia termostatu zalecane przez producenta : chłodziarka - medium , zamrażarka tryb "eco ".
    Dziwi mnie tak częste włączanie się chłodziarki i jednoczesne załaczanie się zamrażarki.
    Co ciekawe po zakończeniu pracy chłodziarki i zamrażarki, 5 minut odpoczynku, otwieram drzwi chłodziarki i następuje załączenie sprężarki i lodówka pracuje od poczatku przez kolejne 30 minut. !!??? Dziwne. W czasie pracy wydaje "klikanie" przez około 15-20 minut pracy w 30 minutowym cyklu pracy. Zaobserowowałam : wyłaczenie lodówki przy poziomie temp w chłodziarce mierzone termometrem +5.1 st C, załaczenie po 30 minutach odpoczynku przy +5.4 st C. Dziwne ??!! Dzisiaj podwyższyłam termostat czyli ustawiłam go od 0-medium po środku skali dla chłodziarki oraz termostat zamrażarki ustawiony w poziomie 0-eco na 1/2 skali. Chłodziarka włacza się po 20 minutach i pracuje nieprzerwalnie przez 28-29 minut. Wraz z nią włacza się również zmrażarka i też pracuje w tym samym czasie.
    CO ROBIC? Kontaktowałam się z serwisem Indesit przez infolinie. Pani w sposób delikatnie mówiąc kulturalnie zbyła mnie i kazała czekać do 2 miesiecy, że lodówka złapie swoje ustawienia. Miałam juz kilka lodówek i takich cudów nie było aby lodowka zalaczała sie tak często. Gdzie ta oszczedność w energii będzie ?
    Pomóżcie co robić !?

Dodano po 3 [minuty]:

Do mazik87 i uri222, powiedzcie proszę, czy po wizycie serwisu i w miarę poprawienia pracy lodówki - poprzez wyeliminowanie "klikania " jak często załączają się Wasze lodówki ? Jak często załaczały się od początku a jak wygląda to po ich naprawie ?

Dodano po 4 [minuty]:

aha jeszcze jedna ważna rzecz, którą zaobserowałam i mnie bardzo niepokoi: po zakonczeniu pracy lodówki np. po 30 minutach pracy , 5 minut odoczynku, ide otwieram na chwilke dzrwi chłodziarki i automatycznie ponownie uruchamia sie chłodziarka i zamrażarka i znowy mi pracuje przez 30 minut. Nie zawsze tak jest ,ale już kilkanaście razy tak się zdarzyło. Jeszcze jak otwieram drzwi chłodziarki w trakcie pracy , przez moment przerywana jest praca chłodziarki i zamrażarki po czym po zamknięciu drzwi ponownie załacza sie chłodziarka wraz zamrazarką.
    mazik87
    Poziom 7  
    U mnie bylo podobnie jak za duzo klikalem w temperaturach na panelu :-)
    Nie wiem jak to jest w indesid ale w HA sa dwa tryby super col i super frezee
    Serwisant kazal wlaczyc oba tryby ktore wylaczaja sie po 24h ( niestety lodowka caly czas wtedy chodzi). Wtedy lodowka w miare sie uspokoila i zaczela chodzi w trybie 30 min pracy i 1h do 1,5h ciszy. Oczywiscie jak sie otworzy pare razy drzwi to sie i zaraz zalaczy, ponoc czujniki sa bardzo delikatne.
    Co do Twojego klikania to jest to usterka w tym momencie do naprawy, wzywaj serwis, panowie maja schematy jak to naprawiac. Moj serwisant robil juz pare takich przypadkow, u mnie tak jak wspomnialem pomoglo w 95% bo czasem dalej klika ale jest o niebo lepiej :-)
    I zastanawiam sie czy nie wzywac jeszcze raz ale inny serwis ;p
    Jest to usterka ktora polega na jakims niedopracowaniu juz w fabryce...
    Oficjalnie oczywiscie nikt nic nie wie ale jak sie powola na podobne przypadki chocby z tego forum to to naprawiaja..
    Powodzenia
    Pozdrawiam
    alles21
    Poziom 9  
    Witam, dzieki za info.
    W mojej lodówce Indesit BIAA 13FX nie ma super col i super frezee . Nie ma takich przycisków. Regulacja Termostatu do chłodziarki i zamrażarki na dwóch oddzialnych pokrętłach - 1-jeden na chłodziarke i 2-drugi na zamrażarkę. Jeżeli mam zrobić tzw "super cool" w chłodziarce i "super freeze" w zamrażarce to musze ustawić pokretła na maxxaa. Nie wiem moze jednak zaczekam na seriws. A co serwisant mówił o tak częstym załączaniu się lodówki ? Czy lodówka załaczała się też często przed naprawą? Czy miałeś naprawę też w postaci uzupełnienia czynnika chłodzącego? Jak było przed i po naprawie ? Jak z tym załączaniem? Czy jeżeli załacza się chłodziarka to i zamrażarka ? U mnie wkaźnik temperatury który pilnuje poziomu temp w chłodziarce wskazuje status "OK" a chłodziarka i zamrażarka bardzo czesto się załączają ? może i u mnie brakuje tego czynnika chłodzacego ? Moze jak uzupełnia zniknie to "klikanie " a lodówka bedzie się załaczać coraz rzadziej ? jak myslisz? Dzieki z góry , bo mnie juz chyba jakaś obsesja chwyta na punkcie tego sprzetu.

