Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częste rozłączanie internetu ADSL od neostrady

The fly 20 Wrz 2012 13:40 1623 1
  • #1 20 Wrz 2012 13:40
    The fly
    Poziom 2  

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problemy ze stabilnością łącza, szczególnie wieczorami. Neostrada 10mb/s. Od razu zaznaczam że kiedyś połączenie chodziło idealnie. Parametry wyglądają tak:

Co mogę zrobić żeby poprawić łącze? Router to nowiutki TD-W8960N. Może nowy kabel telefoniczny w domu pomoże? A może użyć DMT-Tool i coś pokombinować (ale w tym temacie kompletnie nie mam pojęcia co trzeba zrobić). Czytałem trochę o tym na forach i kombinowałem z tym suwakiem procentowym do zmiany marginesu SNR ale nie dawało to żadnej zmiany w parametrach łącza (program w wersji 8.07).

Zauważyłem również że często połączenie pada jak zadzwoni telefon (ale nie tylko). Podłączony jest tylko jeden telefon i zaraz przed nim jest filtr. Po chacie jest trochę kabli z dawnych lat ale do żadnego nie ma podłączonego telefonu ani filtru.

0 1
  • #2 21 Wrz 2012 10:02
    andk1eltd
    Poziom 35  

Parametry w normie. Jeżeli zrywa po zadziałaniu telefonu to wina filtra - albo tego u ciebie - albo na porcie DSLAM-u. Na początek do podmiany filtr przy telefonie (zwróć uwagę na kierunek podłączenia) i testowanie. Jeżeli usterka będzie nadal to zgłaszaj do operatora - upewnij się, że konsultant dobrze zrozumiał o co chodzi i umieścił to w opisie usterki zanim wyśle to do techników.
    Te stare kable, do których nic nie jest podłączone trzeba odłączyć od linii a pozostawić tylko odcinek do modemu i czynnego aparatu. Każda taka gałązka w instalacji to niepotrzebny "nadbagaż" dla ADSL. Poza tym są to miejsca ewentualnych uszkodzeń (przecież są wpięte równolegle do linii) - do tego trudne do lokalizacji, bo przecież nie używane i nikt o nich nie pamięta.

0