Dodano po 2 [minuty]:

jak widać HA i Indesit - to ten jeden i ten sam ...hm ciort.

Dodano po 4 [minuty]:

ja już staram się otwierać drzwi chłodziarki jak najmniej , cały czas obserwuje. z tego co wyczytałam na innych forach problem może być w czymś takim jak kapilara w termostacie . jest to cos takiego co odpowiada za czestotliwosc uruchamiania sie przekaźnika który odpowiada za ilość właczen sie lodówki - sprężarki - prawdopodobnie i to trzeba bedzie wyregulowac tak aby sprzet załaczał sie nieco rzadziej w zaleznosci do zalecanego pozomu temp.

Dodano po 3 [minuty]:

czy w razie co możesz mi przesłać dane kontaktowe do tego serwisanta który był i naprawił u Ciebie lodówke? widzę ze mieszkasz w drugim końcu Polski, jak do mnie przyjedzie serwis może im cos podpowiem, żeby wiedzieli jak to naprawić. bo juz naprawde mnie cos trafi niedługo.

Dodano po 29 [sekundy]:

mailem oczywiście.
    uri222
    Poziom 9  
    Nie zauważyłęm żadnej różnicy po naprawie, jeśli chodzi o częstotliwość załączania się lodówki.Wprawdzie nie stoję przy lodówce z zegarkiem ,ale częściej jednak nie pracuje. Załącza się czasami ,troche pochodzi i dalej siedzi cicho.Zamrażarkę też rzadko dosyć otwieram ,więc nie wiem czy ma to jakiś wpływ czy nie. Oczywiście jak ktoś ciągle otwiera lodówkę, to ucieka mu ta temperatura i lodówka zaczyna pracować.Jednak kiedy tak nie jest ,a ona więcej pracuje niż odpoczywa,to na pewno nie jest to normalna praca lodówka.

Kobiety na infolini mają za zadanie pozbyć się zainteresowanych reklamowaniem. Tak wnioskuje po tym, co mi za każdym razem powtarzały jak dzwoniłem i po tym co wy tu wypisujecie. Czy ktoś wogóle spotkał się z miłym przyjęciem zgłoszenia reklamacji? Zawsze jest tłumaczenie, że to normalna praca tej lodówki,ten typ tak ma, klikanie przeszło nasze testy, uspokoi się do dwóch miesięcy...Przecież to jakieś brednie!!! Zapomniałęm jeszcze,że mi ciągle groziły nieuzasadnionym wezwaniem serwisu, przy każdym telefonie...To się nazywa dbanie o klienta? Przez takie zachowanie nigdy więcej nie kupię nic Indesita ani Hot Point Aristona i będę odradzał zakupy tej firmy każdemu znajomemu.

Lodówka do dwóch miesięcy się uspokoi?Jak oni mogą ludziom takie brednie wciskać?Jest niesprawna i należy ją natychmiast serwisować. Nie dajcie sobie wciskać ciemnoty, nigdzie w instrukcji użytkowania nie pisze,że przez pierwsze dwa miesiące lodówka może zachowywać się nietypowo,a potem jej przejdzie...
    alles21
    Poziom 9  
    sęk w tym że ja naprawdę bardzo rzadko otwieram i chłodziarke i zamrażarkę = moze 6 razy na dzień tylko chłodziarke. a lodówka często się załącza i klika, i klika szlag by trafił to ustrojstwo.

Dodano po 1 [minuty]:

podejrzewam że to klikanie jest przyczyną czestego załaczania sie lodówki.
    uri222
    Poziom 9  
    W takim razie ja otwieram lodówkę znacznie częściej niż Ty i nie mam tego problemu. To nie jest normalna praca lodówki. Nie zwlekaj,wezwij serwis. U mnie klikała przeokrutnie, a teraz mam święty spokój. Nie ma już tego irytującego dźwięku.Zignorowałem te idiotki z infolinii,kóre mi ciągle powtarzały, że zapłacę za nieuzasadnione wezwanie.Cóż, taka polityka firmy,ale najważniejsze ,że udało mi się ich przycisnąć i naprawili usterkę...Nie wyobrażam sobie ,że przez najbliższe kilka lat w kuchni słyszałbym bez przerwy to klikanie.
    tilc320
    Poziom 1  
    Witam,
    Panowie i Panie "klikanie" można rozwiązać przez przekrzywianie filtra z cześcią rurki skraplacza do pozycji poziomej.

W nowszych wersjach tego produktu problem już nie występuje ale na wszelki wypadek można o tym pamiętać.

Pozdrawiam!

Z.
    alles21
    Poziom 9  
    witam
    a jaka jest przyczyna częstego załaczania lodówki? moja juz : pracuje 20 minut + 15 minut odpoczynek przy ustawieniu : medium - chlodziarka + ustawienie Eco w zamrazarce. coraz czesciej sie zalacza , a w koncu chcialabym jej tak czesto nie słyszec. drzwi bardzo sporadycznie otwieram a produkty spozywcze chowam i wyjmuje " na wariata" czyt bardzo szybko.

Dodano po 1 [minuty]:

wypełniona w 1/2 mozliwosci . wskaźnik temp w chłodziarce status "Ok" +5 st c.

Dodano po 33 [sekundy]:

kurka wodna , znowu sie pierdzielona zalaczyła i znowu klika.

Dodano po 2 [minuty]:

ile ja bym nie dała żeby jej nie słyszeć ! jak miałam Amice przez kilkanascie lat , to nawet nie wiedziałam czy "żyje " ta lodówka . dobrze chłodziła, załączała sie na 10 minut i potem 2-3 godziny spokoju. a to ustrojstwo non stop chodzi i klika, klika. eehhh

Dodano po 1 [minuty]:

poszłam do sklepu, chcialam znowu kupic amice, prosty model, ale w inox, kurcze namówili mnie na indesita. a teraz to ja mam sie z tym indesitem. no comment.
    mazik87
    Poziom 7  
    Dzis serwisant moja zrobil i nie ma klikania :-)
    Co do czestego zalaczania mowil ze moze byc za malo czynnika chlodzacego i dlatego tak dlugo chodzi i co chwila sie zalacza, dzwon na serwis i powiedz co jest zepsute, tu z forum nikt Ci zdalnie nie naprawi :-)
    U mnie serwis byl 4x juz ;p
    alles21
    Poziom 9  
    witam
    mam umówiony serwis. powiedz prosze co zrobił serwisant u Ciebie, że juz nie klika, mówił co robił ? dobrze , że takie forum jest, przynajmniej firma Indesit nie bedzie wciskała klientom ciemnoty. z góry dziekuje za odpowiedź.

Dodano po 1 [minuty]:

i za 4 czwartym razem dopiero naprawili całkowicie lodówkę? 4 razy to juz chyba zwrot sprzetu i oddanie pieniązków ?!
    mazik87
    Poziom 7  
    Jak widzisz to ja założyłem ten temat i jeszcze jak pisalem pierwszego posta problem nie byl znany w HA :-)
    Dzis juz naprawiaja od reki.
    Naprawa polega na ulozeniu filtra do pozycji poziomej,
    smialo wzywaj serwis jak masz klikanie to Ci to naprawia :)
    Pozdrawiam
    .Wiśnia
    Poziom 28  
    Witam

Mnie sie udało tzn oddałem lodówkę i zwrócili pieniądze ale to chyba dla tego że napełniając układ coś uszkodzili i w ogóle kiepski kontakt serwisu - dzięki Bogu wszystko nagrywałem dyktafonem. Jak pisał mazik87 za naszych czasów nie widzieli o co chodzi i udawali że jest wszystko ok . Od tygodnia mam lodówę Sharp i ten problem a zresztą jakikolwiek nie występuje.

Pozdr.
    alles21
    Poziom 9  
    witam, a w jaki sposób się Tobue to udało - to zwrócenie lodówki ? ile czasu to trwało od momentu pierwszej wizyty serwisu ? czy już w trakcie tej pierwszej wizyty powstało dodatkowe uszkodzenie sprzetu w trakcie dodawania czynnika chłodzącego ? sam wzywałeś serwis? czy poprzez sprzedawce? kto wydał opinie że sprzęt nadaje się do zwrotu : gwarant czy sprzedawca ? u mnie nadal bez zmian, klika, klika, włącza sie bardzo często, czekam na serwis. już tylko kilka dni. pozdr.

Dodano po 3 [minuty]:

jak często załaczała się Twoja lodówka ? przy jakich ustawieniach _ ( jakim poziomie ) termostatu w chłodziarce i zamrazarce? u mnie na dzisiaj 2 godziny pracy = 30 minut odpoczynku przy ustawieniach medium chlodziarka , i ustawienie eco = zamrazarka. jest coraz gorzej.
    hevelek
    Poziom 2  
    Ja niestety dołączyłem również do właścicieli "klikających" HP-Ariston :(
    Zgłoszona do sklepu reklamacja, mam nadzieje, że się szybko zgłoszą i naprawią tę zmorę. Szkoda że sprzedawcy nic ;) nie wiedzą na ten temat, bo od razu mogliby nas wszystkich poinformować o takich problemach i zaoszczędzić nam dodatkowych stresów. Po prostu wybralibyśmy innego producenta, a nie bujali się z serwisami. Na marginesie, sama lodówka, jest ładna, praktyczna i wykonana z porządnych materiałów, ale takie niedociągnięcie, a potem chowanie głowy w piasek przez producenta, dyskwalifikuje go przy następnym zakupie. No cóż pozostało mi czekać grzecznie na serwis i mieć nadzieję, że to będzie tylko jedna wizyta. Pozdrawiam wszystkich właścicieli "klikaczy" ;P PS. A wystarczyło zajrzeć na forum :( Polak to zawsze mądry po szkodzie.......
    mazik87
    Poziom 7  
    Ja mimo wszystko polecam Hotpoint-Ariston :d
    Mam całe agd od nich i jest super :)
    Lodówka po małym "nagięciu" owego filtra tez jest super :)
    Tylko trochce szkoda nerwów jak mówisz u mnie 3 miesiecznych :P
    Pozdrawiam
    alles21
    Poziom 9  
    u mnie już jest ok, był serwis, ustawił filtr w poz poziomej i klikanie ustąpiło. jedynie co to jeszcze to częste załączanie się lodówki mnie trochę zastanawia. zgłosiłam to serwisantowi , sprawdził i powiedział że jest ok. Te lodówki czy to HA czy Indesit pobierają zimno z zamrażarnika do chłodziarki. trzeba mieć zamrażarke i chłodziarke uzupełnioną powyżej 1/2 czyli wiecej produktów trzeba włozyć aby przy optymalnym ustawieniu mniej się załączała. wtedy produkty znajdujące się w chłodziarce/zamrażarce beda na dłużej"zatrzymywały" zimną temp przez co i sprzet bedzie sie coraz rzadziej załączał. CO O TYM MYSLICIE?
    mazik87
    Poziom 7  
    Bardzo możliwe że tak jest :)
    Mi serwisant mówił że nie zawsze sam agregat się włącza a czasem sam wiatrak, który zmrożone powietrze "wtłacza" do lodówki, choć ja różnicy w dźwieku wiatraka czy agregatu nie słyszę :)
    U mnie lodówka średnio załącza się 30min pracy na 45min-60min odpoczynku, zależne też od tego ile razy otworze lodówkę to i czasem po 20min.
    Ogólnie akurat czeste uruchamianie ale bez klikania mi nie przeszkadza :)
    rbrykala
    Poziom 1  
    Witam wszystkich niezadowolonych ;)

Też jestem tym szczęśliwcem , który w nocy zamiast spać słucha klikania. Jestem wam naprawdę zobowiązany, że poruszyliście ten temat i tak merytorycznie go pociągneliście.

Mam pytanie.

Czy mam zgłosić się od razu do serwisu czy punktu obsługi klienta?
    Ile czeka się na realizację zgłoszenia?
    I czy ktoś miał doświadczenia z warszawskim serwisem a jeśli tak to jakie wrażenie?

Dzięki za ten wątek!!!
    mazik87
    Poziom 7  
    Jezeli klika = dzwon na serwis
    Panowie pojawiają sie zazwyczaj do ok.3 dni ( przynajmniej tak u mnie było ) :-)
    Naprawa trwa 10-15min i jest cisza :-)
    Pozdrawiam
    zajac568
    Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam lodówkę Indesit BIAA 13FX. Klika. Dzwoniłem do serwisu to mi pani powiedziała, że to w tej lodówce normalne. A jak powiedziałem, że podobno trzeba filtr obrócić to powiedziała, że tej lodówki to nie dotyczy.
    Mam pytanie: czy można ten filtr samemu obrócić i jak?
    Pozdrawiam.

Już poradziłem sobie. Znalazłem w internecie miejscowy serwis Indesit i do nich zadzwoniłem. Od razu wiedzieli jaka jest dolegliwość i przyjadą. Więc nawet nie trzeba dzwonić do tych pań co kręcą.
    alles21
    Poziom 9  
    WITAMY W KLUBIE.

Dodano po 4 [minuty]:

DO ZAJACA568
    MAM PYTANIE: A JAK Z CZESTOTLIWOSCIA ZALACZANIA SIE LODÓWKI BIAA-13FX?
    MAMY TEN SAM MODEL. U MNIE BYŁO KLIKANIE, WEZWAŁAM SERWIS - NAPRAWILI POPRZEZ USTAWIENIE DO POZ POZIOMEJ TEGO FELERNEGO FILTRA SKRAPLACZA.
    A CO JEST SMIESZNE W TEJ CALEJ SPRAWIE , TO ZE, NIE TAK DAWNO PRZESLANO DO MNIE INFO Z DZIALU REKLAMACJI INDESIT - ZE JEST TO PRAWIDLOWA PRACA SPRZETU, HA,HA, HA.
    JA IM NA TO, ZE NAPRAWA ZOSTALA JUZ DOKONANIA PRZEZ AUTORYZOWANY SERWIS NA PODSTAWIE GWARANCJI - CZYZBY NIE WIEDZIELI ? JAK DZIALA U NICH PRZEPŁYW INFORMACJI ? PORAŻKA. CIEKAWE CO ODPOWIEDZA , JAKA TERAZ BAJKE WYMYSLA ?
    zajac568
    Poziom 2  
    Alles21 u mnie lodówka pracuje około 30 min i 30 min spokoju. W zamrażarce mam jeszcze pusto, a lodówka do połowy zapełniona. Ustawienia med i eco.
    Pozdrawiam.
    antekzus
    Poziom 2  
    Hotpoint-Ariston; Indesit - klikanie. W większości modeli, zwłaszcza tych droższych z systemem NoFrost występuje wada fabryczna czyli trzaski i klikanie podczas pracy agregatu (sprężarki). Fizycznie pracy lodówki to nie przeszkadza lecz denerwuje uszy bo dzwięki trzasków są nieregularne, czasami głośniejsze a czasami cichsze, najgorzej jest nocą gdzie są wybitnie słyszalne. Te trzaski powoduje rozprężający się gaz chłodniczy przechodzący przez filtr molekularny (jest to gaz nowej generacji, ekologiczny zgodnie z przepisami unijnymi lecz moim zdaniem gorszy od starego poczciwego freonu, który był szkodliwy dla środowiska ale trzaski przy nim na pewno by nie wystąpiły. Niestety nie można wymienić czynnika chłodniczego na freon, ponieważ ma inne parametry i elektronika lodówki przystosowana do nowego gazu nie pozwoliłaby jej pracować na freonie:). Ale możemy sobie sami z tym poradzić, naprawa jest banalnie prosta i trwa poniżej 5 min., nie trzeba nic rozkręcać, nie ma potrzeby wzywania serwisu gwarancyjnego, gdzie większość serwisantów nie ma jeszcze o tym pojęcia. W związku z częstymi skargami posiadaczy lodówek, niedawno producent (indesit) opracował biuletyn informacyjny o sposobie naprawy tej usterki (wymieniając w nim szereg modeli lodówek, ważny jest nr seryjny, które kwalifikują się bezpłatnie do naprawy tej usterki przez serwis) Dostęp do tego biuletynu ma tylko serwis indesit, lecz większość serwisów o tym jeszcze nie wie i zbywają nas, twierdząc, że to jest normalna praca lodówki i tak ma być! Niestety nie jest to normalna praca lodówki, no bo te trzaski...:) Poniżej podaję sposób domowy na naprawienie tej usterki (identycznie to zrobi serwisant, który już czytał ten biuletyn). Gwarancji nie tracimy bo nie ingerujemy we wnętrze lodówki, nic nie rozkręcamy. (Troche się rozpisałem he, he :) ale może będzie to pomocne dla posiadaczy tych feralnych lodówek, zabieg naprawczy pomaga na 100% wiem to z własnej autopsji (Hotpoint-Ariston EBQH 20243 F). A teraz o tym filtrze molekularnym: Na plecach lodówki jest żebrowana, przeważnie czarna rurkowa chłodnica! (taaka duża:) Na dole chłodnicy, tuż nad ziemią po obu stronach: lewej i prawej wychodzi w dół po jednej rurce z chłodnicy. Przeważnie po lewej stronie czarna rurka chłodnicy łączy się (jest przylutowana) z grubszym kawałkiem rurki przeważnie miedzianej w kształcie wrzeciona (przypominającej dawny nabój co2 do autosyfonów) i dalej za tym "wrzecionem" jest przylutowana cieńsza rurka miedziana i idzie dalej aż do agregatu. To "wrzeciono" to właśnie filtr molekularny, należy je delikatnie przegiąć z pionu w poziom po łuku (nie załamujemy rurki! by jej nie złamać!) Przeginamy po okręgu oczywiście górną rurkę nad "wrzecionem", tę grubszą, czarną, która wychodzi z górnej chłodnicy. W niektórych modelach da się łatwiej ją przegiąć i schować pod spód, w innych może przeszkadzać puszka z elektroniką, wówczas należy rurkę wychodzącą z chłodnicy wypiąć ze spinki plastikowej, żeby było nam łatwiej przegiąć! I to wszystko, lodówka powinna przestać klikać a trzaski nie będą słyszalne. Uwaga! przed zabiegiem dla bezpieczeństwa należy wyłączyć lodówkę z prądu. Pozdrawiam, piszcie czy pomogło! :)
    pilot82
    Poziom 2  
    Dzień dobry wszystkim. Też mam problem z tym klikaniem. Dzwoniłem na infolinię,a tam kobieta bez problemu chciała wysłać serwis. Jednak denerwuje mnie po Waszych sugestiach fakt iż włącza się ona na 30 minut, a potem 30 min przerwy i tak w kółko... Jeszcze parę dni mam możliwość zwrócenia lodówki i nie wiem co z tym fantem zrobić. Ktoś potrafi jednoznacznie odpowiedzieć, że tak ma być?
    To jest moja pierwsza lodówka i nie mam odnośnika..
    mazik87
    Poziom 7  
    U mnie już się ustabilizowało i nie włącza się już tak często :-)
    Ogólnie to w koncu moge byc zadowolony Z lodówki :)
    Pozdrawiam